Freedos Asus Laptop'a Windows 7 kuramama sorunu

Kodla Büyü

BARAN38

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar elimde sıfır asus i7 marka laptop var, laptopa windows kurmak istiyorum,ancak hdd sillip tekrar bölebiliyorum, kuruluma geçiyorum, windows dosyaları kopyaladıktan sonra yüklemeyi bitirmek için yeniden başladığında windows başlatılıyor diyor ekran öyle kalıyor. Orijinal msdn windows 7 kalıbı kullanıyorum yine ayno sorun, bios ayarlarına baktım ama sorunu çözemedim?

Fikir, önerisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Hocam ben de hep FreeDos bilgisayar satın alırım, hep Windows 8.1 kurarım. Eminim sizin i7 laptop'unuzun Win7 sürücüleri bile yoktur. Sorunu çözseniz dahi sürücü bulamazsınız. Şimdiye kadar ki en kusursuz işletim sistemi Win 8.1 iken şiddetle Win 8.1 kurmanızı öneririm.

Hocam bu hata genelde modifiye edilmiş sistemlerde olur ama sizinkisi orjinal msdn. Benim de Asus i7 ve Freedos. Windows 7 yüklememelerimde hiç sorun çıkarmadı. Ama msdn sürümlüsünü hiç yüklemedim.

geçenlerde benim de başıma gelmişti...bios ayarlarından bazı özellikleri açma-kapama yapıyorsunuz.internette forumda bulmuştur. ama arkadaşımızın dediği gibi win7 sürücü bulmak sıkınıtılı.win 8 e yönlendiriyorlar illa insanı

arkadaşlar teşekkürler, başka önerisi, bilgisi olan arkadaşım var mı acaba?

hocam bios ayarlarından yapmanız gerekli fakat daha üst versiyonlar örneğin win10 kurarsanız hiçbir sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyorum. Geçenlerde bende aynı sıkınıları yaşamıştım. Birtürlü çözülmeyince win10 kurmaya karar verdim.

biosta ben ayarları bir türlü bulamadım, nette bir çok bilgi var ancak söylenilen şeyler biosta malesef yok, olmazsa win 10 kuracağız ne yapalım

Geri