fotograf modulu

Kodla Büyü

mehlika43

Aktif Üye
Merhaba
ben okul sitemizde bulunan fotograf albumu modulunu degistirirp yeni bir modul eklemek istedim . Acıklamalarında söylendigi gibi, bunu windowsta olustrurup ftp'den siteye attım. ana dizine album isminde bir dizinle attım. Ama linki eski galeriden albume yonlendirdigimde forbidden hatası verdi. Bu modulleri eklerken nelere dikkat etmek gerekli?
bir de eski modulün link yazılarında degisiklilk yapılabilir mi ? ben çözemedim

yada joomla 1.10de kulanılabilecek güzel resim modulu hangisini tavsiye edersiniz?

sitenizin adresinizi de yazarsanız bakıp problem hakkında daha açıklayıcı bilgi yazabiliriz
Joomlada localde ilgili compenenti kurduysanız ve compenent klasörü oluştuysa localde çalışır.
Ancak bu kolasör hostta da aynı compenentler klasörünün altına kopyalamanız gerekiyor Ayrıca hostunuza localde oluşan mysql inizde atmanız gerekiyor muhtemelen hostunuzda ki mysql i değiştirmediniz. madmin panelinden localinizde oluşturduğunuz yeni mysqli yükleyin
Yada bunların yerine yeni resim galerisi compenentini Host üzerinden kurun biraz yavaş olur ama bu sıkıntıları yaşamazsınız.
Datso resim galerisini tavsiye edebilirim

sen direk link vermişsin.
ben datsogalleri kullanıyorum. zoom galeri de çok yaygın. Bunlar bileşenler. companets bölümünde olur ama bileşenleri denetim masasından kurman gerek,iyor.

kurduktan sonra hiç ftp işiyle uğraşmana gerek yok. kategori oluşturduktan sonra resimleri ekleyebilir ve anında yayınlarsın.

not:

http://sekendiz.net/index.php?option=co ... &Itemid=31 adresinden datso galeriyi indirbilirsin.

Gezgin-®' Alıntı:
Site hangisi; modül hangisi; nasıl yardım edelim ?

Site joomla 1,0,10 versiyonu ile hazırlanmıs ve benim eklemek istedigim modul;
albummanager 2,7
www.fatihmlo.k12.tr adresindeki sitede daha önce bilsa tarafından konulmus modul var onun acılması yavas ve yazıları kucuk oldugu icin degiştirmek istiyorum.

Ama bu modulun eklenmesinde anlatılan windowsta bilgisayara programı kurduktan sonra albumu olusturup ftpden gönderin diyordu?
simdi bunu yine modulü eklemem mi gerekiyor modül ekleme komutundan ?

Mehlika hocam;
sizin kullandığınız Resim galeri programı bir modul değildir. Joomlada ki moduller gibi modul ekleme seçeneğini kullanamazsınız.
Yapmanız gereken eklemek isteiğiniz resimleri klasörler halinde "gallery" dizininin içinde yer alan "content" klasörüne kopyalamak
Kopyalama işlemindn sonra kullandığınız galeri scripti otomatik olarak eklediğiniz klasörleri menuler altında göstermeye başlayacaktır.
Resim klasörlerini Ftp den bağlanıp sitenize upluad etmeniz yeterli olacaktır.

acill yardım

Joomla Templates = RocketTheme Joomla Templates Club Demo Site adresinden replicant seçin ve

ALTAKİ URL GÖZÜKEN RESİMLER bir moduldür
http://www.iv.pl/image/95984.jpeg

bu resimdeki modulün ismini bilmiyorum bulamadımda

TEMANIN İÇİNDE VAR DEDİLER AMA BÜTÜN MODÜLLERİ KURDUM OLMADI AYNI TEMAYI KULLANIYORUM PARALI ALDIM YARDIM EDERSENİZ GÜZEL OLUR ACİL LAZIIM

Geri