Formatorluk beldelerimiz iptal oldu

Kodla Büyü

lentco

Üye
2009 da formatörlük kurşuna gittim ve beldemizi aldık bu zamana kadar görevlendirildi. Bu dönem ise 2015-2016 öğretim yılının 2.döneminde görevlendirme yapmadılar. Benim 180 saatlik belge bakanlık tarafından iptal olmuş. Görev alan var mı?

benim 10 tane belge vardı
hiç biri işe yaramıyor
iptal ettiler ikinci dönem bitinceye kadar beklemediler

lentco' Alıntı:
2009 da formatörlük kurşuna gittim ve beldemizi aldık bu zamana kadar görevlendirildi. Bu dönem ise 2015-2016 öğretim yılının 2.döneminde görevlendirme yapmadılar. Benim 180 saatlik belge bakanlık tarafından iptal olmuş. Görev alan var mı?
Sayın öğretmenim, bu Türkçe! ile yaptığınız görevin ne olduğunu merak ettim. "Belde" ne diyorum!

Anladığım kadarıyla bilişim teknolojileri öğretmeni değilsiniz, bu görevi aldığınız belgelerle sürdürüyorsunuz. O kadar B.T öğretmeni dururken farklı branşların bu işi yapmasına karşıyım. Açıkçası bu şekilde yapılan tüm belge ve görevlendirmelerin iptal olmasını istiyorum

Beldenin geçerlilik süresi bitmiş,
Üniversite sınavına hazırlan ve Bilişim Teknolojileri oku.
O belde hep geçerli merak etme... :wink:

ya arkadaş hiçbir lisede normumuz yok, dolayısıyla bütün anadolu liseleri ve iyi öğrencilerle dolu diğer liselerde de bt öğretmeni yok bu nasıl iş? hep yan branştan arkadaşlar btr olmuş, biz de kenar mahallelerde..

geçenlerde biri aramıştı beni
taa ordudan arıyormuş
bilgisayar öğretmeni değilmiş
belge alıyomuş felan.
burada bi dijital pano yapmış ve yayınlamıştım ben.
ondan bize de yapıversen hocam diyo.
nasıl sinirlendim anlatamam.
telefonumu nerden buldun dedim. müdür yardımcınız verdi dedi. halbuki yalanmış. artık nasıl bulduysa.
ben de karşıyım bu kurslara. ama bu arkadaşların da suçu yok. meb bi hak vermiş onlar da kullanıyo. o yüzden en baştan bu kursların düzenlenmemesi gerektiği kanaatindeyim...

İngilizce egitim veren bir kurumda bütün öğretmenler ingilizce öğretmenliği mezunu mu?
Gel görev al bu iş yap dersin, ben dersime gireceğim teknisyen değilim deniyor.
Ne yapacaktı bakanlık? birilerinin bu görevi yapması lazım...

lentco' Alıntı:
Formatörlük belDeniz domdom kurŞununa kurban gitmiş

Ben bilişim teknolojileri harici görevlendirmeye karşı değilim, ancak her sene yeniden güncellenmiş 100 saatlik kurs almaları gerekli.

bt.ogretmeni' Alıntı:
Ben bilişim teknolojileri harici görevlendirmeye karşı değilim, ancak her sene yeniden güncellenmiş 100 saatlik kurs almaları gerekli.

Hocam kusura bakma da bu düşünce bencillik bana göre.
Sadece bencillik değil eğitim sistemini de kalitesizleştiren bir durum.

Sana şöyle bir soru sorayım;
Atanmayı bekleyen BT öğretmenisin ve senin yerine başka branştan görevlendirme yapılıyor, hem de 100 saatlik kurs ile.
Tepkin aynı mı olur ?

CadCam67' Alıntı:
İngilizce egitim veren bir kurumda bütün öğretmenler ingilizce öğretmenliği mezunu mu?
Gel görev al bu iş yap dersin, ben dersime gireceğim teknisyen değilim deniyor.
Ne yapacaktı bakanlık? birilerinin bu görevi yapması lazım...

hocam dediğiniz doğru, istenmeyen yerlere görevlendirme yapılır.. merkezdeki bir çok lisede normumuz olmadığından meydan bu arkadaşlara kalıyor, mantık bunun neresinde? liselerde norm ve ders sorunu çözülse tabiki haklısınız

Bu biraz uzmanlık gerektiren bir iş... Kişi meraklıdır kendini geliştirir 10 numara yapar bu işi. Kişi vardır formalitedir ek dersi için yapar bu işi kursuna gider alır belgesini bi halt yapamaz.

Kişi de merak varsa kendini geliştirmeyi seviyorsa büyük bir uğraş ile becerir.
Yoksa belge ile yapılacak iş değil. Ehliyet aldım formula 1 de yarışacağım demek gibi.

Meb de ne doğru ki bunu doğru yapsınlar.

Hocam gene iyi görevlendirmişler. Ben formatörlük bittiği BTR başladığı an o belgeyi kabul etmezdim. Merak varsa 2009 dan beri baya bir şey öğrenmişsinizdir. BTR için kurslar olduğu için iptal etmişlerdir. Keşke onu da alsaydınız. Şahsen benim müdür yardımcısı branşı olmadığı için BTR kursuna benden daha meraklı.

Bu belgeyi alan arkadaslar da bir takim magduriyetlerinden dolayi boyle bir gorevi almak isteyebilirler --benimde hosuma giden bir durum degil tabiki--neyse birileri firsat sunmuş basvuruyorlar anladik...........

Da arkadasim tepki alacagini bile bile yazma burda yahu git baska yerden arastir.Bu forumun 100 de 98 inin hosuna gitmiyorsunuz.Biraz oteye gidin :+1: :+1:

ya adam soru sormuş ayıptır, önemli olan işini doğru yapıp yapmadığın, işini iyi yapana kimse ses çıkaramıyor örnek Habib OCAK, herkes gücü yettiğine laf sayıyor, (Habib hocam lafım sana değil buradaki saygısız insanlara)

10 yıllık bilişim öğretmeniyim. bugüne kadar bt öğretmeni olmayıp belgesi ile btrlik yapan çok arkadaş gördüm.işini hakkını vererek yapanı da çok. lakin bu dönem başka bir okula fatih btr görevlendirildim. benden önce burda kadrolu bt öğretmeni arkadaş vardı doğumiznine ayrılmış.saolsun hayatımda böyle başı boş bırakılmış bir bt sınıfı görmedim.diyeceğim şu sanki her branşı bt olan çok mu güzel iş yapıyor.buyrun bu dönem gözümle gördüm. ben bt öğretmeni olmaktan utandım. branşı ne olursa olsun ister belge ister diplomasıyla bu işi hakkıyla yapana hiç sözüm yok.malesef bu gibi btciler yüzünden adımız yatıyora çıkmış ve bunu diyenler de hakkaten haklı.çok sinirlendim bugün bu okulun sınıfın bu halini gördükçe.

bilgisayarmax:
10 yıllık bilişim öğretmeniyim. bugüne kadar bt öğretmeni olmayıp belgesi ile btrlik yapan çok arkadaş gördüm.işini hakkını vererek yapanı da çok. lakin bu dönem başka bir okula fatih btr görevlendirildim. benden önce burda kadrolu bt öğretmeni arkadaş vardı doğumiznine ayrılmış.saolsun hayatımda böyle başı boş bırakılmış bir bt sınıfı görmedim.diyeceğim şu sanki her branşı bt olan çok mu güzel iş yapıyor.buyrun bu dönem gözümle gördüm. ben bt öğretmeni olmaktan utandım. branşı ne olursa olsun ister belge ister diplomasıyla bu işi hakkıyla yapana hiç sözüm yok.malesef bu gibi btciler yüzünden adımız yatıyora çıkmış ve bunu diyenler de hakkaten haklı.çok sinirlendim bugün bu okulun sınıfın bu halini gördükçe.
demiş.

Arkadaşlar her meslek ve branşta işini iyi yapan, idare eden, kötü yapan olur. Ama öncelikle işi o branşla ilgili belgesi(diploma, kurs vs) olana verirsin. Sonra diğerlerine. Ama MEB uygulamalarına bakarsan kim kime dum duma. Türkiye'de her şey günü kurtarmak için. Boşver!

isabet olmuş hocam belgenizin iptali o kadar çok bilişim öğretmeni dururken sizin formatörlük yapmanız zaten haklı bi kazanç değil sizde artık bilgisayar bilgilerinizi kendi branşınızda kullanırsınız

bilgisayarmax' Alıntı:
diğer branşlarda zaten hepsiz çok iyi çok süper, her ders atomu parçalıyorlar demi:)
anlatılmak isteneni anlamamışsınız hocam

bilgisayarmax' Alıntı:
BT öüğretmeni arkadaşlar hazmedemeyenler başka branştan görev alanları mutlu oldunuz mu şimdi belgelerimiz iptal oldu yedii yıldır hizmet verdim BT belgem iptal olduğuyla kalmadı diğer hiç bir belgemin geçerliliği kalmadı güvenip kredi çekmiştim zor durumdayım

Öncelik BT branşında ait olmak üzere belgesi olanlar da başvuru yapabilmeli.
Ha şimdi belgesi olanlar iptal edildi.
Bundan sonra zorla tüm BT öğretmenlerini görevlendirecekler.
Ben yapmak istemiyorum.
Her BT öğretmeni BTR olmak zorunda değil.

hamuş' Alıntı:
isabet olmuş hocam belgenizin iptali o kadar çok bilişim öğretmeni dururken sizin formatörlük yapmanız zaten haklı bi kazanç değil sizde artık bilgisayar bilgilerinizi kendi branşınızda kullanırsınız
Öncelik zaten BT öğretmenlerinde, sıra gelirse belgesi olanları alıyorlar. O yüzden haksız kazanç gibi bir durum oluşmuyor.

hiboz' Alıntı:
hamuş' Alıntı:
Öncelik zaten BT öğretmenlerinde, sıra gelirse belgesi olanları alıyorlar. O yüzden haksız kazanç gibi bir durum oluşmuyor.

E öyleyse hocam mutlaka boş okul kalacak. Bu işi zorunluya mı çevirecekler?

arkadaşlarım, bende bizden başka branşların bu görevlendirme konusunda ikinci planda olmasından yanayım. ancak her ne kadar kelimeleri yazarken yanlış yazmış olsa da bu arkadaşımızda bir öğretmen. dalga geçmeyi doğru bulmuyorum.

bu işe bizim branştan olmayıp merakla başlayarak bizden çok daha iyi şeyler yapan arkadaşlarımızda var onlara haksızlık etmeyelim.

onun için allah selamet versin diyip yolumuza bakalım...

penewitz' Alıntı:
ya adam soru sormuş ayıptır, önemli olan işini doğru yapıp yapmadığın, işini iyi yapana kimse ses çıkaramıyor örnek Habib OCAK, herkes gücü yettiğine laf sayıyor, (Habib hocam lafım sana değil buradaki saygısız insanlara)
Estağfirullah Hocam. Ben şu anda FP-BTR değilim ama her zaman ve zeminde bilişimi ve bilişimin gerekliliği savunan birisiyim.

90'lı yılların sonunda diğer branşlardan herkes sınıf öğretmeni oldu. 2014 yılında sınıfçılar diğer branşlara geçti. Bunlar mutlaka doğru şeyler değil. Ancak sistemin getirdiği sorunları kişilere bağlamak doğru değil.

90'lı yıllarda başlayan diğer branşların formatör olarak görevlendirilmesi şuan da iptal edilmiş olabilir. (Bana göre iptal edilen bir şey yok ama) Şunu unutmayın. Bilişim dersi ve öğretmenlerinin olmadığı yada az olduğu dönemde öyle yada böyle bu işi yürüten formatör öğretmeni arkadaşların bilişime katkısı büyük olmuştur. Çoğunuz bilmezsiniz. Okul müdürleri BT sınıfına kilidi vurur ve kimseye kullandırmazdı. Bu sınıfların kilitlerini Formatörler açmış ve öğrencilerin kullanımına sunmuştur. Daha çok örnek verebilirim ama laf kalabalığı yapmaya gerek yok.

Mümkün olduğu kadar olayı kişiselleştirmemeye çalıştım. Hiç olmazsa 25 yıllık bir emek var. Saygı lütfen.

baynadir' Alıntı:
arkadaşlarım, bende bizden başka branşların bu görevlendirme konusunda ikinci planda olmasından yanayım. ancak her ne kadar kelimeleri yazarken yanlış yazmış olsa da bu arkadaşımızda bir öğretmen. dalga geçmeyi doğru bulmuyorum.

bu işe bizim branştan olmayıp merakla başlayarak bizden çok daha iyi şeyler yapan arkadaşlarımızda var onlara haksızlık etmeyelim.

onun için allah selamet versin diyip yolumuza bakalım...
Çok teşekkürler keşke Eğitim camiasından olan diğer arkadaşlarda olaya sizin gibi bakabilse

Benim de bundan var.Eskiden görev verildiğinde şehrimde Ankaradaki ebitefo sınavını kazanan tek bendim.Diğerleri ısmarlama gelmişler ve kursu seyretmişlerdi.Formatörlüğün bana bir faydası oldu.Allah sebep olanlardan razı olsun.Programlama ve 3d tasarıma başladım.Yola devam...Artık görev almıyor kendi aklıma yatırım yapıyorum.Benim dönemimde sınıfçılar çok meraklı olduğundan gerçekten iyi işler çıkarmıştık.

Geri