güç kaynağı ile ilgili bir soru??

Kodla Büyü

CeM_G

Seçkin Üye
Seçkin Üye
şimdi değerli hocalarım,bizim müdürün bilgiasayarında şöyle bir sorun var.bilgisayar normal bi şekilde işlerken birden kapanıyor ve sonra açma kapama düğmesine bassam bile işlemiyor tık bile demiyor. ancak poer kablosunu cıkarıp taktığımda ve ya güç kaynağındaki anahtarı kapatıp actığımda tekrar açma kapama düğmesine bastığımda bilgisyar acılıyor.böyle bi rsüre gittikten sonra tekrardan aynı sorunu gerçekleştiriyor.ben güç kaynağından şüphelendim bir sorun var diye.sizce neden olabilir.

bunun için kasanın güç kaynağını değiştirmeyi düşünüyorum ama herhangi bir bilgisyarın güç kaynağı o bilgisayara uyarmı yani voltaj ayarları falan gibi bi sorun cıkarabilirmi.sora kasayı tümden yakmayalım :D bunu denemek istiyorum ama sizden bir öneri almadan denemek istemedim.

İlginç gelebilir ama, rem(ram)i çıkar tekrar tak, olmazsa başka bir rem ile dene.

Çözüm olmazsa güç kaynaklarında bir problem vardır.

yok hocam yok iş bilgisyarsa hiç ilginç gelmez :D ne akıl almaz hatalarla karşılaşıyoruz :D herşey olabilir valla
ama ben işte güç kaynağını değiştirecemde bi sorun olurmu acaba,dediğim gibi yakmayalım sora makineyi tümden,müdrüme ek masraf cıkarmayalım :D

Voltaj değerlerine bak aynıysa değiştir, inş sorun olmaz. Üsttekini de denemeyi unutma.

hocam voltaj değerlerini nereden anlayacağız aynı olup olmadığını,daha önce güç kaynağı falan uğraşmadımda hiç :oops: ilk önce ram i deneyeyim sonra güç kaynağına bakayım ben bi ozaman.teşekkürler yorumlarınız için..

Sen dış güç kaynağından bahsediyorsun, onlar standarttır zaten problem olmaz. Ben power supply için söylemiştim.

hocam bir kaç tane denemeden sonra işlem tamamdır.
1. anakartı bir sıfırla biosun hemen yanında cmr clear jumper var onu dene, tabiki bu arada işlemcinin fanı nı bir kontrol et, eğer bu işlemleden sonra makine yine düzelmezise güç kaynağını değiştir sorun düzelir bir sorun yoktur.

yok yok @lperen hocam dış deil kasadaki power supply,dilim alışmış güç kaynağı diyorum işte :D
bu dediklerinizi ben bi deneyeyim bakalım ne sonuc alacağım ona göre cvp yazarım.
alper_kızıl hocam ilemci fanına baktım bu arada baya bi temiz :D
anakrtı sıfırlama işlemini bilmiyordum onu da bi deneyeyim bakıım,bulabilirsem :D
benim direk power supply geldide aklıma.değiştirsem diye düşünmüştüm.ama işte güvenip değiştiremedim..

hocam emin olun hiçbir şey olmaz çok kolay yenisiin alın takın zaten 2 tane temel kablo var gerisi hikaye kolay gelsin. sonuçtan haber ederseniz seviniriz hocam.

hocam güç kaynağı üzerinde watı yazar genelde 350 watttır onu değiştir....bide böle bir sorunu işlmeci ısınmasından dolayıda yapabilir...birde anakart bağlanırken vidalar eksik takılmışsa kısadevre durumuda olabilir...ben yerinde olsam komple bilgisayarı söker,sonra yeniden toplarım...iyi çalışmalar...

hepinize çok teşekkürler.yarın bunların hepsini deneyeceğim,bugün biraz işim vardı bakamadım.alper_kızıl hocam sonucu denedikten sonra hemen burada sizlerle paylaşacağım.

Geri