FORMATÖRLÜĞE DEVAM EDECEKLER VEYA ETMEYECEKLER !

Kodla Büyü

Formatörlüğe devam edecek misinz?

• Hayır, devam etmeyeceğim.

Oy: 45 31.9%
  • Evet, devam edeceğim.

Oy: 96 68.1%

• Kullanılan toplam oy
    141
  • Anket kapatılmış .
ekonomik durumum başka alternatif sunmuyor. eğer ders saatlerimizde değişiklik olursa devam etmiyeceğim ama bu şartlarda devam

hocam devam etmeyeceğim diyenlerin etmeme olasılığı çok yüksek ama isteyenler için öncelikle formatörlük devam edecek mi? Devam etsede eğer ders seçilirse ve örneğin 24 saat olsa o zaman ben formatörlük istiyorum 10 saatten fazlası için başka öğretmen bulmu diyeceğiz? Hem 24 saat ders hem formatörlük adamı bitirir ki onu da ben istemem. Formatörlük istemeyenlerin büyük çoğunluğu için en azından maaş karşılığı dolar ama isteyenler için işin ne olacağı belli değil. Şimdiki duruma göre konuşursak ben evet diyorum.

evrim0626' Alıntı:
ekonomik durumum başka alternatif sunmuyor. eğer ders saatlerimizde değişiklik olursa devam etmiyeceğim ama bu şartlarda devam
Bir arkadaşım formatörlük görevlendirmeleri olmadığı için tokiden aldığı evi satmayı düşünmüştü, tek maaşlı çünkü. İki ucu sarpa saran bir değnek çok berbat bir durumdayız, Allah sonumuzu hayretsin şu mübarek günlerde...(Amin)

''ekonomik durumum başka alternatif sunmuyor. eğer ders saatlerimizde değişiklik olursa devam etmiyeceğim ama bu şartlarda devam'' AYNEN yaa kıskaç içindeyiz ne olacağı belli değil

ben tek maaşım 4 yıl daha ayda 960 tl ev taksidi ödeyeceğim onun haricinde kredi kartı ve maaş kartında toplam 5000 tl içerdeyim. üstüne üstlük ev eyşaları taksitlerim devam edecek ama formatörlük belasından artık kurtulmak istiyorum. maddi sıkıntımı psikolojik sıkıntımı bartez hocamın dediği gibi iki ucu bo k lu değnek. ama ben maddi sıkıntıyı tercih edip formatörlüğü bırakıyorum. bu saçmalık bitsin artık...

bende devam etmeyi düşünmüyorum ama bir de şu seçimlik dersler belli olsun. Seçmeli derslerin sayısı 15i geçerse düşünmüyorum.

4 senelik öğretmenlik hayatımda sadece ilk başladığım 3 ay yaptım.. bir daha asla dedim. yine aynı yolda devam..

yeni evlendim,aylık 1000 tl civarında taksidim var, matematik, fen öğrt. falan olsam hadi özel dersle kapatırdım arayı, ama hayır, ek dersim "sıfır" olacak: mecburum formatör olmaya.

Kesinlikle etmeyeceğim okulum zaten ortaokul oldu seçmeli dersler arasındada Bilişimin 30 saat dersinin çıkacağına eminim eğer 2şer saat olursa. Birde yeni müfredat olursa onu görmek istiyorum belki çok zevkli geçer. Baktım memnun kalmadım 2. dönem formatör başvurusu yaparım.

evrim0626' Alıntı:

Ekonomik şartlar biraz iyi olsa eminim kimse istemez böyle bir uygulamayı.Ama malum şartlar şu anda bizi fena zorluyor.Sabırda kalmadı.Ne olacak böyle bilmiyoruz.Sakal bıyık misali.

mavi85' Alıntı:
yeni evlendim,aylık 1000 tl civarında taksidim var, matematik, fen öğrt. falan olsam hadi özel dersle kapatırdım arayı, ama hayır, ek dersim "sıfır" olacak: mecburum formatör olmaya.
bilgisayar kursu açabilirsiniz. ben 2. dönem öyle yaptım. aylık ortalama 350-400 ek ders geldi. formatörlük kadar da psikolojim bozulmadı .. sonuçta ders var sınav var sertifika var

başlık saçma sorunlarımız burada en az 1000 kere tartışılıyor böyle sorular anlamsız

Formatör olmak istemiyorum ama 8 saat ders seçilmiş . Yaz ayında bile 8-5 yaptırıyorlar :x :x

formatörlük uygulaması ile ilgili böyle bir anketin yapılması bile saçma.... kimsenin bu şartlarda bu uygulamayı gönül rahatlığı ile kabul edeceğini düşünmüyorum... formatörlüğü istemeyenler biraz sıkıntı çekeceğiz ama sonunda bu uygulamayı kaldıracağız; maddi kayıp olmadan kalkmaz... ben şimdiden istifa etttim bir daha asla isterlerse aynı şartlarda2 maaş versinler yine kabul etmeyeceğim. alsınlar başlarına çalsınlar bir öğretmene teknik-servis elemanı gibi davranamazlar...

önce formatörlük devam edecek mi diye merak edin bence çünkü bakan 15 haziranda herkes okuluna döncek dedi. il ve ilçedeki formatörler dönüyor bilin istedim

arkadaşlar, formatörlük devam ediyor. ben dün istek formunu doldurup verdim. köy okulundayım ve yapacak başka bir işim yok. 25 günlük de bir bebeğimiz var. biyere çıkamıyoruz. zaten kendi dersim de 6 saat. şu an en iyisi formatörlük bence. geçici görevlendirmeler bitecek Formatörlük kadro olacak diyorlar...

Formatörlük istek formu bizim okula da gelmiş.
İstemeyeceğim ama geçen dönem zorunlu formatör yaptılar.
İstifayı da kabul etmediler.
İnşallah bu sefer yine aynısını yapmazlar.

ramo87' Alıntı:
Devam ederse yapacağım.Maddi koşullar
tek maas malum :(

bu sene kaymakam benı koy okullarında gorevlendırecektı formatorluk olmasa malum 6 saat kendı okulumda 21 ıcın 4 okul en az

Arkadaşlar aranızda bt labaratuar olmayıp da formatör olan var mı böyle bir durum nasıl olabilir Seneye için müdürümüzün bana öngördüğü durum bu. yeni sistemle birlikte sınıf açığı ortaya çıkacağı için bt sınıfını kapatıp sınıf yapmayı düşünüyor bilişim dersini ise hiç seçmek istemiyor. Anlayacağınız biraz işim var müdürü ikna etmeye çalışacağım.

açıkça görünüyorki formatörlüğe daha yakınız. umarım şartlar iyileştirilir

pneuma_ex' Alıntı:
Kesinlikle etmeyeceğim okulum zaten ortaokul oldu seçmeli dersler arasındada Bilişimin 30 saat dersinin çıkacağına eminim eğer 2şer saat olursa. Birde yeni müfredat olursa onu görmek istiyorum belki çok zevkli geçer. Baktım memnun kalmadım 2. dönem formatör başvurusu yaparım.
hocam haftada 30 saat dersin olursa ne diye formatörlük yapacaksınki değer mi hafta da 3 saat fazla ekders için milletin ağız kokusunu çekmeye. Daha önceki mesajım da da belirttiğim üzere eğer formatörlük yapacaksak 15 saatten fazla ders vermemeleri gerekir. Bizim idare eğer bunu geçerse ve formatörlük devam ederse ben formatörlüğü istemeyeceğim. (Not:Genelde en az 6 en fazla 10 saat yazıyordu galiba ama 15 te olabilir, o kısmı tam hatırlamıyorum.)

Geri