Garip Bir BTR Hikayesi

Kodla Büyü

yasarsahbaz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Herkes BTR görevlendirmelerinde "öncelik fatih projesi olan okullardadır, fatih projesi olan okullar dolmadan diğer okullara görevlendirme yapılmayacaktır." ibaresini hatırlıyordur dimi? :)

Ben Ankara Kalecik ilçesinde fatih projesi olmayan kendi ortaokulumu seçtim ve başka tercih yapmadım. Başvurular valilik onaylarına gönderilmeden önce de başvurumu geri çektim. Çünkü bizim okul müdürümüz değişecek ve gelmesi muhtemel yeni müdür de rehber öğretmeni(formatörü) saçma sapan işlerde kullanır düşüncesiyle.

Başvurumu geri çekmeme rağmen 2-3 gün sonrasında Ankara Valilik onayları okullara gönderildi. Bir baktım ki beni de kendi okuluma görevlendirmişler. Vardır bir hayır, bari bu dönem formatör olayım dedim. 3 gün sonra bir yazı daha geldi okula, başvurumu geri çekerken yazdığım dilekçeden dolayı görevlendirmemi iptal etmişler. Yani istediğim şey oldu.

Gel gelelim Ankara İl Milli Eğitim, eksik kalan okullar için "BTR ek başvuru" açtı. Okulumuzun kadrosundan askere gidecek olan öğretmenler olduğu için ve ders saatim az olduğu için yeni müdür bana bu dersleri verir diye ben ek başvuruya başımı vurdum :)

Bugün(19 Eylül 2013) Ankara İl Milli Eğitim'den beni aradılar. Hocam Kalecik'ten fatih projesi olan 1 okulumuza hiç BTR başvurusu olmamış. O okul dolmadan fatihsiz okullara görevlendirme yapamıyoruz. Ya o okulu seçin ya da kendi okulunuza da formatör olamazsınız dediler.
"ilk başvurularda beni kendi okuluma görevlendirdiniz, valilik onayı da geldi" dedim.
"Gözümüzden kaçmış o hocam" dediler.
"1 kez daha gözünüzden kaçsa olmaz mı?" dedim.
"Yok olmaz" dediler.
"İyi bari o okula formatörlüğü kabul ediyorum" dedim

Ve girdik bir yola. Şimdi hocalarıma bir sorum var. Kendi okulumdaki 8 saat dersim ve üstüne bilişim rehber öğretmeni olarak gideceğim anadolu imamhatip lisesi beni yorar mı?

Yani tek okul mu iyi olur, 2 okul mu?

Yazıyı okuyan herkese teşekkürler, gözünüze sağlık :)

Hocam böyle devam et iyidir. Sonuçta başka çaren de yok zaten değil mi? Sen canını sıkma. Kendi okulundaki derslere gir, diğer zamanlarda da BTR olduğun okulda bulun o kadar.

8 saat dersine gir gerisi ne işin var git btr ne başka derse girmekten iyidir. :mrgreen:

yaşar ben fatih :) aslına bakarsan hepimiz aynı durumdayız. ki benim 18 saat dersim var tabiki kendi okulumuzda olsak daha rahat oluruz ama sistem acımasız.. :D

Kader ağlarını örmüş son durak filmi gibi olmuş.
Yolda yürürken dikkatli olun :)

61>34' Alıntı:
yaşar ben fatih :) aslına bakarsan hepimiz aynı durumdayız. ki benim 18 saat dersim var tabiki kendi okulumuzda olsak daha rahat oluruz ama sistem acımasız.. :D
Selam fatih :) Doğru diyosun sistem acımasız...

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam böyle devam et iyidir. Sonuçta başka çaren de yok zaten değil mi? Sen canını sıkma. Kendi okulundaki derslere gir, diğer zamanlarda da BTR olduğun okulda bulun o kadar.
Hocam BTR olduğun kadar okulda kal diyorsun ya ben okul çıkış saatine kadar beklemek zorunda mıyım yoksa ne kadar beklemeliyim? (BTR olacağım okulda 16.50'ye kadar ders var)

Hocam aslında forumda paylaşılmıştı sanırım 30 saat ifadesinin yazılı olduğu belgeler varmış. Yani BTR görevi 30 saat yapılır şeklinde. Ama kesin yazılı olan bir ifade var ki o da şöyle: "BTR görevi okulda ders olduğu sürece devam eder".

Bence sen müdüre söyle 15.30'da çık, olmaz felan diyorsa hiç papaz olma "Peki müdür bey beklerim" de. Otur oralarda 16:50'de çıkarsın.

AKADEMİA' Alıntı:
Hocam aslında forumda paylaşılmıştı sanırım 30 saat ifadesinin yazılı olduğu belgeler varmış. Yani BTR görevi 30 saat yapılır şeklinde. Ama kesin yazılı olan bir ifade var ki o da şöyle: "BTR görevi okulda ders olduğu sürece devam eder".

Bence sen müdüre söyle 15.30'da çık, olmaz felan diyorsa hiç papaz olma "Peki müdür bey beklerim" de. Otur oralarda 16:50'de çıkarsın.
Öyle yapıcaz artık hocam.

Hocam 30 saat şu şekilde oluyor..
İbarede diyor ki; BTR eğitim öğretimin olduğu saatlerde görevlendirilir..
Yani okulun dersi 14.00 bitiyorsa sizi sabah 09.00 akşam 16.00 saatleri arsında görevlendiremez.. Öğrencilerin olduğu saat aralığında 30 ders saati görevlendirir.. Benim programım aynen anlattığım gibi.. 16 saat dersim var 14 saatte BT Rehberliği görevi..

ordinaryus' Alıntı:
Yani okulun dersi 14.00 bitiyorsa sizi sabah 09.00 akşam 16.00 saatleri arsında görevlendiremez.. Öğrencilerin olduğu saat aralığında 30 ders saati görevlendirir.. Benim programım aynen anlattığım gibi.. 16 saat dersim var 14 saatte BT Rehberliği görevi..
Hocam sizin iş iyiymiş maşallah, nazar değmesin. Ama maalesef görev esaslarında ve tereddüt edilen hususlar kısmında 30 saat ibaresi yok. Eğitim öğretim yapılan ders saatleri içinde diyor. Ve benim tanıdığım BTR'ler maalesef okulda ders saatinin bitişini bekliyor.

Btr olarak gorevlendirildigimiz kuruma gore okulda calisma sureleri

İlk okullarda 30
Orta okullarda 35
Lislerde 40 saat.

Bu sistem bize oldu bitti acımasız davrandı şimdi 5,6 larda ders zorunlu ama labı olmayan okullar var valla çin işkencesi gibi bişey. Benim durumum rahat şükür ama zorda olan arkadaşlara Allah yardım etsin.

yasarsahbaz' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
Hocam sizin iş iyiymiş maşallah, nazar değmesin. Ama maalesef görev esaslarında ve tereddüt edilen hususlar kısmında 30 saat ibaresi yok. Eğitim öğretim yapılan ders saatleri içinde diyor. Ve benim tanıdığım BTR'ler maalesef okulda ders saatinin bitişini bekliyor.
İyide hocam o zaman okuldan okula farklı saatler olur ki buda haksızlık.. Şimdi meslek liselerinede BTR görevlendirmesi yapılıyor.. Ordaki arkadaşın suçu ne..? o girecek 45 saat diğeri girecek 30 saat.. Hocam siz onlara uyduktan sonra okul idaresi size 8-5 te durun der..

Geri