format esnasında donma

Kodla Büyü

aksusadi

Üye
arkadaşlar bir pc ye format atayım dedim, f disk yapdım format işide tamalandı akabinde kur dosyaları kopyalandı pc yeniden başlattı win xp logosunda dondu arkadaşlar, sabir diski değiştim olmadı, ram i değiştim olmadı, ekran kartını değiştim olmadı, biosu güncelledim olmadı ya bana bi akıl verin yoksa saldıracam bu pc ye.

Bir de önce cd yi değiştirin, sonra cd rom sürücüsünü değiştirin deneyin hocam :shock:

Cd rom ide kablolarını değiştirdiniz mi hocam bazen dikkatimizden kaçıyor ama data kabloları da problem çıkarabiliyor.

Donduğu yer gelmeden önce cd yi çıkar belki geçebilir. Çünkü geçen benim başıma böyle birşey geldi.Cd yi çıkardım otomatik olarak orayı geçti, ondan sonra yeniden taktım.

Hocam başka bir makineye harddiski takıp jumper ayarlarını yaptıktan sonra, o makinede formatlamaya çalışın.

hirens boot cd ile tarat bi bad sektör mü var acaba
ayrıca ide kablosunu harddiske takarken biraz fazla ittirip harddiskin o kısmının içeri göçürmüş olabilirsin kablo takılan yeri aç arkadan orayı tekrar geri ittir

ışlemcinin aşırı ısınmasından da donabilir.
işlemci fanı çalışıyor mu.
kesinlikle katılıyorum benzer bi sorunu yaşıyordum bende.biostan ısıyı kontrol et.fanın dönüş hızını falan.Gerçi bazsen orasıda yanıltıcı olabiliyor ama.

Geri