güvenlik kamerası hakkında bilgi istiyorum..

Kodla Büyü

fulbt

Aktif Üye
merhaba arkadaşlar..yeni bir okula görevlendirildim..güvenlik kamerası görüntüleri müdür beyin odasından izleniyor..bugün müdür bey alt kattaki müdür yardımcılarının da bu kayıtları izleyebilirler mi diye sordu?? bu konu hakkında hiç bir bilgim yok... ne yapmalıyım..nelere bakmalıyım bana yardımcı olabilir misiniz?? aynı ağdan bağlanıyorlar internete sanırım...

Güvenlik kameraları doğrudan müdürün bilgisayarına bağlı yoksa kameralar bir dvr cihaza mı bağlı. Eğer DVR cihaza bağlı ise cihaza ağ üzerinden bağlanıp, görüntüleri cihazın programıyla izlemek mümkün. Cihazın marka modelini yazarsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.
Doğrudan müdürün bilgisayarına bağlı ise, kameraları izlemek için kullandığı programın Server özelliği olup, olmadığına bakmak gerekir.

DVR cihazına bağlı hocam..müdürün bilgisayarına bağlı değil..o zaman cihaza ağ üzerinden nasıl bağlanacağım??? cihazın programı nedir ve nasıl elde edebilirim?? bir de o programın server özelliği olup olmadığını nasıl anlarım??? :(
bunları bilmiyorum..okula gittiğimde(şuan okulda değilim) cihazın marka ve modelini yazayım hocam

Cihazın genelde birden fazla görüntü çıkış ucu olur. Bir tanesini yer yakınsa kablo çekerek alttaki televizyona bağlayabilirsiniz.

Hocam DVR cihazınızın Ethernet portu var ise ağa bağlıyorsunuz. Cihazının ayarlarından sabit bir İP nosu veriyorsunuz. Daha sonra hangi bilgisayardan kameraları izlemek istiyorsanız bilgisayarın web tarayıcısına bu İP nosunun yazıp kamera kayıtlarının izliyorsunuz.(Cihaz girişte şifre isteyebilir, bu şifre kamera kurulurken verilen güvenlik şifresidir.)

eğer bilgisayara bağlı ise önce ayarlardan (network olması lazım) kontrol et. sonra o bilgisayarın güvenlik duvarını kaldır ya da gerekli izni ver. daha sonra izlemek istediğin bilgisiyarda netplayer programını kur ya da explorerden ip adresini yaz gir.

arkadaşlar bilgisayara bağlı değil... ethetnet girişi var..yani internete bağlı... ip no sunu aldım cihazdaki fakat aşağıdaki bik,lgisayarda yazdığımda ip yi görüntülemedi..bu arada cihazın markası bu sanırım..çünkü üzerinde başka birşey yazmıyor..16 CH H.264 DVR

Geri