Format Atma Sorunu

Kodla Büyü

ernestososa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir arkadaşın bilgisayarı açılmıyordu, format atarak sorunu çözeceğimi düşündüm ama format atamıyorum. Biostan flashı gösteriyorum, flashtan başlıyor ilerliyor ancak kurulum ekranı bir türlü gelmiyor. Win 10, Win 8, Win 7 ne denesem aynı sorunu verdi.

Ne yapmam lazım?

Bios ayarlarından secure boot ve uefi ayarlarına bir bakın. Değişip tekrar deneyin.

Hocam uefi ve legacy olanı seçin bir de, both yani. Olmadı farklı bir flash bellek ve farklı bir iso kullanın. Daha olmadı biosu default ayarlarına geri döndürün birde öyle deneyin. Daha daha olmadı :) biosun pilini çıkarın ve bi süre bekleyip tekrar takın ( tabi eğer pc ise). Birçok farklı nedenden yapıyor olabilir.

Uefi olanı da denedim, farklı isolar, hatta win 7 bile denedim, ramı çıkardım başka ram denedim, başka hdd denedim, bisou default yaptım. Olmuyor kafayı yedirecek.

Anakartta çatlak olabilir. Bir keresinde başıma gelmişti, ancak büyüteçle görülebilen bir çatlaktı ama sıkıntı çıkaran oymuş, anakartı değiştirince düzelmişti.

Optik sürücüden dene bir de istersen, yeni okulumdaki Bt sınıfımdaki makineler p4, usbden boot ediyor ama sistem kurdurmuyor dvd rom dan boot ettirdiğimde ise sorun yok

Geri