güvenlli modda çalışıyor ama normal açılmıyor???

Kodla Büyü

ssedef

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar,
laptop güvenli modda açılıyor ama normal olarak açılmıyor. Hoşgeldiniz yazısından sonra siyah ekran geliyor ve sadece farenin imleci göxüküor. İmleç hareket edebiliyor. Sorun nasıl çözülebilir acaba?

Hocam o zaman ya bir virüs var ya da ekran kartı veya ekran kartı sürücüsünde sorun var demektir. Güvenli modda açtığınızda ekran kartını devre dışı bırakın ve açmayı deneyin olursa sorun ekran kartındadır. Değilse iyi bir antivirüs(tavsiyem KAV) ile taratın.

açılış modlarından "en son çalışan en iyi ayarlar seçeneği" ile açmayı denediniz mi? eğer o seçenek ile de açılmazsa yeniden yüklemeniz gerekir.Zira siyah ekran ve sadece imleç sistemde virüs olduğunu gösteriyor ve bildiğim kadarı ile yeniden yüklemeden giderilemiyor..

Sorunla birkaç defa karşılaştım iki farklı sebepten ötürü kaynaklanıyor.

1: Güncelleştirme sorunu; Güncelleştirme sırasında oluşan bir hatadan dolayı bilgisayar bu hale geliyor. Açmaya çalıştığınızda hoşgeldiniz yazısı geliyor arkasından siyah ekran ve mouse imleci sadece.
Çözüm: Siyah ekran geldiğinde ctrl+alt+del basıp görev yöneticisi başlatın, yeni görev deyim msconfig yazınız, sistem yapılandırma penceresinden araçlar menüsüne girip en alttan sistem geriyüklemeyi seçip bilgisayarınızı eski bir tarihe döndürünüz. Güvenli modda açılıyorsa bilgisayar oradan daha kısa şekildede yapabilirsiniz. Eski tarihe dönen bilgisayarın güncelleştirmesini denetleyip düzgün bir şekilde yüklenmesine özen gösteriniz.
2: Virüs problemi; Burada ise yukarıdaki yöntemleri deneyerek antivirüs programı kurup tarattırınız. Kurmak için veya kurulan antivirüsü çalıştırmakta sıkıntı çekerseniz yine güvenli mod veya görev yötemini bölümlerinden benzer şekilde faydalanabilirsiniz.

Güncelleştirmeyi ilk deneyin yüzde 90 o sebepten ötürü bu problemle karşı karşıyasınız. Kolay gelsin.

Hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için. En son çalışan ayarlardan denedim tabi ki ama çalışmadı aynı sorun devam etti. sistem geri yüklemeden eski tarihe alınca düzeldi. Aslında bunu defalarca denemiştim ama o zaman işe yaramamıştı. Son denemede işe yaradı. Teşekkürler

Geri