FOTOĞRAF MAKİNASI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÖNERİLERİNİZ

Kodla Büyü

graphicer

Üye
PANASONIC LUMIX DMC FS30 fotoğraf makinasını almayı düşünüyorum. Aranızda kullananlar varsa yorumlarını bekliyorum.

FOTOĞRAF MAKINASI ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM ÖNERİLERİNİZ

Fotoğraf makinası almayı düşünüyorum. Size göre en iyi marka ve model hangisi?

Yukardaki panasonic marka olan makinayı inceledim çok güzel 14 Mp Hd 1280 video çekim. Görüntü netliği de çok güzel. Fakat markasından dolayı tam olarak içime sinmedi. Sony marka makinaları inceledim. Kalitesi çok düşük geldi. Sizin de düşüncelerinizi öğrenmek istiyorum.

Bu arada ücret olarak 500 - 900 arası düşünüyorum.

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler.

fotoğraf makinasında canon iyi diye biliyorum, kamerada ise sony.. ama sadece marka, model olarak bir bilgim yok hcm...

199 liraya nikon L19 aldım
:D profesyonel değil ama işimi görür
8 MP 3.6 x optik zoom
+ 2 GB Flash Disk, Çanta, şarj aleti, şarjlı pil vs..
mediamakt'tan :D

seyhanak' Alıntı:
kesinlikle Sony dsc-H20 !
Teşekkür ederim hocam. Söylediğiniz modele baktım. Optik zoom u fiyatına göre çok iyi. Hd video kayıt özelliği de var. Ancak çözünürlük 10,1 Mp. Ben en az 12 mp çözünürlüğe sahip makina arıyorum.

Hocam Canon IXUS 80 IS modelini kullanıyorum. Çok memnunum.Fotoğrafları çok kaliteli videoya ise diyecek yok tek kelimeyle mükemmel.Canon'dan şaşma derim.

aqua2383' Alıntı:
Hocam Canon IXUS 80 IS modelini kullanıyorum. Çok memnunum.Fotoğrafları çok kaliteli videoya ise diyecek yok tek kelimeyle mükemmel.Canon'dan şaşma derim.
Ben de canon almayı düşünüyorum. CANON POWERSHOT SX210 IS modelinin özelliklerini çok beğendim. Fakat 2010 serisinde olduğu için sanırım türkiyede satın alabileceğim bir yer bulamadım. Gittigidiyor dışında hiçbiryerde yok :( Oradan da ben almak istemiyorum. Eğer bu modeli satın alabileceğim bir yer bulur ve haber verirseniz çok sevinirim. Gerçi şuan satış fiyatını da bilmiyorum ama :),

carl zies mercekli modeller sony'de oldukça başarılıdır. canon'un bazı modellerinde ek özellik olarak video kaydederken zoom yapabilme özelliği vardır. Canon dışında bu özelliği taşıyan amatör makine görmedim. Vardır muhakkak araştırmak lazım. Sony'lerin bir artı özelliği pro duo kartları çalıştırmasıdır. Bu kartlara fotoğraf kaydı oldukça hızlıdır. amacına göre seçenekleri değerlendirmelisin hocam.

bende kodak z 700 vardı. memnun olmadığım için sony w275 satın aldım.carl zeiss vario tessar mercek var. 12 mp. full hd video kaydı. 5x optic zoom. ayrıca gülümseme deklanşörü var çok eğlenceli bir özellik. yüz tanıma sayesinde çok iyi odaklanıyor. loş ışıkta da çok başarılı çekim yapıyor. 135 gr. hafif sayılır. tavsiye ederim hiçbir kötü özelliğini görmedim.video çekimine başlamadan önce zoomlayıp çekebilirsiniz. ama video çekerken zoom yapmıyor.tavsiye ederim.

Geri