Geçici Görevlendirme

Kodla Büyü
Eşi Askeriye de çalışan birçok arkadaşım oldu hiç iller arası görevlendirilen duymadım, görmedim.
Birtek iller arası görevlendirme gördüm oda çok tanımış bir ailedendi. İller arası görevlendirme o kadar kolay bir şey değil.
Bi forumda gördüm ben de hocam. Üç beş kişi görevlendirmem oldu, diye yazmıştı. Aynı işlemi yapan birileri vardır diye sorayım dedim.

Asker eşlerine yıllardır yapılıyor, kimsenin haberi yok sanırım :)
Asker eşlerine okullar açılıyor diye biliyorum. Okul açılmasa bile il emri oluyor. Zira eş durumunda illaki atamaları oluyor. Asker öğretmenken tabur komutanının eş bizim okula gelmişti. Okul düz liseydi ve kadın muhasebe öğretmeni idi. Felsefe derslerine girdi.

Asker eşlerine okullar açılıyor diye biliyorum. Okul açılmasa bile il emri oluyor. Zira eş durumunda illaki atamaları oluyor. Asker öğretmenken tabur komutanının eş bizim okula gelmişti. Okul düz liseydi ve kadın muhasebe öğretmeni idi. Felsefe derslerine girdi.
Bu durumu öğrenmeye çalışıyordum hocam, teşekkür ederim. Umarım görevlendirmeye gerek kalmaz. İl-ilçe emri verilir de herkes gider gönlündeki yere.

İller arası görevlendirmeyi sormuş arkadaş. Aynı ilde görevlendirmeler oluyor zaten ama iller arası zor.
İl emri hatta geçen sene ilçe emri uygulandı. Son iki yıldır zaten il dışı eş durumlarında bu hak herkese tanındı.

İller arası görevlendirmeyi sormuş arkadaş. Aynı ilde görevlendirmeler oluyor zaten ama iller arası zor.
İl emri hatta geçen sene ilçe emri uygulandı. Son iki yıldır zaten il dışı eş durumlarında bu hak herkese tanındı.
Bende onu dedim. İl dışı da olsa tüm okullar açılıyor eş durumunda bazı kurumlara. Askerlerin bazılarından duydum üst düzey komutanlar veya yöneticiler için milli eğitimle kurumlar arasında protokol var diye. Ne kadar doğru bilemiyorum.

Vali, savcı, bürokrat vb memurlar için size eş durumu çıkmadı denir mi acaba merak ediyorum misal.
Bu durumu öğrenmeye çalışıyordum hocam, teşekkür ederim. Umarım görevlendirmeye gerek kalmaz. İl-ilçe emri verilir de herkes gider gönlündeki yere.
İnşallah gönlünüzce olur hayırlısı ile.

Sayın öğretmenim ..torpil yoksa bindiğimiz otobüsü, yürüdüğümüz yolu değiştiremeyiz.. bir yakınım atandığı okula gelip beğenmeyince aynı gün en güzel bir okula valilikten işini hallettirdi.. amcan dayın yoksa çok zor

Sayın öğretmenim ..torpil yoksa bindiğimiz otobüsü, yürüdüğümüz yolu değiştiremeyiz.. bir yakınım atandığı okula gelip beğenmeyince aynı gün en güzel bir okula valilikten işini hallettirdi.. amcan dayın yoksa çok zor
Valla yok hocam. Allah hayırlısını nasip etsin, diğer türlüsü uzak olsun benden.

Geri