Forumda Eminevime kayıt yaptırıp evsahibi olan var mı?

Kodla Büyü

vehbi86

Aktif Üye
Arkadaşlar iyi geceler eminevim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? bu yolla Forumda ev,araba,arsa sahibi olan varmı .nelere dikkat etmeli.Eminevim yetkilisiyle konuştum.250000 bin için 16000 bin organizasyon ücreti istedi.

vade ortasında sıfır araç aldım. ileriye dönük birikim için iyi bir sistem. tavsiye ederim ama sözleşme maddelerini iyi okuyup anlayıp imzalayın. sonra cayma durumunda sıkıntı yaşarsınız.

VAde ortası ile 2010 yılının sonlarına doğru 110 bin lira için sisteme girdim 1500 tl sabit ödemeyle 2014 nisan ayında 55 bin ödemişken parayı aldım.ve sonrasında üzerine biraz da ben koyarak 160 bin liraya evimi aldım.Şu anda 1500 tl olarak ödemeye devam ediyorum.8 ayım kaldı.ilk girişte 5500 tl organizasyon ücreti vermiştim. bunun dışında herhangi bir ücret vermedim.İpotek msarafları eminevime ait ve evin 1/2 hissesine ipotek koyuyorlar.Bu zamana kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım.

ebilgili' Alıntı:
VAde ortası ile 2010 yılının sonlarına doğru 110 bin lira için sisteme girdim 1500 tl sabit ödemeyle 2014 nisan ayında 55 bin ödemişken parayı aldım.ve sonrasında üzerine biraz da ben koyarak 160 bin liraya evimi aldım.Şu anda 1500 tl olarak ödemeye devam ediyorum.8 ayım kaldı.ilk girişte 5500 tl organizasyon ücreti vermiştim. bunun dışında herhangi bir ücret vermedim.İpotek msarafları eminevime ait ve evin 1/2 hissesine ipotek koyuyorlar.Bu zamana kadar en ufak bir sıkıntı yaşamadım.
hocam 2010 da girmişsiniz 2014 de almışsınız parayı.. 2010 da ki ev fiyatlarıyla 2014 de ki fiyatlar çok farklı, bu sistemi çok düşünmüştüm fakat çok çelişkiler vardı kafamda

aynenbadi' Alıntı:
ebilgili' Alıntı:
hocam 2010 da girmişsiniz 2014 de almışsınız parayı.. 2010 da ki ev fiyatlarıyla 2014 de ki fiyatlar çok farklı, bu sistemi çok düşünmüştüm fakat çok çelişkiler vardı kafamda

"Allah var gam yok" demişsini hocam, hala çelişki diyorsunuz :D Benim nacizane olarak o farkı elimizde olanla yetmezse ana/baba takviysiyle kapatacağım. Yolları yaptım; Sıramı bekliyorum. "Kurbanımı keseceğim, bu ay size para yok" dedim. "hay hay dediler efendim ne demek" (1 ay ertelemiş oldum)
Saygılar...

Enddlesss' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
ebilgili' Alıntı:

"Allah var gam yok" demişsini hocam, hala çelişki diyorsunuz :D Benim nacizane olarak o farkı elimizde olanla yetmezse ana/baba takviysiyle kapatacağım. Yolları yaptım; Sıramı bekliyorum. "Kurbanımı keseceğim, bu ay size para yok" dedim. "hay hay dediler efendim ne demek" (1 ay ertelemiş oldum)
Saygılar...
hocam adamlar parayı teslim ediyor onda şüphe yok, ama mesela bizim arkadaş temmuzda alması gerekn parasını daha yeni aldı, her gün uğraştı aradı..
faize bulaşmadan ev sahibi olmak için güzel sistem biraz daha düşünelim:)

Teslimat için gerekli belgeleri 1 ay öncesinden hazırlayıp teslim etmek gerekiyor. Her ayın 20 - 30. Günleri arasında da teslimat yapılıyor. Faize bulaşmamak için güzel bir sistem.

<<ZenFone2>>

aynenbadi' Alıntı:
Enddlesss' Alıntı:
aynenbadi' Alıntı:
ebilgili' Alıntı:

Saygılar...
hocam adamlar parayı teslim ediyor onda şüphe yok, ama mesela bizim arkadaş temmuzda alması gerekn parasını daha yeni aldı, her gün uğraştı aradı..
faize bulaşmadan ev sahibi olmak için güzel sistem biraz daha düşünelim:)

ben 25 bin için girmiştim. gününe gün teslim aldım parayı.

Benim girerken ölcüm Allah ve Rızayıdı. Bu dünya ya geliş amaçımız ev/araba almak olmasa gerek :) Ha olurda kaçıp giderlerse de Rabbime karşı yüzüm ak olurdum en azından. Bir nevi Ahirete yatırım. Dikkatlli olmak konusunda haklısınız syn hocam. Keşke ilk duyduğum zaman girseydim boşu boşuna beş yılım gitti. Şimdiye evimi de almıştım yazlık içinde para biriktiyor olacaktım.
Korkum darbe sonrası bunlara da dokunurlarmıydı ama çok şükür korktuğum olmadı. Ve adamlar 100. şubesinde açtılar. Ne diyeyim "KISMET"

Valla hocam bende bu sistemle aldım faizden uzak olur düşüncesi ile ama faizden de pek bir farkı yok sanki tek tesellim bankadan uzak durdum. Teslimatta eğer meblağ 100 bin üzerinde ise teslimat bir sonra ki aya kalıyor 25-30 olursa teslimat ay sonunda yapılıyor haberiniz olsun bu sistemden ev aldım ve şimdi 11 ay kaldı bitiyor ilk duyduğumda girseydim şimdiye ikinci evim olurdu ama şükür bir evim var ;)

pardus63' Alıntı:
Valla hocam bende bu sistemle aldım faizden uzak olur düşüncesi ile ama faizden de pek bir farkı yok sanki tek tesellim bankadan uzak durdum. Teslimatta eğer meblağ 100 bin üzerinde ise teslimat bir sonra ki aya kalıyor 25-30 olursa teslimat ay sonunda yapılıyor haberiniz olsun bu sistemden ev aldım ve şimdi 11 ay kaldı bitiyor ilk duyduğumda girseydim şimdiye ikinci evim olurdu ama şükür bir evim var ;)
Hocam hayırlı olsun. Faizden pek farkı yok demek hoş olmamış.
Ödediğiniz tutarda faiz yok.
Eğer faizle kredi ile evi alsan 100k için 170k ödediğini düşünsek bu sistemde 100k için 100k ödüyorsun + ev sırası gelene kadar ödediğin oturduğun evi kirası oluyor. Toplamda tutarlar birbirine yakın diyebiliriz ama birinde faiz diğerinde evin bedeli +kira var. Oturduğumuz evin kira ücretine faiz demeyeceğiz sanırım :)

<<ZenFone2>>

Enddlesss' Alıntı:
Benim girerken ölcüm Allah ve Rızayıdı. Bu dünya ya geliş amaçımız ev/araba almak olmasa gerek :) Ha olurda kaçıp giderlerse de Rabbime karşı yüzüm ak olurdum en azından. Bir nevi Ahirete yatırım. Dikkatlli olmak konusunda haklısınız syn hocam. Keşke ilk duyduğum zaman girseydim boşu boşuna beş yılım gitti. Şimdiye evimi de almıştım yazlık içinde para biriktiyor olacaktım.
Korkum darbe sonrası bunlara da dokunurlarmıydı ama çok şükür korktuğum olmadı. Ve adamlar 100. şubesinde açtılar. Ne diyeyim "KISMET"
Hocam bu yorumunda noktası virgülüne kadar aynı düşüncedeymişiz.
Bu ay sıra bendeydi. Baktım ev fiyatları mersin de çok yükseldi olacak gibi değil elde avuçta cebimdeki son tl ye kadar verip ev almak mantıklı gelmedi. Dediğin gibi bu dünyaya ev araba vs almaya gelmedik dedim almıyorum ulen dedim :)
E sonuç ne oldu derseniz başja sisteme geçtim. Eminevim enerji işine el atmış. Şimdi buna girdim bakalım. Hayırlısı olsun inşallah diyorum.

<<ZenFone2>>

OZOGUL' Alıntı:
Enddlesss' Alıntı:
Hocam bu yorumunda noktası virgülüne kadar aynı düşüncedeymişiz.
Bu ay sıra bendeydi. Baktım ev fiyatları mersin de çok yükseldi olacak gibi değil elde avuçta cebimdeki son tl ye kadar verip ev almak mantıklı gelmedi. Dediğin gibi bu dünyaya ev araba vs almaya gelmedik dedim almıyorum ulen dedim :)
E sonuç ne oldu derseniz başja sisteme geçtim. Eminevim enerji işine el atmış. Şimdi buna girdim bakalım. Hayırlısı olsun inşallah diyorum.

<<ZenFone2>>
enerji sistemini uydu onun kira getirisi oluyormuş sanırm öyle mi?

Enerji sisteminde her 1hissenin dediğiniz gibi kira getirisi var. Konyada kurulan ve kurulmakta olanlar var.

<<ZenFone2>>

eminevim sistemi bankalardan daha iyi diyenler bana açıklasınlar bakalım...

60 aylık sistemde sisteme 33.ayda BÜYÜK MEBLAĞ (30* sisteme her bir kişinin girdiği miktar kadar) sisteme giriyor... yani tepede bir güç var bu parayı sisteme sokuyor... şimdi size sorsam bu para ile hayır yapıyor dersiniz... peki 33.aydan itibaren herkes(hani şu birbirlerine kira yardımı yapanlar varya) bu kira yardımını(riba-faiz-fazla para-kar payı!!!) kime yapıyor? tabii ki sisteme 33.ayda(30* sisteme her bir kişinin girdiği miktar kadar) parayı sokan kişiye kira yardımı yapmaya devam ediyor... yani sisteme 33.ayda giren 1 milyon tl paranın karşılığı 60.ayın sonunda 1.5 milyon tl olarak geri alınıyor...

Peki banka ne yapıyor? aynısını hem de diyor ki bak bunu veririm ama geri alırken böyle alırım haberin olsun diyor... bu ne diyor peki bizim sistemimizde kesinlikle FAZLA PARA birikmez diyor... hangisi daha doğru siz karar verin!!! böyle bir düşünceniz varsa 1tl de riba-faiz-fazla para-kar payı!!! (ne derseniz deyin) 1milyon tlde riba-faiz-fazla para-kar payı!!!

(her-telden-f29/emin-evim-organizasyon-ucreti-t109779.html) biraz daha detaylı yazmıştım şurada...(NOKTA!!!)

“AYNI ŞEYLER DEĞİL”
Faiz oranıyla vade farkı birbirine yakın ceyran eden konular olduğunu hatırlayan Yaman, “Yakın ceyran etmesi aynı şey olduğu anlamına gelmez” dedi. Yaman, “Yani biri ticaret olduğu için helal oluyor, diğerinde ise faiz olduğu için haram oluyor. Yani zarar edildiği zaman ticaret haramdır diye bilirmiyiz?” diye konuştu.

ALINTIDIR...
Bir makale daha vardı bulursam atacağım hocam

:) Gün gelecek masum insanları allah allah nidaları ile aldatacaklar...
geçen gün bir baltaya sap olamamış bir muhteremi gördüm. Emin evimde çalışmaya başladım çok karlı dedi :)
Hala bazı arkadaşlar faiz ile kar payının aynı paydada yer aldığını neden anlayamıyor. Çok ilginç bazen diyorum ki başımıza gelenlerin hepsi çok normal
Düşünmeyen, okumayan, geleneksel düşünce içinde, bir de sözde okumuş toplulukları bile allah ile kandırarak onların üstünden para kazananları görünce yok diyorum bu iş bitmiş. Geçmiş olsun..

https://www.sikayetvar.com/eminevim

alın valla herkes alsın alan bir daha alsın :)
Burada Çok değil bir kaç yıla ömrümüz yeterse madurların zerzenişlerini okuyacağımıza EMİN'im :)

Bu kâr payı helaldir diyenler evlilite nikahı örnek gösterirler. Efendim bir nikahla haram helale döner derler. Yani niyet önemliymiş.
Ben bu örneklerin günümüz faiz sistemlerine göre olmadığını düşünüyorum. Tamamen takiye yapılıyor. Yani bir günahı işlemek için islami kılıf uydurulmaya çalışılıyor. İslami kılıf uydurmak ise daha kötü değil mi?

Kısaca, müslüman tabi olduğu(olmak zorunda kaldığı) hukuk kuralları bünyesinde kendisini zora düşürecek kararlar vermemelidir. Yarın hukuksal yönden bir dayanağınız kalmadığında da suçu sakın dinde bulmayınız.

aynenbadi' Alıntı:
ebilgili' Alıntı:

Hocam 2010 da girip parayı 2014 te alacağımı ve bu sürede ev fiyatlarının çok farklı olacağını bilerek girdim zaten ben sisteme. Benim için önemli olan bankayla iş yapmamaktı.Zaten bankada 110,000 için ödeyeceğin faiz hemen hemen ev fiyatlarının artışına yakın olacaktır. Olmasa bile benim için faize bulaşmamak önemliydi. Vade ortası sistemde kira yardımı yok, ben 110.000 aldım ve 110.000 ödüyorum.Girişte verdiğim 5500 tl ise benim için verdikleri 6 yıllık hizmetin karşılığıdır.(İş yeri kirası, eleman ücretleri vs. harcamalar.)Her ne kadar bazı arkadaşlar bunu da faiz olarak nitelendirseler de ben bu niyet ve düşüncelerle ev sahibi oldum sonuçta. Herkesin fikrine de saygı duyarım.

Allah güle güle oturmayı nasip etsin herkese. Herkes bir yuva sahibi olmak kendi evi, arabası olsun istiyor ki bundan daha doğal bir şey olamaz.
Ama arkadaşlar gelin bu işi helal dairesinde yapalım. islami banklarada çok kızgınım normal bankalardan kat ve kat fazla alıyorlarve hiç cazip değil. Bende bu yolu seçtim. Faiz vemiyorum ama kira ödüyorum. Kafam rahat... Allah sorarsa yüzüm ak İnşAllah.

(En doğrusuu Allah Bilir tabi)

Merhaba arkadaşlar..
Benim eşim yaklaşık 5 yıldır Emin Evimde çalışıyor. 25 yıllık bir firma ve geçen hafta Bursa'da 100.şubesini açtı. İlk zamanlar ben de anlamakta zorlandım açıkçası. Bankadan 120000 TL kredi çekip 205000 TL olarak geri ödemesinden sonra, organizasyon ücreti dışında hiçbir ücret talep etmeyen Emin Evim müthiş bir fırsat. Birçok arkadaşımız siz evlenin bir ev araba alın ondan sonra güvenelim dediler. Şuan araba sistemindeyiz. Birkaç arkadaşımız ev sahibi oldu. Teminat mektupları vs güvenlik veriyorlar. Gün sistemi mantığıyla çalışıyorlar. Hepimiz kabul edelim şöyle her ay kenara para atalım dediğimizde biriktiremiyoruz. En azından para biriktirmiş oluyoruz. Ve isterseniz biriken parayı da kullanabiliyorsunuz. Bir arkadaşım darbe girişiminin ardından sendikasını arayarak araştırmış ve gözünüz kapalı güvenebilirsiniz demişler. Sistem süper. Ben herkese tavsiye ediyorum. :+1:

Bursa'da yaşayan ve bilgi almak isteyenler için:

Hızır ZENGİN
05533805618

Enddlesss' Alıntı:
Allah güle güle oturmayı nasip etsin herkese. Herkes bir yuva sahibi olmak kendi evi, arabası olsun istiyor ki bundan daha doğal bir şey olamaz.
Ama arkadaşlar gelin bu işi helal dairesinde yapalım. islami banklarada çok kızgınım normal bankalardan kat ve kat fazla alıyorlarve hiç cazip değil. Bende bu yolu seçtim. Faiz vemiyorum ama kira ödüyorum. Kafam rahat... Allah sorarsa yüzüm ak İnşAllah.

(En doğrusuu Allah Bilir tabi)
Hocam o yeşil bankaların durumu bana göre işi faizli olan diğer bankalara göre daha kötü. En azından onlar faiz diyor bunlar alla pulla ticaret bilmem ne diyerek faiz değil diyerek haramı helal gibi göstererek küfrün içindeler.
O bankaların birinde çalışan akraba var. Dediği şu adı faizsizde olsa uygulamada öyle değil.
Allah doğru yolda olanlardan eylesin.

<<ZenFone2>>

Geri