Galaxy s3 ler arasında neden bu kadar fiyat farkı var

Kodla Büyü

bilisim2013

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba galaxy s3 almayı düşünüyorum biraz araştırdım . 1059 ile 1399 arasında fiyatları değişiyor. Ben bir fark göremedim . Kapakları farklı gibi geldi onun dışında fark yok .

elektronik cihazların garantilerinden kaynaklı fiyat farkı vardır hocam. distribütör garantili cihazlar ile ithalatçı firma garantili cihazlar fiyat olarak farklıdır. distribütör cihazlar uluslararası garanti verirken ki bu yüzden pahalıdır, ithalatçı firma garantileri ise sadece o firma üzerinden garantilidir ve sadece orada servis görür.

Hazır konu açılmışken ben de bir şey sorayım..
Galaxy S2 kullanıyorum. 1.2 Dual Core işlemcisi ve 1 GB RAM' i var..Telefon kasmaya başladı..Kullandığım uygulamalar için bana yetmemeye başladı..
Ben de S3 bakmaya başladım ancak şöyle bir durum var..S3' ün her ne kadar işlemcisi Quad Core ve 1.4 GHz olsa da RAM' i yine 1 GB..ve uygulamalar için RAM gerçekten önemli..Sırf bu nedenden dolayı RAM' i daha iyi olan S4 ya da S4 Mini almayı düşünüyorum. S3 ve S4 kullanan arkadaşların yorumu nasıl olur acaba?

s3 mini var gayet memnunum s3 olan arkadaşım var şarj makinasıyla dolaşıyor gerçi bende fazla kurcalarsam çabukk bitiyor da onunkisi aşırı bence

Pazarlama stratejileri gereği farklı işlemci ve özelliklerde modeller üretiyorlar.

Benchmark test sonuçlarının gösterildiği aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi S3 'ün hem 2 çekirdekli hem de 4 çekirdekli modelleri bulunmaktadır.

Bunlara da dikkat etmek gerekir.

Ekli dosyalar

• SAMSNG s4.jpg
    SAMSNG s4.jpg
    29.2 KB · Görüntüleme: 1,277
Geri