foto eklerken

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuzda anasınıfı öğretmenimiz resimleri çekip internet sitesinde yayınlanmasına çok meraklı tam tamına 630 foto var elimde yüklenecek. yeni sitede birde tek tek 10 ar gruplar halinde yüklüyoruz birde açılmış olan sayfaya galeriden aktarırken tek tek aktarıyoruz ettimi size 630*2=1260 foto çok sinir bozucu lütfen bana deneyimlerinizden bir yol gösterin az foto ver dedim verdiği foto sayısı bu birde diğer sınıf verecek. az foto ver deyince koymanı istiyorum ama diyo bana sizlerde böyle bir durum var mı lütfen sıkıntıdan patlayacam şimdi

yuh hocam o kadar fotoğraf yüklenir mi siteye... Ben 10 tane eklerken bile sıkıntıya (üşeniyorum) düşüyorum. Bu şekilde yükleme yapmamız mümkün değil diyin. Ayrıca 630 fotoğraf neymiş öle. Sizin yerinizde olsam mümkün değil o kadar çok fotoğraf koymazdım.

10ar lı yüklemeden kaçış yok sanırım ama galeriden içeriğe slide olarak tek tek atmak yerine direk galeriye bağlantı verseniz birde içeriğe eklemekle uğraşmazsınız...

Ya da picasa kullanın hocam, o albümü dışardan çekin..

Ana sınıfçılara kullanıcı da tanımlayabilirsiniz..

Bence onada bir kullanıcı açın gösterin fotoğraf eklemeyi yapabiliyorsa kendisi yapsın :+1:

the_korsan' Alıntı:
10ar lı yüklemeden kaçış yok sanırım ama galeriden içeriğe slide olarak tek tek atmak yerine direk galeriye bağlantı verseniz birde içeriğe eklemekle uğraşmazsınız...

Picasa olayını biraz açıklayabilrimisiniz hocam nasıl oluyor o şekilde.

Fotoları bu programla(Aneesoft 3D Flash Gallery) swf uzatılı web galeriye dönüştürebilir. Onun linkini verirsiniz.

ekicimert' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Google picasa resim alanı var, en son 1 gb idi büyüklüğü arttımı bilmiyorum. Masaüstü yazılımı ile pc den istediğiniz sayıda fotoyu yükleyebiliyorsunuz, isterseniz direk galeriyi google picasa üstünden açın, isterseniz de embed kodlarını zaten sistem veriyor sitenize onu ekleyebilirsiniz falan filan..

the_korsan' Alıntı:
ekicimert' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

Google picasa resim alanı var, en son 1 gb idi büyüklüğü arttımı bilmiyorum. Masaüstü yazılımı ile pc den istediğiniz sayıda fotoyu yükleyebiliyorsunuz, isterseniz direk galeriyi google picasa üstünden açın, isterseniz de embed kodlarını zaten sistem veriyor sitenize onu ekleyebilirsiniz falan filan..
Ayrıca picasada 800x600 ve daha küçük boyutlu fotolar 1 GB'lık kotayı eksiltmiyor...

mycomputer' Alıntı:
Herşey bitti de şimdi 650 resim mi eklenecek?

Çok ilginç.
neresi ilginç hocam yada size neresi ilginç geldi anlayamadım size ilginç geldiyse mesaj yazmayabilirdiniz

hamuş' Alıntı:
mycomputer' Alıntı:
Herşey bitti de şimdi 650 resim mi eklenecek?

Çok ilginç.
neresi ilginç hocam yada size neresi ilginç geldi anlayamadım size ilginç geldiyse mesaj yazmayabilirdiniz
İlginç gelen şu;

20-30 resim nelerine yetmiyormuş da 650 tane resim istiyorlar. Tepkim size değil isteyene.

Siz neden yanlış anlıyorsunuz ki.

bizim müdürümüzde fotoğraf elmeyi acayip seviyor bende yandım. nefes alsak galeriye atmamız gerekiyor oderece yani

Geri