Güç Kaynağı Çalışabilirliği Nasıl Kontrol Edilir...

Kodla Büyü

btrffd

Aktif Üye
Arkadaşlar bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Masaüstü biraz eski bir bilgisayarım sorunsuz çalışırken, aniden kapandı ve bir daha açılmadı. İşlemci vs. herhangi bir ısınma olayı olmadığını fark ettim. Güç kaynağından şüpheleniyorum. Bunu nasıl test edebilirim.

Hocam Güç kaynağından çıkan Yeşil Kablo ve Siyah Kablolar var
Yeşil kabloyla herhangi bir Siyah kabloyu bir tel yardımıyla birleştir eğer güç kaynağının fanı dönerse çalışıyor demektir. :)

fan dönmedi :) böylee hafif bir ses gelip kalıyor.. Sanki dönmek istiyor ama dönemiyor gibi

Yenisi almayı düşünüyorum. Bunlarda güç değerinden başka dikkat etmemiz gereken bir özellik var mıdır? Mesela benim bozuk Power Supply'da ATX 2.03 P4 yazıyor.

fikrifirat' Alıntı:
Yenisi almayı düşünüyorum. Bunlarda güç değerinden başka dikkat etmemiz gereken bir özellik var mıdır? Mesela benim bozuk Power Supply'da ATX 2.03 P4 yazıyor.

Bence markasız ucuz güç kaynağı almayın, kaliteli üzerinde yazdığı watt değerini veren markalı bir güç kaynağı alın. Sonuçta bilgisayarınızı bu parçaya emanet ediyorsunuz, bu arızayı ucuz atlatmışsınız anakartı yakabilirdi.

fikrifirat' Alıntı:
Hocam gidin bir teknoloji magazasına 30-40 TL civarında bir PowerSupply alın. Zaten yazdıklarınızdan anlaşıldığı üzere bilgisayarınız yeni değil. Fazlası ile yetecektir. Everest in 12 cm fanlı 300W lık bir ürünü işinizi fazlası ile görecektir. Fiyat 35 TL.

Geri