GAZİANTEP BİL. REH. ÖĞR. SORUNU--ÇÖZÜMÜ

Kodla Büyü
ysahin' Alıntı:
aynen katılıyorum sunas hocam inşallah bu bir araya gelmeler sıklaşır ve birbirimize her anlamda destek çıkar yanında oluruz. düşünsene eski bir parçaya ihtiyacın var kafadan en az 50 tane söyleyeceğin arkadaş olacak antep içinde ... ne güzel :)
haydaaa şakalarımız bile bilgisayarcılık yaa :)

sunas' Alıntı:
ysahin' Alıntı:
aynen katılıyorum sunas hocam inşallah bu bir araya gelmeler sıklaşır ve birbirimize her anlamda destek çıkar yanında oluruz. düşünsene eski bir parçaya ihtiyacın var kafadan en az 50 tane söyleyeceğin arkadaş olacak antep içinde ... ne güzel :)
haydaaa şakalarımız bile bilgisayarcılık yaa :)

ben helen söylüyorum su anki en büyük kazanımımız bir araya gelerek bişiler yapmamız ve bundan sona böyle olacak olması mail gruplarını kontrol edin arkadaşlar .

achillus' Alıntı:
hocam sizler gittikten sonrası hakkında bilgi vereyim.Toplantı bittikten sonra serdar beye formları vermek üzere yola cıktık.Ve yolsa aradım 5 okulu doldurduk geliyoruz ordamısınız diye.Konusma arasında kuraya katılmayanların görev verilmeyeginden bahsetmissiniz dedi.Bizde evet yaptıgımız sey resmi olmyacaktı ama başka çözüm yolduda yoktu neyseki o aşamaya kalmadan olayı çözdüğümüzden bahsettim.İsimleri sordu ve Şahinbey anadolu lisesini istiyen arkadaşın ismini söyleyince o zaten görevli bence dedi açtım baktım gerçekten öyle :scared: Telefon açtım hocam siz zaten görevliymissiniz ;hocam tüm iyi niyetile durumu bilmediğini ama gerkirse kendi okulundan vazgeçip gidebileceğini söyledi.(tabiki böyle bişi mümkün değildi)Dedim boşa gitti toplantı ve artık bu işin tek çözümü kalan 5-6 kişi içerisinden çözmek yoksa yine iş yatmıştı.Neyseki Rukiye hocam ve ahmet hocam bu sorunun çözümünde bize yardımcı oldular.onlara da burdan teşekkürler

şaka gibiydi..

sunas' Alıntı:
Merhoom' Alıntı:
sunas' Alıntı:
Sorun çözülmüş görünüyor elinize sağlık sevindim. :) Onay çıkışını bugün yarın bekleyeceğiz o zaman. Görevlendirmenin 1 Kasımdan itibaren sayılıp sayılmayacağınızdan haberiniz varmı peki?
Yok hocam 1 inden itibaren alamayacaklar. Ama önümüzdeki haftaya yetişmesini bekliyoruz. en azından Şube Müdürü Yalçın Kazak Bey bu şekilde söyledi. Zannımca bir haftalık bir kaybımız kesin gözüküyor ekders anlamında.

Bu işten karlı çıktığımız bir taraf varsa o da ; öğretmenlik hayatımızda ilk defa kitlesel bir şekilde toplanıp, tanışıp ortak kararlar alabilmemiz oldu. :++:

Bundan sonra da inşallah ortak kararlar alıp bunları uygulamaya koymaya çalışacağız. Aslında bu toplantılar Türkiye geneli olabilse bu işin sonucunu kadro olarak görebiliriz...

Arkadaşlar Serdar ULAŞLI bugünden itibaren BT sınıflarını kontrol için 40 kadar okulu dolaşacaklarını ondan sonra listenin çıkarılacağını ve onaya gönderileceğini söyledi. Bu işlem gelecek hafta cumaya kadar da uzayabilir... :-1:

Okullar çalışan bt sınıfı olduğunu tercih sırasında zaten bildirmişti. Okulların kontrolü önce yapılırsa görevlendirmelerin yapılması uzar. İl koordinatörümüzden gerekli duyarlılığı göstermesini rica ediyoruz.

arkadaşlar dün saat 16.00 sıralarında il koordinatörümüz resmi bir araçla okulumuza gelip BT lab larını kontrol etmiş... bilginize

Bugün benim bt de kontrol edildi. Yetkili arkadaşlar okul kontrollerini bitirmek üzere olduklaını söylediler. Umarım en kısa sürede görevlendirmeler yapılır. il koordinatörümüz son durum hakkında bilgi verirse seviniriz.

gokceogretmen' Alıntı:
Atamalar yapılmayacakmış,kendimizi kandırmayalım.gorevler iptal edildi ve verilmeyecek.

siz ne söylemye calısıyosunuz biraz acıklayıcı yazarmısınız ? ne ataması yapılamayacakmıs .

Eğer bahsettiğiniz şey btr görevlendirmesi ise su anda antepte dahi başladı bizlerde bekilyoruz ve yapılacak .

sunas' Alıntı:
Yılan hikayesine döndürmeye çalışmasın artık bazıları yaaa...

hocam yılan hikayesine döndürmeye çalışmıyolar sadece sürecten bir haber gelen yazıyı okumaktan aciz arkadaşlarımız var ne yazıkki.Dünden bu yana okullardaki bt durumu için okullar gezliyor en yakın zamanda ek görevlendirme cıkacaktır inş . yalnız Çıkana kadar ücret alamayacak 15 saat üstü girmeyen arkadaşlarımız .

achillus' Alıntı:
sunas' Alıntı:
Yılan hikayesine döndürmeye çalışmasın artık bazıları yaaa...

hocam yılan hikayesine döndürmeye çalışmıyolar sadece sürecten bir haber gelen yazıyı okumaktan aciz arkadaşlarımız var ne yazıkki.Dünden bu yana okullardaki bt durumu için okullar gezliyor en yakın zamanda ek görevlendirme cıkacaktır inş . yalnız Çıkana kadar ücret alamayacak 15 saat üstü girmeyen arkadaşlarımız .

O aciz arkadaşlara hitaben yazdım zaten.....

Son durum şu BT sınıfları kontrol ediliyor. Aslında durumu görmek adına iyi oldu. Bir çok okulda atıl, kapatılan, sağda solda bir sürü pc olduğunu gözlemledik. Bu konuda BT rehber görevlendirilen ve görevlendirilecek arkadaşlarla bir çalışma yapıp fazlası olan okullardan-atıl durumda olan pcleri alıp olmayan okullarımıza BT sınıfı kurdurma ya da düzgün olmayan sınıfları düzeltme gibi bir çalışma düşünmekteyim. En geç önümüzde ki hafta cumaya kadar (ki şube müdürü acele etme, herşeyi düzgün kontrol et, düzgün şekilde planla öyle yap dedi) yazıyı çıkartmaya çalışacağım. Bu arada ne kadar kızsamda, kızsak da, bu tek tercih yapan, iki tercih yapan, sadece ilköğretim yapan vs 14-15 arkadaşlar ile yıllardır formatörlük yapan branş dışı arkadaşların durumunu bir şekilde çözüme kavuşturmak için şube müdürü ile görüşüyorum(şimdilik sadece BT branşı ve düzgün tercih yapanlar görevlendirilsin gibi bir düşünce haiz, bunu bazı açıklamalar ile kırmaya çalışıyorum.) yapılan değişiklik vs sonucu , ilk yapılan herşeyde olan hatalar gibi bu görevlendirmelerde de acemilikten hatalar oldu, oluyor, olacak. malesef ne kadar istemesekde.. Ne ise o konuyuda şube müdürünü ikna edebilirsem, herkesi görevlendirip(okullarında BT olmayan ama görmüş olduğum pclerin kullanımı sonucu BT kurabileceğimiz okullarda dahil) bu dönemi bu şekilde tamamlamayı düşünüyorum. İlk görevlendirilen arkadaşlar ya da liseye gitmek zorunda olan arkdaşlar artık bu dönemi bu şekilde kapatıp ikinci dönem daha sağlıklı bir çözüm bulunmasını, bulunabilmesini temenni ediyorum(kendi adıma da). İnşallah tüm arkadaşlar görevlendirilip diğer hafta (en geç) bir sıkıntı olmadan, herkesin görevine devam ettiği şekilde yolumuza devam ederiz. Son durum bu şekilde.

mystical027' Alıntı:
Son durum şu BT sınıfları kontrol ediliyor. Aslında durumu görmek adına iyi oldu. Bir çok okulda atıl, kapatılan, sağda solda bir sürü pc olduğunu gözlemledik. Bu konuda BT rehber görevlendirilen ve görevlendirilecek arkadaşlarla bir çalışma yapıp fazlası olan okullardan-atıl durumda olan pcleri alıp olmayan okullarımıza BT sınıfı kurdurma ya da düzgün olmayan sınıfları düzeltme gibi bir çalışma düşünmekteyim. En geç önümüzde ki hafta cumaya kadar (ki şube müdürü acele etme, herşeyi düzgün kontrol et, düzgün şekilde planla öyle yap dedi) yazıyı çıkartmaya çalışacağım. Bu arada ne kadar kızsamda, kızsak da, bu tek tercih yapan, iki tercih yapan, sadece ilköğretim yapan vs 14-15 arkadaşlar ile yıllardır formatörlük yapan branş dışı arkadaşların durumunu bir şekilde çözüme kavuşturmak için şube müdürü ile görüşüyorum(şimdilik sadece BT branşı ve düzgün tercih yapanlar görevlendirilsin gibi bir düşünce haiz, bunu bazı açıklamalar ile kırmaya çalışıyorum.) yapılan değişiklik vs sonucu , ilk yapılan herşeyde olan hatalar gibi bu görevlendirmelerde de acemilikten hatalar oldu, oluyor, olacak. malesef ne kadar istemesekde.. Ne ise o konuyuda şube müdürünü ikna edebilirsem, herkesi görevlendirip(okullarında BT olmayan ama görmüş olduğum pclerin kullanımı sonucu BT kurabileceğimiz okullarda dahil) bu dönemi bu şekilde tamamlamayı düşünüyorum. İlk görevlendirilen arkadaşlar ya da liseye gitmek zorunda olan arkdaşlar artık bu dönemi bu şekilde kapatıp ikinci dönem daha sağlıklı bir çözüm bulunmasını, bulunabilmesini temenni ediyorum(kendi adıma da). İnşallah tüm arkadaşlar görevlendirilip diğer hafta (en geç) bir sıkıntı olmadan, herkesin görevine devam ettiği şekilde yolumuza devam ederiz. Son durum bu şekilde.

:+1:teşekkürler serdar hocam bilgiler için .bu açıklamalardan sonra kimsenin kafasında soru işareti kalmayacaktır.

mystical027' Alıntı:

Bilgi için teşekkürler... Bu arada kullanılmayan PC lerin başka okullarda değerlendirilmesi çalışmasını takdirle karşıladım.. :alkis: ,Yardımcı olacağımız bişey olursa ben şahsen hazırım...

mystical027' Alıntı:

bilgilendirme ve çalışmanız için teşekkür ederiz hocam, sunas hocamın dediği gibi bizim yapabileceğimiz birşeyler varsa hazırız. inş hayırlısı olur

serdar hocamın yapmış olduğu bilgilendirme ortaya atılacak yalan yanlış duyumlarında önünde geçmiş oldu. mağduriyetimizi giderecek haberi beklemeye devam edeceğiz. bu konunun çözülmesinde emeği geçen herkese tekrar teşekkürler.

serdar hocam açıklamalarınız için çok teşekkürler sormak istediğim acaba açıklamalarınız sadece il merkezi için mi geçerli yoksa ilçelerde de bu açıklamalarınız doğrultusunda içimiz rahat bir şekilde bekleyebilirmiyiz...

Arkadaşlar bazı illerde Fatih projesi akıllı tahta kullanım ve kurulumu ile ilgili tüm öğretmenlere seminerler verilmiş. Yaz tatilinde çok takip ettim , bizde verilen seminerlere hep idareciler çağırıldı. Biz şimdi liselere görevlendirilmeye çalışılıyoruz ama ben şimdiye kadar herhangi bir seminere çağrılmadım bu konuda herhangi bir bilgim yok. Seminer veya kurs verildide benim mi haberim yok birisi cevap verebilir mi acaba ?

Ayrıca Fatih Projesi ile ilgili ik kere hizmet içi eğitime başvurdum ikisi de çeşitli nedenlerle reddedildi. Bakanlık bile Böte leri umursamıyor mu ? :(

Bu kadar uzayacağını bilseydim okulu seçmezdim idareci vekillik başvurumu yapardım..

Peki görevlendirmesi yapılanlar ek yazıyla mı başlayacak?15 saat üzeri(30saat bulunanlar bt rehberi) ek ders ücretleri ek yerleştirmenin bitmesiyle mi hesaplanacak?Ek ders ödenmeyecek mi bu süre zarfında
Teşekkürler

Listeler onaya gitti mi acaba duyum alan arkadaş varsa veya il koordinatörümüz son durum hakkında bilgi verirse seviniriz...

Geri