Format atarken Hızlı Biçimlendirme yapanlar. Dikkat!

Kodla Büyü
harici hicbir programa gerek yok, tüm windows sürümlerinde bos alandaki verilerin kurtarilamamasi icin üzerine defalarca yazan bir program zaten windowsla geliyor en garibi de yillardir bunun ne komutunun nede adinin bilinmiyor olmasi , öyle kalsa sanirim daha iyi

cn35' Alıntı:
harici hicbir programa gerek yok, tüm windows sürümlerinde bos alandaki verilerin kurtarilamamasi icin üzerine defalarca yazan bir program zaten windowsla geliyor en garibi de yillardir bunun ne komutunun nede adinin bilinmiyor olmasi , öyle kalsa sanirim daha iyi
Merak ettim..

refleto' Alıntı:
chertan44' Alıntı:
Hocam adamlar hddleri kırıyorlar, yakıyorlar ama yine de lab. ortamında bilgileri kurtarabiliyorlar... :)

İşte buna inanasım gelmiyor ancak,son siyasi ve teknolojik gelişmeler her çözümün sınırlarını zorluyor.

Değerli bilgiler için teşekkür ederim

ileri teknoloji tabii şimdi olmaz dersem iddalı olur.
ama manyetik disklerde (hdd) üzerine yazılan bilgi iz şeklinde değil (cd ve dvd gibi) manyetik olduğu için üzerine yazılan herhangi birşeyde iz bulunması imkansız gibime geliyor. ama yinede iddalı konuşmayayım

Aynen katılıyorum hocam

Bu konu uzun zaman önce açılmış ama ben daha yeni okudum ve çok beğendim...Konuyu açan ve yorum yazan arkadaşlara teşekkürler.. :++:

normal biçimlendirme de bilgileri silmez ki arkadaşlar. HDD yi sıfırlayan yazılımlar internette mevcut.

Bilgilerimiz mi?

Çoğu zaman bilgisayarlarımızda çok önemli bilgiler olmuyor ki zaten. Ve zaten format atarken genelde özel diyebileceğimiz bilgilerin silinmemesi için onları d sürücüsüne veya cd, dvd'ye alıyoruz.

siz yine hızlı format kullanın, boşu boşuna o kadar zaman kaybetmeyin. Bilgisayarı satacağınız tutarsa, atacağınız tutarsa, o zaman normal format atarsınız. Hatta ona da gerek yok. HDD'nin üzerine birkaç defa yazıp bilgileri tamamen geri getirilemez hale getiren programlar var.

Geri