Geçici Görevlendirmeler Kesin İptal ise?

Kodla Büyü
baynadir' Alıntı:
Antalyanın farklı bir durumdan öyle olmuştu. antalyada öğretmen arkadaşınız varsa detaylı bilgi alabilirsiniz... biz çok iyimsersek sizde çok karamsarsınız sayın hocam :)...

o zaman formatörlük isteyenler için "inş öyledir, siz haklısınızdır" diyeyim ,
istemeyenler için de "inş öyle değildir, ben haklıyımdır" diyeyim hocam..

nurhayat' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
Antalyanın farklı bir durumdan öyle olmuştu. antalyada öğretmen arkadaşınız varsa detaylı bilgi alabilirsiniz... biz çok iyimsersek sizde çok karamsarsınız sayın hocam :)...

o zaman formatörlük isteyenler için "inş öyledir, siz haklısınızdır" diyeyim ,
istemeyenler için de "inş öyle değildir, ben haklıyımdır" diyeyim hocam..

hocam ben isteyip istememe konusunda bir fikir beyan etmedim. sadece şu anki durumun yanlış anlaşılmalarını düzeltmeye çalışıyorum... umarımki isteğe bağlı olur isteyen yapar istemeyen yapmaz bu işi...

ancak bakanın söylediği şey "15 hazirandan sonra tüm öğretmenler okullarına gitsin. başka yerde görevlendirme görmek istemiyorum." dedi...

hayatımda hiçbir zaman paraya bu kadar ihtiyacım olmamıştı ama bütün kalbimle söylüyorum. İNŞALLAH İPTAL EDİLİR.

umarım edilir. Fakat Formatörleri kapsadığını düşünmüyorum. Amele bulmuşlar bırakırlar mı.

burda anlaşılmayan konu şu bu görevlendirmeler kadrosu başka yerde ama kendisi başka bir kurumda ya da il mem ikçe memlerde çalışanlar için. mesela adamın kadrosu ilçede ama bi bakıyosun merkezde çalışıyor bunlar iptal edilecek benim anladığım o. Bizim duruma gelince ders falan işleri kesinleşmeden sanmıyorum iptal edileceğini çünkü herkes kendi okulunda görevli. Ama tabikii bekleyip görmek lazım. Muhtemelen eğiticilerin görevlendirilmesi devam edecek. Bizimkide devam edebilir. Ama dersimiz olursa zaten bu işi kimse istemez.

runalone' Alıntı:
kuru maaşa kalırızzz

aç canavara şefkatle yaklaşmak onun sadece iştahını kabartır üstüne dişlerinin de kirasını ister....

biz öğretmenlik yapalım, milletin tamir işlerini ve üstüne kahrını ve onca lafını çekmeyelim isterlerse bir kuruş ek ders vermesinler;;;
ben 2 yıl ek ders almadan çalıştım; ama bu yıl ki formatörlüğüm kadar huzursuz ve mutsuz da olmadım....

15 hazirandaki iptal olan görevlendirmelerin içinde formatörlüğün de olması için dua ediyorum. fakat görünen o ki okulları dışında çalışan personel kastediliyor. şimdi de 9 haziranı bekliyoruz. belki yeni öğretim programlarında bizi de düşünen vardır diye. hayatımız beklemekle geçiyor.

geçici görevlendirmelerin iptal edilecek burası kesin. fakat kapsamı tam belli değil. aslında belli ama karmaşıklık var. öncelikle gerekçe şu, herkes kendi alanında kendi kurumunda çalışacak. o yada bu şekille yıllardır geçici görevle alakası olmayan alanlarda çalışan ve burada çalışmayı hukuken hakketmiş kişilerin önünü kesen kişileri eski görev yerlerine almak.
karışıklığın sebebi ise şu, formatörlerde görevlendirmeyle işlerini yapıyor ama kendi kurumlarında. benim tahminim bakan bu görevlendirmelerin hepsini kaldıracağız derken bilişim formatörlerini hesaba katmadı(yada dikkate bile almadı). çünkü formatörler görevlendirmenin kaldırılması amacına uymuyor, kendi kurumlarında çalışıyor. ama eğiticileri bu kapsıyor olması muhtamel. çünkü kendi kadrolarının bulunduğu yerin dışında çalışıyorlar ve alanı dışında çalışanlar var.

ama herşeye hazırlıklı olmak lazım. formatörleride işin içine katarlarsa süpriz olmaz açıkcası.

Keşke tüm ülkede iptal edilse şu formatörlükte bize ihtiyaçlarını bi görsek şu okulların.

hocam ben meslek lisesine görevlendirldim ve görevlendirmem ayın 30 unda bitiyo. kadromun bulunduğu okul müdürü bana seminerlerde eski okuluna geleceksin dedi. bende bunun üzerine milli eğitime gittim ve benim meslek lisesinde sorumluluk sınavı, ortalama yükseltme sınavı vb. işlerim olduğunu söyledim. milli eğitim bana hocam sen görevlendirilmen hangi tarihte bitiyosa o tarihe kadar görevlendirildiğin okulda devam edeceksin dedi. başka yerlerde nasıl bilmiyorum ama bana söylenen bu

Arkadaşlar ben de görevlendirme müdür yardımcısı olarak görev yapıyorum kendi okulum dışında. Benim görevlendirme de son bulacak mı? Bu konuda kesin bir bilgiye ulaşamadım. Kimse de bilmiyor? Ayın 15'i geçti. Müdürüm de bilmiyor. İstifa dilekçesi de vermedim. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Dün bütün gün tebliğ bekledim. Baktım olmadı çıkmadan müdürüm bana yol verin de gideyim artık dedim. Müdür bey hocam bir yazı filan gelmedi bize dedi. Kısaca yazı yok, tebliğ yok eeeee öyleyse "SÖZ UÇAR, YAZI KALIR. Bakanlığın resmi dili YAZIDIR" deyip pazartesi formata devam.

Bakanın açıkladığı, hani şu 70.000 kişiden bahsediyorsunuz siz galiba. başlığı yeni gördüm.

Bu kişiler meb bünyesinde kadrosu bulunup da üniversite, meclis, diğer bakanlıklar, büyük elçilikler gibi yerlerde sırtını sağlam yere dayayıp görevlendirilen kişiler.
Vatandaş öğr. olarak atanıyor sonra dayısı meb den danışman olarak o nu talep ediyor 3-5 bin liracık maaşla farklı bir iş yapıyor. ve zavallı öğrenciler öğretmen, atanamayan öğr kadro bekliyor.

İnşallah kalkar. Rehber öğretmenle aynı parayı alıp daha fazla okulda durmak çok sinir bozucu.

Geri