Gölcük Milli Eğitim kağıt kullanmıyor

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gelişen teknolojinin son ürünü olan internet sayesinde günümüzde kurumlar arası iletişim, daha çabuk ve daha doğru yapılıyor. Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğü KurumNet, sayesinde evraklarda kağıt kullanmıyor

Günümüzün en önemli iletişim aracı olan bilgisayar, eğitim kurumlarında da önemli bir yer tutuyor. Gelişen teknolojinin son ürünü olan internet sayesinde günümüzde kurumlar arası iletişim, daha çabuk ve daha doğru yapılıyor.

Gölcük Milli Eğitim Müdürlüğü de bunlardan biri.

Kurumda bu yıl başlatılan ‘KurumNet’ sistemiyle kağıt kullanımı ortadan kalktı. Kurum içi tüm evraklar KurumNet aracılığıyla yapılıyor. İlçe yöneticileri tarafından ekranda imzalanan evraklar, yine anında birimlere ve okullara ulaşıyor.

4 İLÇEDE UYGULANIYOR

Yöntem Kocaelinde sadece 4 ilçede kullanılıyor. İmzaların bile ekranda atıldığı ve anında yerine ulaştığı sistemde zamandan da tasarruf ediliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde bile olmayan bu yöntem ilde, Gölcük başta olmak üzere, Gebze, Derince ve Başiskele Milli Eğitim Müdürlükleri’nde kullanılıyor. Gölcük Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, KurumNet sistemiyle, daire içindeki birimlere ve okullara daha rahat ulaşıldığını ve okul müdürlerinin, öğretmenlerin elinde evrakla artık koridorlarda dolaşmadığını belirtti.

bizimkocaeli.com.tr

Körfez ilçesi de yaklaşık 2-3 yıldır kurumnet kullanıyor.. gayet güzel bir sistem..

Offf bizde de bir israf var ve durdurulması için hiç bir çalışma yok. Baskı makinesinin sesi kafamı ağrıttı artık sabah sabah...

Geri