"FOTOKOPİ MAKİNASI" ÖNERİSİ ACİL...!

Kodla Büyü

skydive707

Aktif Üye
Arkadaşlar okulumuza fotokopi makinası alacağız. Yazıcı olarak kullanabileceğimiz, Teknik desteği sağlam olan.
Bildiğiniz ve güvendiğiniz marka ve model var mı?

AcİL...

okulumuzda RICOH kullanıyoruz gayet memnunuz. network yazıcısı olarak ta kullanıyoruz.
sadece bi noksanı var toner hazneleri küçük...
marmara bölge servisi de gayet iyi...

toshiba yı bilmiyorum ama ricoh biraz pahalı olabilir. bizhub fotokopiler en son bildiğim 2000-2500 civarlarındaydı. belki daha ucuza da bulunabilir. eğer hızlı bir fotokopi makinası düşünüyorsanız bazı firmalar 2. el satıyorlar garanti ile hemde onları da araştırabilirsiniz. 500.000 baskı garantili duplex baskılı fotokopi makinası ( sıfırı 20.000 ytl kadar) 5-7 bin ytl ye bulabiliyorsunuz.

üstte yazmıştım ama gözünden kaçtı galiba toshiba estudio 163 gayet güzel bi model.sorun yaşamazsınız.

Hocam geçen sen panasonic dp-1820 aldık. 2700 civarında idi. Oldukça hızlı ve kaliteli. bir toner ile 15000 baskı yapabiliyor. Toneri 80ytl. Ayrıca ağa da bağlanabiliyor. Makine ile beraber otomatik döküman besleyici almıştık (hediyesi olarak). Eğer bundan almöayı düşünürseniz otomatik döküman besleyici (ADF) ve dubleks baskı aparatını da almayı sakın unutmayın. Bu makineyi almasanız bile aldığını makinanın ADF ve dubleks baskı özelliği kesinlikle olsun. Aylık 10000 fotokopi çekilen bir okulda çalıştığım için bunları söylüyorum.

skydive707' Alıntı:
zyagmur' Alıntı:
üstte yazmıştım ama gözünden kaçtı galiba toshiba estudio 163 gayet güzel bi model.sorun yaşamazsınız.
Hocam 163 modelleri artık satılmıyormuş galiba siz yeni mi aldınız?

geçen sene aldık.o model yoksa bile e-studio serisinin başka modelleri vardır.ama ilginç geldi satılmaması,çok da eski bir tarihte almadık.

Geri