Full HD LCD Tv Tavsiye

Kodla Büyü

meccal14

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar çok pahalı olmayan 37''-42'' aralığında Full HD lcd tv önerileriniz nelerdir. bide istanbul bilişimden alışveriş yapanlar burda bi kaç tv buldum buranın garanti durumu falan nedir burdan alınırmı? teşekkürler

LED al hocam almışken..
LCD içinde LG görüntü ve fiyat açısından ideal..Önceden Bravia diodum ama LCD ise LG kâfi..

hocam samsung full hd 42B550 modelini almıştık. kalite olarak çok güzel. içindeki panelin üreten iki firma varmış. biri samsung diğeri lg. sony bile bunlardan alıyormuş. lg veya samsung en iyisi diyorlar. alışken de 42" 102 ekran olan modelini almanı tavsiye ederim. 82 ekran olanlar biraz küçük kalıyor , almışken 102 al derim.

LG ve Samsung ideal. Ama 50000:1 kontrastlılara bak.
Bu arada Bimeks'te indirim var Lcd lerde bir göz atın derim..

meccal14' Alıntı:
http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_LE-40B550-LCD-TV,8575.html
arkadaşlar sizce bu tv nasıl. usb photo diyor bununla usbden film falan izleyemez miyiz?

tamda onu diyecektimki üzerine geldi :D sakın istanbul blişimden alış veriş yapmayasın hocam...mimli bir sitedir..
ayrıca netten filan bakıp almaya kalkma..imkanın varsa mağzaya git hepsini sıra sıra diziyolar zaten.kendin beğen görüntüsünü öyle al.şu dönemde kampanya dönemi .. ama imkanın yoksa küçük bi yerde oturuosan aldığın site istanbul bilişim olmasın.garantisi olmuyor çünkü ürünün.eline garntisidir die verdikleri servise gittiğinde itibar görmüyor.garanti kapsamına almıyorlar.

bi de alırken ms ine dikkat edin...yüksek olması önemli...

gladyatör' Alıntı:
hocam samsung full hd 42B550 modelini almıştık. kalite olarak çok güzel. içindeki panelin üreten iki firma varmış. biri samsung diğeri lg. sony bile bunlardan alıyormuş. lg veya samsung en iyisi diyorlar. alışken de 42" 102 ekran olan modelini almanı tavsiye ederim. 82 ekran olanlar biraz küçük kalıyor , almışken 102 al derim.
hocam peki sizin tvde usb den film izleyebiliyormusunuz

saraci41' Alıntı:
Philips al hocam 42pfl8404 serisi 2.300 tl civarı..

Bende alıcam Philips 42PFL7864 düşünüyorum darty de 2000 lira idi. 80000:1 konstrat ideal bence tepki süresi 3ms Led ler çok pahalı. Diğer yüksek konstratlarda öyle. Az önce baktım 2300 kdv dahil. Fiyatı artmış, online satış kampanyası vardı.

İlk önce araba sonra lcd bakalım eksikler bitmio hiç :)) (İlk fırsatta bir philips yada panasonic plazma alıcam bende)

lg 42'' lh 9000 led
fiyat size uyarsa 10 numaradır.uzun süredir lcd araştırıyorum.usb desteği olması yeterli değil,usb nin hangi formatları desdeklediğine ve özelliğine bakın derim.ayrıca lg lerde 3000 üzeri serilerde koruyucu ekran var.elle bastırınca sorun çıkarmaz.
kısaca iyi bir araştırma şart.hem mağazalardan hem netten.boyutlarını da göz önünde bulundurun,özellikle incelik bakımından.gerçi önemli olan sizin ihtiyaçlarınızı karşılaması.

Hocam sony alın ve o siteden almayın kesinlikle . Ayrıca eğer tercihiniz sony olacaksa gezveal diye bi site var ben ordan aldım tavsiye ederim. Çünkü burası sony distrübütörü

hocam ben istanbul bilişimden samsung 40b652 aldım yaklaşık 8 ay oldu
herşeyinden çok memnunum takıyorum harici diski her formatta filmi seyredebiliyorum alt yazı desteği de var
görüntü kalitesinin de çok iyi olduğunu söyleyebilirim
garanti konusunda sıkıntı olduğunu söylemiş arkadaşlar bişey diyemicem çünkü garantilik bi durumum olmadı
oradan televizyon ve laptop alan arkadaşlarım da var onlardan da bi sıkıntı duymadım
ben yine de kasko yaptırmıştım televizyona
son olarak da daha önceki bazı yorumlara katılıyorum ben de çok araştırmıştım ya lg yada samsung

AngeL_' Alıntı:
meccal14' Alıntı:
arkadaşlar sizce bu tv nasıl. usb photo diyor bununla usbden film falan izleyemez miyiz?

ms düşük olması daha iyi değilmi? Yoksa benmi yanlış biliyorum.

ciyasoft' Alıntı:
AngeL_' Alıntı:
meccal14' Alıntı:

ms düşük olması daha iyi değilmi? Yoksa benmi yanlış biliyorum.

evet düşük olması lazım hocam..yanlış yazmışım :) düzeltme için tenku

arkadaşlar bilgilerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.anlaşılan ben istediğim tvyi alabilmem için 2000tlyi gözden çıkarmam gerekecek ama benim limitim 1500tl idi bir kaç ay daha beklemeye karar verdim.

yıl sonuna doğru 3 boyutlu tv piyasaya çıkacak bence biraz bekleyin en azından led tv lerin fiyatı düşer.

meccal14' Alıntı:
http://www.tekcarsi.com/Store/ProductDetails.aspx?productID=87686
arkadaşlar bu tv sizce nasıl bana özelliklerine göre çok ii geldi üstelik 42''

Hocam ne yaptınız ben de lcd almayı düşünüyordum da merak ettim. Şu dikkatimi çekti kontrast ayarından hiç bahsedilmemiş?Kontrast ayarının min. 50.000:1 olması gereklimidir? Diğer sorum ise USB destekli TV ler taşınır hardisk te ki filmleri de oynatabiliyor mu? Bunu neden sordum, çünkü bir firmanın USB destekli tv sinin taşıyıcı hard diskteki filmleri oynatamadığını ama 4 GB gibi bir flash bellekteki filmi oynattığına şahit oldum.

Türk malına destek vestel alın. Ben kullanıyorum. 42 inch 1900 e almıstım yazın.şimdi ucuzlamıştır baya.

Geri