Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

fotograf modulu

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında mehlika43 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. mehlika43

mehlika43 Aktif Üye

Merhaba
    ben okul sitemizde bulunan fotograf albumu modulunu degistirirp yeni bir modul eklemek istedim . Acıklamalarında söylendigi gibi, bunu windowsta olustrurup ftp'den siteye attım. ana dizine album isminde bir dizinle attım. Ama linki eski galeriden albume yonlendirdigimde forbidden hatası verdi. Bu modulleri eklerken nelere dikkat etmek gerekli?
    bir de eski modulün link yazılarında degisiklilk yapılabilir mi ? ben çözemedim

yada joomla 1.10de kulanılabilecek güzel resim modulu hangisini tavsiye edersiniz?

2. SogukSabah

SogukSabah Seçkin Üye Seçkin Üye

sitenizin adresinizi de yazarsanız bakıp problem hakkında daha açıklayıcı bilgi yazabiliriz
    Joomlada localde ilgili compenenti kurduysanız ve compenent klasörü oluştuysa localde çalışır.
    Ancak bu kolasör hostta da aynı compenentler klasörünün altına kopyalamanız gerekiyor Ayrıca hostunuza localde oluşan mysql inizde atmanız gerekiyor muhtemelen hostunuzda ki mysql i değiştirmediniz. madmin panelinden localinizde oluşturduğunuz yeni mysqli yükleyin
    Yada bunların yerine yeni resim galerisi compenentini Host üzerinden kurun biraz yavaş olur ama bu sıkıntıları yaşamazsınız.
    Datso resim galerisini tavsiye edebilirim

3. Gezgin-®

Gezgin-® Seçkin Üye Seçkin Üye

Site hangisi; modül hangisi; nasıl yardım edelim ?

4. Sabote

Sabote Üye

Fotoğraf galerisi konusunda ben de çok kararsız kaldım, siteyi gezenler özellikle de çocuklar hızla geçiş yapan bir galeride daha rahat ettiler.WebGallery Pro programıyla html olarak fotoğraf galerisi oluşturdum.

http://www.hasanugurluio.com/okulumuz/

5. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

sen direk link vermişsin.
    ben datsogalleri kullanıyorum. zoom galeri de çok yaygın. Bunlar bileşenler. companets bölümünde olur ama bileşenleri denetim masasından kurman gerek,iyor.

kurduktan sonra hiç ftp işiyle uğraşmana gerek yok. kategori oluşturduktan sonra resimleri ekleyebilir ve anında yayınlarsın.

not:

http://sekendiz.net/index.php?option=co ... &Itemid=31 adresinden datso galeriyi indirbilirsin.

6. mehlika43

mehlika43 Aktif Üye

Site joomla 1,0,10 versiyonu ile hazırlanmıs ve benim eklemek istedigim modul;
    albummanager 2,7
    www.fatihmlo.k12.tr adresindeki sitede daha önce bilsa tarafından konulmus modul var onun acılması yavas ve yazıları kucuk oldugu icin degiştirmek istiyorum.

7. SogukSabah

http://www.fatihmlo.k12.tr/cms/administrator/ adresinden yönetim paneline girş yap "albummanager 2,7 " componenti zaten sende vardır bileşen ekleme kısmından bunu sitene ekle.
    Daha sonra menuye secenek olarak bu bileşenin linkini koyarsanız olur. (localde yaptığınız gibi)

8. mehlika43

mehlika43 Aktif Üye

Ama bu modulun eklenmesinde anlatılan windowsta bilgisayara programı kurduktan sonra albumu olusturup ftpden gönderin diyordu?
    simdi bunu yine modulü eklemem mi gerekiyor modül ekleme komutundan ?

9. SogukSabah

Mehlika hocam;
    sizin kullandığınız Resim galeri programı bir modul değildir. Joomlada ki moduller gibi modul ekleme seçeneğini kullanamazsınız.
    Yapmanız gereken eklemek isteiğiniz resimleri klasörler halinde "gallery" dizininin içinde yer alan "content" klasörüne kopyalamak
    Kopyalama işlemindn sonra kullandığınız galeri scripti otomatik olarak eklediğiniz klasörleri menuler altında göstermeye başlayacaktır.
    Resim klasörlerini Ftp den bağlanıp sitenize upluad etmeniz yeterli olacaktır.

10. burdolu

burdolu Üye

acill yardım

Joomla Templates = RocketTheme Joomla Templates Club Demo Site adresinden replicant seçin ve

ALTAKİ URL GÖZÜKEN RESİMLER bir moduldür
    http://www.iv.pl/image/95984.jpeg

bu resimdeki modulün ismini bilmiyorum bulamadımda

TEMANIN İÇİNDE VAR DEDİLER AMA BÜTÜN MODÜLLERİ KURDUM OLMADI AYNI TEMAYI KULLANIYORUM PARALI ALDIM YARDIM EDERSENİZ GÜZEL OLUR ACİL LAZIIM

11. redoknot

redoknot Aktif Üye

arkadaşlar datso gallery ile zoom biraz karışık onun yerine daha basit bir bileşen yokmu?

12. hasan

hasan Süper Üye Süper Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal