formata ghosta son

Kodla Büyü

adiyif

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar sınıfınızdakı bır bılgısayarı tam anlamı ıle kurun hersey hazır hale gelsın daha sonra acronis true ımage ıle ımagını alın bootable bır cd ıle bılgısayarın hddsını sokmeden ag kablosunu cıkarmadan hıc bır ayar yapmadan butun bılgıayarları 2 saatte kurun 24 bılgısayarı kurmam toplam 3 saat surdu hepsı aynı sadece yapmanız gerken bır tek sey var oda bılgısayar adlarını degıstırmek o kadar bundan sonra hersey kolay denek ısteyen varsa programı buraya atayım ılacı ıcınde kullanım basıt agdan bılgısayar kurmak hıc bu kadar kolay olmamıstı :D

hocam bu kadar açıklama yaptıktan sonra koysan programı.gerçi daha önce konusu geçmişti ama

hocam heyecanlı bir şekilde anlatmışsın ama hem programı kurup hem biraz daha tarifini versen gayet iyi olacak.

acronis ghostta göre biraz daha kullanışlı ghosttada var hocam ağ üzerinden yedekleme ve geri yüklem fakat cok yavaş işlliyor şimdi acronideki olay nedir.
1- yedek alırsınız bunu *.tib olarak kaydettiniz.
2-programı kurduğunuzda sanal bir ethernet kartı kuracaktır.
3- yedek aldığınız bilgisayarda dosyanın bulunduğu klasörü paylaşıma acın .
4-Programla bir başlanğıc cd si oluşturarak yedek yüklemek istediğiniz bilgisayarı acın
5-Cd zaten bootable olduğundan direk program başlayacak
6-Recevery dediğinizde size dosyanın yerini göstermenizi isteyecektir.
7-sizde ağdan dosyanın bulunduğu yeri göstericeksiniz.
8-Geri yükleme işlemi gerisi
kkolay gelsin .

arkadsım ghosta gore bıraz kullanıslı demıs ama ben o aradakı bırazı kaldırmak ıstıyorum ghostta yok hdd sok yok jumper ayarla yok bılmem ne bunda hıc bırsey yok sadece ımajın olsun elınde bırde boot cd gerısı cocuk oyuncagı bugun ıslerım nedenı ıle goruntulu anlatım yapamadım ama ders hazırlıgına basladım arkadaslar kolay gelsın

Acronis te flash belleklerinizi de boot olarak ayarlayabilirsiniz. eğer harddiskinizde image var ise, ya da ağda image var ise flash bellekten boot edip imageleri yükleyebilirsiniz.

tabi flash bellekten açılmayı destekleyen bir anakarttınız olmalı. eski bilgisayarlarda mafiş.

adiyif' Alıntı:
arkadsım ghosta gore bıraz kullanıslı demıs ama ben o aradakı bırazı kaldırmak ıstıyorum ghostta yok hdd sok yok jumper ayarla yok bılmem ne bunda hıc bırsey yok sadece ımajın olsun elınde bırde boot cd gerısı cocuk oyuncagı bugun ıslerım nedenı ıle goruntulu anlatım yapamadım ama ders hazırlıgına basladım arkadaslar kolay gelsın

birazı bence kaldırma hocam 3-4 sene kullan sonra birazı kaldır ntfs sistemlerde 2-3 kullanım için konuşmak erken olur ghosttun bile sürümleri arasında fark var ki bazı sürümler ntfs de çakılıp kaldı. ghost yokun olduğu zamanda vardı . Bunu unutmayın ...

Kolay Gelsin ...

aynı sistem özelliklerine sahip pc leri 1.35sn de diger bilgisayara klonlayabilirsiniz..
bunu yapanda malesef gosht programı...
valla ben uygulamasını biliyorum lakin nasıl anlatabilirim bilmiyorum...
sistem şu sekilde kurulu pc nize, diger pc lerin harddiskinizi söküp takıyorsunuz ve gosth programı ile klonluyorsunuz süre 1.35sn tabi , o harddiskleri yerlerinize takmanız 5-6dk alabilir... pc dünyasında cözüm tek degildir. 25 pc yi 2-3 saate cok rahatlıkla, hepsini aynı hale getirebilirsiniz.. tabiki harddiskeri sökmeye ve takmaya yanınıza bir yardımcı bulursanız...
site yöneticileri mutlaka bu yöntemi biliyorsunuzdur.. daha fazla açıklayıcı bilgiyi sizden bekliyoruz....

hocam sen 1dakıka 35 sanıyede ne klonluyorsun sadece wındows mu yoksa hddlerın 4.3 gb mı sen xp uzerıne offıce ve bulunması gefeken bılımum programları bulunca bu hdd boyutu 9 11 gb arası oluyor tabı bu yuklenen programlara bakar ama 1.35 sanıyede aktarabılecegızı verı mıktarını bır hesaplarsanız sevınırım

Geri