Geçici Müdür yardımcısı ek ders

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar şimdi ben geçici müdür yardımcısı oldum ben kaç saat ekders alırım
şimdi müdür yarımdıcı 6 saat maaş karşılığı giriyor ben daha fazla derse girsem ekdersim artar mı en fazla 18 saat mı alabilirim meslek lisesindeyim

Ben de sizin gibi geçici Müd. Yardımcılığına bakıyorum. Şu an Anadolu lisesindeyim. haftalık 20 saat ek ders alıyorum. 6 saat derse girmem gerekiyor. Eğer 6 saat daha derse girersem toplam 12 saat haftalık almam gereken ek dersim 20+6 =26 saat ek ders alabiliyorum. Bu şekilde bir madde var fakat maddeyi bilmiyorum.

haklısınızı nafutacar hocam biz kaçırmışız değişen maddeyi.

2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

görevlendirmelerde ekders sabitttir arkadaşlar 18 saat. Ancak 12 saat ders girerseniz 18+6 alırsınız.
Ekders yönetmeliği gayet açık.

hocam görevlendirme yazınızda hangi maddeye göre görevlendirildiğiniz yazar. o maddenin ücretini alırsınız. şu anda yapılan görevlendirmeler 18 saat ücrete göre yapılıyor diye duymuştum. görevlendirme onay yazınıza bir bakın.

ekders yönetmeliği madde 16

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

(2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Geçici müdür yardımcılığı ne oluyor? :mrgreen:
Vekaleten müdür yardımcılığı; Valilik görevlendirmesi olduğu için, 18 saat ek ücret alırsın.

İlköğretim için yazıyorum; liselerde değişebilir...
Branşlarda müdür yardımcılığı yapanlar (vekil mekil farketmez) ilköğretimde 6 zaat maaş karşılığım derse girerler. Bir de toplamda en fazla 10 saat derse girip + saat ek ders alabilirler fakat fazladan girip alanı görmedim.

Seninki görevlendirme olduğu 18 saatte takılı kalır.

ben yiboda geçen sene görevlendirme ile idarecik yaptım. M.yardımcısı normalde kadrolu 22 saat ekders alıyor. Bana sen 3 seneni doldurmadığın için sana vekaleten görev alamıyorsun. Görevlendirme ile çalıştığın için 18 saat ekders yazdılar. Ama vekaleten olsaymışım 22 saat alacağımı söylediler. Acaba kekledilermi beni :)

hocam ben meslek lisesinde görevlendirilecem o zaman 27 saate kadar ekders alabilirim dedi. birde şimdi geçen 10 saate 1 yan alıyorduk artık 6 saat 1 yan alacaz yoksa 10 saate bire devam mı

akdenizkanki' Alıntı:
ben yiboda geçen sene görevlendirme ile idarecik yaptım. M.yardımcısı normalde kadrolu 22 saat ekders alıyor. Bana sen 3 seneni doldurmadığın için sana vekaleten görev alamıyorsun. Görevlendirme ile çalıştığın için 18 saat ekders yazdılar. Ama vekaleten olsaymışım 22 saat alacağımı söylediler. Acaba kekledilermi beni :)
:D evet biraz keklemişler. Vekalet görevi eğer asılın şartlarını taşıyorsanız verilebilir. Örneğin siz daha önce kadrolu müdür yardımcısı olarak çalıştınız iseniz şuan öğretmenseniz okulunuzda yada herhangi bir okulda bo olan bir müdür yardımcılığına vekaleten görevlendirilebilirsiniz o şartta o okulda müdür yardımcısının alması gereken üçret ne ise onu alırsınız. Eğer daha önce idareceliğiniz yok ise hangi okula giderseniz gidin (ilkokul,ortaokul,lise,yatılı okul,meslek lisesi, anadolu, fen lisesi) görevledirme müdür yardımcılığından yada müdürlükten 18 saat ekders alırsınız. eğer 6 saatten fazla derse giriyorsnanız en fazla 6 saate kadarda ekders alırsınız. yani görevlendirme olan bir idarecenin ekdersi 24(18+6) saati gecemez...
anadolu da 20 saat alıyorum diyen arkadaş eğer dediğim şartları taşımıyorsa sayıştayın yada bakanlık müfettişlerinin incelemelerinide göze batarsa fazladan aldığı 2 saat için ileride zimmet çıkarılabilir

yok hocam keklememişler :) benim görevdeki ilk yılımdı yani stajerdim o yüzden görevlendirme vermeleri normalmiş :) Ama ben 10 yıllık öğretmensem ve idareceliğim önceden yoksa yine vekaleten yapamazmıyım m.yardımcılığını?

hocam mudur mavınlerı zaten 18 saat alıyorlardı mudurler de 20 saat
ama yenı degısıklıkle mudurler 22 ye cıktı okul donemlerınde 22 galıba
ben gecen ay ıcın 20 saat yazdım kendıme mudur vekılıyım

akdenizkanki' Alıntı:
yok hocam keklememişler :) benim görevdeki ilk yılımdı yani stajerdim o yüzden görevlendirme vermeleri normalmiş :) Ama ben 10 yıllık öğretmensem ve idareceliğim önceden yoksa yine vekaleten yapamazmıyım m.yardımcılığını?
hayır yapamazsınız hocam

mfacil' Alıntı:

hocam herhangi bir yönetmelikte yazıyorsa tamamdır ama benim bildiğim ve yukarda arkadşında bahsettiği yönetmeliğe göre yaz tatilinde eğer görevlendirme iseniz 18 saaten fazla yazamasınız. Vekaletin şartlarını taşıyorsanız ozaman durum başka...

2) (Ek fıkra :24/11/2008-2008/14575 B.K.K.) Bakanlık merkez teşkilatında Bakan veya yetkili kıldığı makam, taşra teşkilatında ise Bakan veya valilik onayı ile ilgili mevzuatı uyarınca verilen görevleri yapmak üzere görevlendirilen yönetici ve öğretmenler ile Bakanlığa verilmiş bir görevi yürütmek üzere diğer kurumlarda Bakan onayı ile görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, Bakanlık merkez teşkilatındaki görevlendirmeler için 1 yıl, diğer görevlendirmeler için ise her altı ayda yeni bir onay alınmak ve fiilen görev yapmak kaydıyla, yarıyıl ve yaz tatilleri de dahil olmak üzere aylık karşılığı ders görevi ile görevlendirildikleri tarihte kendilerine verilmiş ek ders görevi bulunup bulunmadığına bakılmaksızın göreve başladıkları tarihten itibaren haftada 18 saat ek ders görevi yapmış sayılırlar ve buna ilişkin ek ders ücretleri kadrolarının bulunduğu kurumca ödenir. Alınacak onayda görevlendirilecek personelin adı, soyadı, unvanı, görevin mahiyeti ve görev süresi ile diğer hususlar açıkça belirtilir. Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez. Öğretmenlerin ilgili müfredatı kapsamında ders okutmak üzere diğer eğitim kurumlarında geçici olarak görevlendirilmeleri bu fıkra kapsamında değerlendirilmez.

Hocam ister müdür yardımcısı vekili olun ister müdür vekili ister formatör öğretmen, bunların hepsi görevlendirmedir ve ekders yönetmeliği 18 saat yazmanıız gerektiğini söyler.

hocam peki bu şey nasıl olacak geçen seneye kadar 10 saate 1 ek ders alıyorduk bu sene 6 saate 1 mi ekders alacaz

arkadaşlar, bizim müdür yardımcısı şube müdürü olarak görevlendirindi. bende onun yerinde okulda müdür yardımcısı olarak görevlendirildim. 15 saat de derse giriyorum. nekadar ekders almam gerekir. teşekürler.

haftalık 18 saat alırsınız arkadslar görevlendirme de olsa kadro da olsa m yrd 18 saat

arkadaşlar. diğer müdür yardımcısı arkadaş sormuş. şube müdürü şöyle demiş. BEN KADROLU OLMADIĞIM İÇİN, GÖREVLENDİRME OLDUĞUM İÇİN 18 SAAT ALIYORMUŞUM. EĞER KADRO BOŞ OLSAYMIŞ, 20 SAAT ALACAKMIŞIM DİĞER MÜDÜR YARDIMCISI GİBİ. GİRDİĞİM DERSLERİDE ALAMIYORMUŞUM.

1 mart 2012 tarihinde sınavlı atama ile müdür yardımcısı oldum....1 eylül 2012 itibariyle asil müdür baş yrd. ilçe milli eğitime şube md lüğüne baktığı için ben onun yerine müdür baş yardımcılığına bakıyorum.2 tane öğretmeni de birini benim yerime diğerinide pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı olarak görevlendirdik...sorum şu....kim kaç saat alır.....

eski ücretinizi almaya devam;görevlendirmeler usülsüz ancak onaylandı ise 18 saat alır.

Arkadaşlar BÖTE mezunu olarak Kız Teknik ve Meslek Lisesinde pansiyondan sorumlu görevlendirmeli müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum. Okulda 9. sınıfların Bilgi İletişim ve Teknoloji Dersi var. Ek olarak 8 saat BT alan derslerine giriyorum. Ama ek dersimi 28 saat üzerinden almıyorum. Bu konuda müdür beyin de pek bilgisi yok. Bu durumda benim ek dersim nasıl olmalı?Kadrom ilköğretimde.

Arkadaşlar Ek ders yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Şu anki duruma göre görevlendirmeler 18 saat almıyor, daha doğrusu almaması lazım. Kadrolu idareci yoksa görevlendirilen kişi kadrolu kişi gelene kadar onun ücretini alır. Yani ben şu an 22 saat ek ders alıyorum. Okulumuzda pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı arkadaş da görevlendirme çalışıyor. 28 saat alıyor. Bizim ilçe'de dikkat eder araştırırlar ve onay almadan bu işlere girmezler. Geriye dönük işlem yapılmasın diye iyice didiklerler. Sadece okulumda değil ilçede her yerde böyle. Tahminlerime göre İl'den teyit edilmiştir.

Değişiklik geçen dönemde oldu diye hatırlıyorum.

hakanarya' Alıntı:
Arkadaşlar Ek ders yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Şu anki duruma göre görevlendirmeler 18 saat almıyor, daha doğrusu almaması lazım. Kadrolu idareci yoksa görevlendirilen kişi kadrolu kişi gelene kadar onun ücretini alır. Yani ben şu an 22 saat ek ders alıyorum. Okulumuzda pansiyondan sorumlu müdür yardımcısı arkadaş da görevlendirme çalışıyor. 28 saat alıyor. Bizim ilçe'de dikkat eder araştırırlar ve onay almadan bu işlere girmezler. Geriye dönük işlem yapılmasın diye iyice didiklerler. Sadece okulumda değil ilçede her yerde böyle. Tahminlerime göre İl'den teyit edilmiştir.

Değişiklik geçen dönemde oldu diye hatırlıyorum.

Hocam ben de 22 saat alıyorum, bugün müdür bey size 28 saat verilebilir dedi ama tam emin değil. Bana da araştırın dedi. Yapılan son değişiklikten haberim yoktu benim. 1,5 ay kadar önce değişiklik yapılmış. Şimdi ben Meslek Lisesinde görevlendirmeli müdür yardımcısı olarak 28 saat ek ders alabilir miyim? BÖTE mezunuyum. Diğer bir kadrolu müdür yardımcısı, benim kadrolu olarak da meslek lisesinde müdür yardımcısı olarak da çalışabileceğimi söyledi.

1,5 aydan fazla oldu. Hatırladığım kadarıyla tam olarak belirgin bir madde değil. Yorumlamadan çıkardılar diye hatırlıyorum. Önemli olan branşın değil. Görevlendirildiğin makamın ek ders ücretini alırsın.

Basit bir örnekle açıklayayım çıkarımını sen yap hocam.
Arkadaşım bir başka okulda Müdür Baş Yardımcısı kadrosu boş olduğu için o makama görevlendirildi. Kadrolu müdür yardımcısı da değil. 30 saat ek ders alıyor.

bizim kız yurduna bayan öğretmen müdür yardımcısı görevlendirme olarak atandı 1 yıllık öğretmen 12 saat derse giriyor kaç saat ek ders alır hocalarım şimdi

arkadaşlar bilen yok mu görevlendirme olduğu zaman bizim pansiyonda ki müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır dediğim gibi 12 saat derse giriyor 1 yıllık öğretmen

agamuratcelebi' Alıntı:
arkadaşlar bilen yok mu görevlendirme olduğu zaman bizim pansiyonda ki müdür yardımcısı kaç saat ek ders alır dediğim gibi 12 saat derse giriyor 1 yıllık öğretmen

Üstte cevabını yazmışım oradan çıkarım yapabilirdin ama neyse,
28 saat pansiyondan +6 saat de ekstra derse girmekten alır.
Kaç yıllık öğretmen olduğu bağlamaz.

Branşı ne olursa olsun kadrosu nerde olursa olsun kaç yıllık olursa olsun görevlendirmeler 18 saat ek ders alır.

Geri