Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Formatorluk beldelerimiz iptal oldu

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında lentco tarafından paylaşıldı.

1. lentco

lentco Üye

2009 da formatörlük kurşuna gittim ve beldemizi aldık bu zamana kadar görevlendirildi. Bu dönem ise 2015-2016 öğretim yılının 2.döneminde görevlendirme yapmadılar. Benim 180 saatlik belge bakanlık tarafından iptal olmuş. Görev alan var mı?

2. Çağrı1

Çağrı1 Seçkin Üye Seçkin Üye

benim 10 tane belge vardı
    hiç biri işe yaramıyor
    iptal ettiler ikinci dönem bitinceye kadar beklemediler

3. Eslivya

Eslivya Süper Üye Süper Üye

O formatorluk belDeleri fatih projesi isleri icin yetersiz geliyosa demek ki...

4. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

Sayın öğretmenim, bu Türkçe! ile yaptığınız görevin ne olduğunu merak ettim. "Belde" ne diyorum!

5. ay51

ay51 Seçkin Üye Seçkin Üye

Anladığım kadarıyla bilişim teknolojileri öğretmeni değilsiniz, bu görevi aldığınız belgelerle sürdürüyorsunuz. O kadar B.T öğretmeni dururken farklı branşların bu işi yapmasına karşıyım. Açıkçası bu şekilde yapılan tüm belge ve görevlendirmelerin iptal olmasını istiyorum

6. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Beldenin geçerlilik süresi bitmiş,
    Üniversite sınavına hazırlan ve Bilişim Teknolojileri oku.
    O belde hep geçerli merak etme... :wink:

7. Caterpillar

Caterpillar Hiperaktif Üye Hiperaktif

:+1:

8. impetus23

impetus23 Seçkin Üye Seçkin Üye

ya arkadaş hiçbir lisede normumuz yok, dolayısıyla bütün anadolu liseleri ve iyi öğrencilerle dolu diğer liselerde de bt öğretmeni yok bu nasıl iş? hep yan branştan arkadaşlar btr olmuş, biz de kenar mahallelerde..

9. joomlaci

joomlaci Seçkin Üye Seçkin Üye

geçenlerde biri aramıştı beni
    taa ordudan arıyormuş
    bilgisayar öğretmeni değilmiş
    belge alıyomuş felan.
    burada bi dijital pano yapmış ve yayınlamıştım ben.
    ondan bize de yapıversen hocam diyo.
    nasıl sinirlendim anlatamam.
    telefonumu nerden buldun dedim. müdür yardımcınız verdi dedi. halbuki yalanmış. artık nasıl bulduysa.
    ben de karşıyım bu kurslara. ama bu arkadaşların da suçu yok. meb bi hak vermiş onlar da kullanıyo. o yüzden en baştan bu kursların düzenlenmemesi gerektiği kanaatindeyim...

10. CadCam67

CadCam67 Seçkin Üye Seçkin Üye

İngilizce egitim veren bir kurumda bütün öğretmenler ingilizce öğretmenliği mezunu mu?
    Gel görev al bu iş yap dersin, ben dersime gireceğim teknisyen değilim deniyor.
    Ne yapacaktı bakanlık? birilerinin bu görevi yapması lazım...

11. Hakan25

Hakan25 Aktif Üye

Formatörlük belDeniz domdom kurŞununa kurban gitmiş

12. bt.ogretmeni

bt.ogretmeni Seçkin Üye Seçkin Üye

Ben bilişim teknolojileri harici görevlendirmeye karşı değilim, ancak her sene yeniden güncellenmiş 100 saatlik kurs almaları gerekli.

13. Zizu_

Zizu_ Süper Üye Süper Üye

Hocam kusura bakma da bu düşünce bencillik bana göre.
    Sadece bencillik değil eğitim sistemini de kalitesizleştiren bir durum.

Sana şöyle bir soru sorayım;
    Atanmayı bekleyen BT öğretmenisin ve senin yerine başka branştan görevlendirme yapılıyor, hem de 100 saatlik kurs ile.
    Tepkin aynı mı olur ?

14. impetus23

impetus23 Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam dediğiniz doğru, istenmeyen yerlere görevlendirme yapılır.. merkezdeki bir çok lisede normumuz olmadığından meydan bu arkadaşlara kalıyor, mantık bunun neresinde? liselerde norm ve ders sorunu çözülse tabiki haklısınız

15. gelecek

gelecek Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu biraz uzmanlık gerektiren bir iş... Kişi meraklıdır kendini geliştirir 10 numara yapar bu işi. Kişi vardır formalitedir ek dersi için yapar bu işi kursuna gider alır belgesini bi halt yapamaz.

Kişi de merak varsa kendini geliştirmeyi seviyorsa büyük bir uğraş ile becerir.
    Yoksa belge ile yapılacak iş değil. Ehliyet aldım formula 1 de yarışacağım demek gibi.

Meb de ne doğru ki bunu doğru yapsınlar.

Hocam gene iyi görevlendirmişler. Ben formatörlük bittiği BTR başladığı an o belgeyi kabul etmezdim. Merak varsa 2009 dan beri baya bir şey öğrenmişsinizdir. BTR için kurslar olduğu için iptal etmişlerdir. Keşke onu da alsaydınız. Şahsen benim müdür yardımcısı branşı olmadığı için BTR kursuna benden daha meraklı.

16. kondansatör

kondansatör Seçkin Üye Seçkin Üye

Bu belgeyi alan arkadaslar da bir takim magduriyetlerinden dolayi boyle bir gorevi almak isteyebilirler --benimde hosuma giden bir durum degil tabiki--neyse birileri firsat sunmuş basvuruyorlar anladik...........

Da arkadasim tepki alacagini bile bile yazma burda yahu git baska yerden arastir.Bu forumun 100 de 98 inin hosuna gitmiyorsunuz.Biraz oteye gidin :+1: :+1:

17. thekanarya

thekanarya Aktif Üye

Ben de 100 saatlik kurs alıp pdr öğretmeni olmak istiyorum. Meb sesimizi duysun

18. penewitz

penewitz Seçkin Üye Seçkin Üye

ya adam soru sormuş ayıptır, önemli olan işini doğru yapıp yapmadığın, işini iyi yapana kimse ses çıkaramıyor örnek Habib OCAK, herkes gücü yettiğine laf sayıyor, (Habib hocam lafım sana değil buradaki saygısız insanlara)

19. bilgisayarmax

bilgisayarmax Süper Üye Süper Üye

10 yıllık bilişim öğretmeniyim. bugüne kadar bt öğretmeni olmayıp belgesi ile btrlik yapan çok arkadaş gördüm.işini hakkını vererek yapanı da çok. lakin bu dönem başka bir okula fatih btr görevlendirildim. benden önce burda kadrolu bt öğretmeni arkadaş vardı doğumiznine ayrılmış.saolsun hayatımda böyle başı boş bırakılmış bir bt sınıfı görmedim.diyeceğim şu sanki her branşı bt olan çok mu güzel iş yapıyor.buyrun bu dönem gözümle gördüm. ben bt öğretmeni olmaktan utandım. branşı ne olursa olsun ister belge ister diplomasıyla bu işi hakkıyla yapana hiç sözüm yok.malesef bu gibi btciler yüzünden adımız yatıyora çıkmış ve bunu diyenler de hakkaten haklı.çok sinirlendim bugün bu okulun sınıfın bu halini gördükçe.

20. selimaydin

selimaydin Site Gezgini

bilgisayarmax:
    10 yıllık bilişim öğretmeniyim. bugüne kadar bt öğretmeni olmayıp belgesi ile btrlik yapan çok arkadaş gördüm.işini hakkını vererek yapanı da çok. lakin bu dönem başka bir okula fatih btr görevlendirildim. benden önce burda kadrolu bt öğretmeni arkadaş vardı doğumiznine ayrılmış.saolsun hayatımda böyle başı boş bırakılmış bir bt sınıfı görmedim.diyeceğim şu sanki her branşı bt olan çok mu güzel iş yapıyor.buyrun bu dönem gözümle gördüm. ben bt öğretmeni olmaktan utandım. branşı ne olursa olsun ister belge ister diplomasıyla bu işi hakkıyla yapana hiç sözüm yok.malesef bu gibi btciler yüzünden adımız yatıyora çıkmış ve bunu diyenler de hakkaten haklı.çok sinirlendim bugün bu okulun sınıfın bu halini gördükçe.
    demiş.

Arkadaşlar her meslek ve branşta işini iyi yapan, idare eden, kötü yapan olur. Ama öncelikle işi o branşla ilgili belgesi(diploma, kurs vs) olana verirsin. Sonra diğerlerine. Ama MEB uygulamalarına bakarsan kim kime dum duma. Türkiye'de her şey günü kurtarmak için. Boşver!

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal