fotograf boyutlandirma

Kodla Büyü
merhaba,
microsoft office picture manager programinda boyutlari ayni olan bircok fotograf dosyasini birlikte büyütüp kücültebiliyorum. ancak boyutlari farkli olan fazla sayida dosyanin hepsini birden ayni boyutlara getiremiyorum.
amacim eni ve boyu farkli fotograflari enleri ayni olacak sekilde (böylece pdf formatinda ardarda getirildiklerinde düzenli bir görünüm oluyor.) boyutlarini ayarlamak. sayfanin orani bozulmadigi sürece boyunun bir önemi yok. yardimci olabilirseniz sevinirim.
iyi calismalar...

hocam JPEGRESIZER diye bi program vardı.geçen yıl MEM'ler sitelerinde yayınlamıştı.o işini görür sanırım.benim elimde yok.ama kolaylıkla bulursun sanırım.kolay gelsin

Picture Managerda resim sıkıştırma diye bir bölüm var ordan Web sayfasını seçersen bütün fotoğraflarının enleri aynı duruma gelecektir fotolar orantılı küçültüldüğünden boylqarı farklı olabilir. Ama hepsinin eni aynı olacaktır.
Yada bütün fotoları seç Resim bopyutlandırdan boyutlandır sonra Dosya menüsünde VER yazısına tıkla görev bölmesinde bu boyutu kullarak ver vardır ordan istedğin boyutu seç yada özgün olarak ayarla sorunun hallolur

cevaplar icin çok tesekkurler.
image resizer programı gercekten cok pratik.
ancak resimlerin sadece boylarini ayni olculere getirebiliyorum,
enleri yine karisik bir düzende kaliyor. programda gozumden kacan birsey mi var acaba?

hoppalapasam arkadaşım;
ACDsee programında bir dakika içinde tüm resimleri aynı boyuta getirebilirsin. tek yapman gereken. ACDSee programını açmak. oradaki folder bölümünden resimlerin bulunduğu klasörü seç. sonra editten select all yap sonrada tools menüsünden resize image yap. hepsi aynı ve istediğin boyutta yeniden yüklenecektir.

ilgine teşekkürler Mask, ancak ben de ACDSee v3.1 versiyonu yüklü ve tools menüsünde resize gibi bir secenek yok. diger menüleri de kurcaladım ama bir sonuca ulaşamadım.

diğer iki programsa toplu degisiklik yapmaya olanak saglamıyor.

çok basit bir sey oldugunu düsünüyordum ama hala cözemedim su sorunu, yardımlarınız için gercekten sağolun....

merhaba arkadaslar,
size danistigim problemde bir cozume ulastim, paylasmak istedim.
snagit 7 isimli programda Edit - Batch Convert Images bolumune girip
istediginiz kadar fotografin isterseniz enini, isterseniz boyunu,
isterseniz her iki boyutunu da ayni hale getirebiliyorsunuz.
ayrica programda bir cok güzel ozelik de var.
edinmenizi tavsiye ederim.
hoscakalin...

Geri