formatorluk ile ilgli 2 soru

Kodla Büyü

graur

Aktif Üye
arkadaşlar ben yeni olduğum için 2 soru sormak istiyorum.
1. Okulda kadrolu iki öğretmenden her ikiside formatorlüğe başvurursa hangisi alınır?(yönetmelikte en az lisans mezunu yazmış bu kısmı anlamadım)
2. Kadrosu bulunduğu ilçeden başka bir ilçedeki okulu seçebilir mi? (forumlarda bazı yerlerde seçenemez denmiş. Ama benim bildiğim görevlendirmeyi il milli eğitim yapıyor. )

1. yaşı küçük olan kıdem yılı az olan
2. başka bir ilçede olamaz aynı ilçe içinde başka bir okul olabilir.

Başka bir ilçeye her gün için yoluk yevmiye ödenmesi gerektiği için çoğu il sıcak bakmıyor. Yolluk yevmiye istemiyorum diye dilekçe verseniz bile olmuyor , çünkü böyle dilekçe verip daha sonra mahkeme açıp yolluk alanlar oldu.

ist_koord' Alıntı:
1. boyu kısa olan
2. allah bilir :)
İlkokul 1. sınıf okutan öğretmenlere çok kızıyorum, öğrencilerine okuma yazma öğretmedikleri için. Bir de kitap okuma alışkanlığı kazandırsalar.
Öğrencilere kızıyoruz kopyala yapıştır ödev yapma diye...

Not: Bana ne Hakan'dan :)
Not2: Diğer dediklerine katılıyorum :p

1. hizmet yılı az olan kendi okulunda formatör olur. diğeri ise müdürüde izin verirse başka okula görevlendirme ile formatör olabilir.
2. büyükşehirlerde seçebilir.

memduhbey' Alıntı:
1. hizmet yılı az olan kendi okulunda formatör olur. diğeri ise müdürüde izin verirse başka okula görevlendirme ile formatör olabilir.
2. büyükşehirlerde seçebilir.
müdür izni işte bu da süper oldu.

1. sorunun cevabı diğer arkadaşların dediği
2. sorunun cevabıda büykşehirlerde merkez ilçeden merkez ilçeye ancak olabiliyor, bu da çok zor ancak bulunduğun ilçede görev alamayacağın herhangi bir okul olmaz ondan sonra diğer merkez ilçeyi isteyebilirsin bu çok zor

eğer iki öğretmen de istiyorsa kıdem yılı fazla olan seçilir eğer iki öğretmen de istemiyorsa kıdem yılı ay olan seçilir

1- Bu konuda malesef çoğu arkadaşımız yanlış bilgiye sahip. Kıdem yılı az olan seçilir maddesi eğer her iki öğretmende formatör olmak istemiyor ve dilekçe vermiyorsa zorunlu formatörlük verilecekse olur. İki öğretmende formatör olmak için dilekçe vermişse kıdem yılı yüksek olan formatör olur.
2- Büyükşehir kapsamında bir ilde çalışıyorsanız kendi ilçeniz dışında başka bir merkez ilçede seçebilirsiniz.

arkadaşlar ben en son il dışı atamada yeni bir okula atandım. maaş karşığını doldurmak için başka bir okula daha görevlendirildim. aralıkta formatörlüğe başvurucam. formatör olunca görevlendirmeyi iptal etme şansım var mı???? bilgisi olan var mı

greatkhan24' Alıntı:
arkadaşlar ben en son il dışı atamada yeni bir okula atandım. maaş karşığını doldurmak için başka bir okula daha görevlendirildim. aralıkta formatörlüğe başvurucam. formatör olunca görevlendirmeyi iptal etme şansım var mı???? bilgisi olan var mı
İsteyebilirsiniz hocam. Görevlendirmelerde eğer yönetici olarak görevlendirilmişseniz ya da okullar dışında başka bir kuruma valilik oluru ile görevlendirilmişseniz formatörlüğe başvuramıyorsunuz üzerinizdeki görevlendirme bitmeden.

KöfteHoRr saolasın ama görevlendirme ilçe mebden yapıldı. maaş karşılığını doldurmak için. kendi okulumda 9 saat var diğer okulda 6 yani.

Dediğim gibi hocam, formatörlük görevlendirmeleri valilik oluru ile yapılıyor. Bu görevlendirmeye engel olarakta sadece idareci olarak görevlendirilmiş olmak ya da okullar dışında başka bir kurumda görevlendirilmiş olmak şartı aranır.

KöfteHoRr' Alıntı:
1- Bu konuda malesef çoğu arkadaşımız yanlış bilgiye sahip. Kıdem yılı az olan seçilir maddesi eğer her iki öğretmende formatör olmak istemiyor ve dilekçe vermiyorsa zorunlu formatörlük verilecekse olur. İki öğretmende formatör olmak için dilekçe vermişse kıdem yılı yüksek olan formatör olur.
2- Büyükşehir kapsamında bir ilde çalışıyorsanız kendi ilçeniz dışında başka bir merkez ilçede seçebilirsiniz.

Adminler ifade olarak tapınma ibadeti istiyorum ve hocamın önünde yerler kapanmak istiyorum şuna bir el atalım yahu.

greatkhan24' Alıntı:
onlar eder hocam rahat ol.

Geri