format atılmasına rağmen sorun var

Kodla Büyü

casper

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgisayara yeni win 7 format atmama rağmen bilgisayar zar zor açılıyor başka zamanda hata veriyor. Bilgisayar donanımsal olarak iyi çok program yüklü değil Yeniden format atmayı denedim sürücü kısmında takılı kaldı enter a falan da bastım ama o kısmı geçemediğim için yükleyemedim. Bazen de mavi ekran hatası veriyor. Sizce bu sorun donanımsal bir sorunmudur? Ne tavsiye ediyorsunuz?

Lab. oluşturmaya çalışıyorum bir kaç kasa var hiç elektirik gelmiyor ama onların hdd si pata hdd. yeni format attığım pc nin hdd si sataç İşin ilginci halen neden format atamıyorum onu da anlamadım. normal açtığımda d yi biçimlendirmek istedim o da olmadı.

bomax01' Alıntı:
badem85' Alıntı:
ramlarini söküp yeniden takın

format ve ram? format atılıp windows yüklenmiş ama d formatlanamıyor. ram değil bence.

geçen gün okuldaki pc ye format attığım halde istediğim verimi alamadım. Kararsız çalışıyor, donuyordu. Ram lari çıkartıp taktıktan sonra sorun bitti. Bilgisayar içindeki parçaların hepsinin birbirleriyle ve formatla ilgisi olabilir.

Arkadaşlar iki tane aynı tip hdd denedim açılışta takılıp kaldı. İki farklı cd den win 7 kurmaya çalıştım şimdi yükle kısmından sonra karşıma otomatikmen sürücü yükle kısmı çıkıyor. RAM i de çıkartıp taktım. Bir ara cd rom la alakalı mesaj gördüm usb bellek yanımda yok sonra ondan deneyeceğim de sizlere sormak istediğim hdd leri değiştirmeme rağmen halen açılmamasının nedeni ne? ( vista ve pardus yüklü 160 gb hdd ler iki üç yıldır sökütüğüm bu hdd ler kullanılmamış Elimde ki kasa ama yeni exper kasası)

forumda "Bios-advanced-sata controller mode kısmında ACHI yi ATA'ya " çevirme diye bir kısım varmış onu yaptım sürücü yükleme kısmına takılmadan format kısmına geçtim bakalım sağlıklı bir şekilde yüklenecek mi? :roll:

Topraklama yoksa prizlerde bu tür saçmalıklar çıkabiliyor karşımıza,kontrol etmekte fayda var

Usb ile de denedim yine olmadı. Hard diskte sorun var onu anladım çalışan başka bir hard disk denedim sıkıntı yine devam etti.

QML' Alıntı:
Topraklama yoksa prizlerde bu tür saçmalıklar çıkabiliyor karşımıza,kontrol etmekte fayda var

ne alakası var hocam kaçak elektrik varsa onu toprağa iletmek topraklama pc de zaten power ac dc çeviriyor saçma bir sonuç sizinki

kesinlikle alakası yoq

bycrack' Alıntı:
QML' Alıntı:

ne alakası var hocam kaçak elektrik varsa onu toprağa iletmek topraklama pc de zaten power ac dc çeviriyor saçma bir sonuç sizinki

kesinlikle alakası yoq

Topraklaması olmayan kırsal bölgede defalarca karşılaştım.
Saçma olan sonucum değil,bilgisayarın o durumda yaptıklarıdır.
Üsluba dikkat lütfen

Geri