formattan sonra kasma

Kodla Büyü

turani63

Site Gezgini
mrb hocalarım 1 gb ram Intel Core 2 Duo işlemciye sahip diz üstü bilgisayara win7 ultimate ile format attım pc çok kastı pcnin ağırlaşmasını engellemek için ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum xp yüklemek istemiyorum ona göre.

turani63' Alıntı:
mrb hocalarım 1 gb ram Intel Core 2 Duo işlemciye sahip diz üstü bilgisayara win7 ultimate ile format attım pc çok kastı pcnin ağırlaşmasını engellemek için ne yapmalıyım fikirlerinizi bekliyorum xp yüklemek istemiyorum ona göre.
Hocam,

Ram yükseltirseniz kasma sorunu bayağı azaltırsınız.

başlat yerine msconfig yaz enterla sonra üstte gelen sekmelerde başlatma kısmına gelen gereksiz olan başlatmaları kapatın hocam.

Ultimate yerine win7 nin diger sürümlerini yuklerseniz home basic gibi kasmayı engelleyebilirsiniz hocam.

Ram yuvası varsa -ki vardır- önceliğin habib hocamın dediği gibi ram yükseltmek olsun.

win 7 yerine 8.1 kursa idin daha az kasardı bilgisayarı win7 biraz ağır yani win10 kurdum labda bir pc ye o bile 7 den hızlı çıktı bence win7 yi sil gitsin. bu arada 1gb ram demişin acilen 2gb lik bir ram bul yanına ekle. 1le işin zor WinXp ile takılmak zorunda kalırsın

Hocam en mantıklısı Ram yükseltin ancak olmaz diyosanız Home basic ya da xp yükleyin malum 1 gb ramli bir pc nin kasması çok normal artık akıllı telefonlar bile benzer hızda üretiliyolar.

Geri