gelecek için eğitim intel kursu

Kodla Büyü

hayatsuyu1979

Aktif Üye
arkadaşlar bu kursu kim veriyor. 19 mayıs tarihinde böyle bi kurs var okulumuzda ve katılması zorunlu. Kim verir bu kursu içeriği nedir

evet formatörler verir ama bize ön lisans elektrik bölümü mezunu biri vermişti üstelik öğretmende değildi.

1- Öncelikle İntel Gelecek İçin Eğitim Kursunun ismi değişti. Yeni ismi İntel Öğretmen Programı.
2- İntel Öğretmen Kursunu İllerde görevli İntel Sertifikası almış Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenler verebilir.

INTEL EĞİTİMİNİ ALMIŞ VE EĞİTMEN OLARAK GÖREV ALMA BELGESİNE SAHİP KİŞİLER. BÜYÜK İHTİMALLEDE İL FORMATÖRLERİNDEN BİRİ

1- Öncelikle İntel Gelecek İçin Eğitim Kursunun ismi değişti. Yeni ismi İntel Öğretmen Programı.
2- İntel Öğretmen Kursunu İllerde görevli İntel Sertifikası almış Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenler verebilir.

kurslar ve eğitici eğitimleri iptal miş
yen,i bir yapılanma olacakmış mış mış mış

bilgekaan' Alıntı:
il formatörleri verebilir

Proje Tüm Türkiye'yi kapsamaktadır ve amaç e-öğrenme metodolojisi ile yöntmelerini öğretmen ve öğrencilere vermektir.Bu açıdan sayısı tam bilemediğim ve 600.000 civarında olan öğretmene sadece il formatörlerinin eğitim vereceğini söylemek olsa olsa işi bilmemektir.
Çünkü bu eğitimleri verecek olan İl ve ilçe formatörleri peyderpey hizmetiçi eğitimlere kimisi Resen kimisi daha önceden aldı.Bende ilçe formatörüyüm ve bildiğim kadarıyla eğitimleri il ve ilçe merkezlerinde E-Bitefolar verecektir.Evet programın adı eskiden intel gelecek için eğitim idi ve şekillenip geliştikçe intel öğretmen ve intel öğrenci programları oluştu.Nihai hedef ise projeyi tüm Türkiye'ye yaymak ve 4 duvardan ,zaman ve mekandan bağımsız sürekli öğrenmeyi hayata geçirmektir.Bu bağlamda egitim.gov.tr portalı oluşturulmakta olup Türkiye genelindeki tüm iyi örnekler bu portala çatısı altında birleştirilecek diye biliyorum.Ayrıca yazılım çalışmalarının başladığı portalın kendi özgün wiki blog ve çevrimiçi ortamının olacağı projenin başlatıcısı ve tanıtıcısı olan intel'den daha sonraları bağımsız hale geleceği söylenmektedir.
Saygılarımla...

Geri