Formatörlük yaptığım okula çocuğumun kaydını aldırabiliyor muyum?

Kodla Büyü

daimon45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar. Öğretmenler çalıştıkları okula isterlerse çocuklarının kaydını aldırabiliyor. Benim merak ettiğim kadromun değil de formatörlük yapmak için gittiğim okula çocuğumun kaydını aldırabilir miyim? Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan arkadaş varsa cevaplarsa memnun olurum.

İyi çalışmalar arkadaşlar. Öğretmenler çalıştıkları okula isterlerse çocuklarının kaydını aldırabiliyor. Benim merak ettiğim kadromun değil de formatörlük yapmak için gittiğim okula çocuğumun kaydını aldırabilir miyim? Bu konuda tecrübesi veya bilgisi olan arkadaş varsa cevaplarsa memnun olurum.
Formatörlük görevlendirmeniz mebbise düştüğü anda kaydı alacağınız okula görevlendirme belgenizi vererek çocuğunuzun kaydını formatörlük yaptığınız okula aldırabilirsiniz hocam sorun olmaz.

hangi il hocam ilden ile değişebilir

Nakil sayfasında, gerekçe seçilmesi gerekiyor.
Velisinin İş yeri adresi diye bir seçenek var. İlkokula kayıtlarda mahalledeki okul yerine başka okula kayıt için bu yöntem geçerli oluyor.

Birde öğretmen, öğretmene yardımcı olması açısından. Ne olursa olsun, siz nakil istiyorsanız belge vs. istemeden müdürün nakil alma işlemini yapması lazım.

Nakil sayfasında, gerekçe seçilmesi gerekiyor.
Velisinin İş yeri adresi diye bir seçenek var. İlkokula kayıtlarda mahalledeki okul yerine başka okula kayıt için bu yöntem geçerli oluyor.

Birde öğretmen, öğretmene yardımcı olması açısından. Ne olursa olsun, siz nakil istiyorsanız belge vs. istemeden müdürün nakil alma işlemini yapması lazım.
malesef öğretmen dışında her kurum personeli birbirine öncelik ve kolaylık sağlıyor bunu 20 yıldır çok kere tecrübe ettim.
arada tek tük tamda sizin dediğiniz gibi yardımcı olanlar çıkıyor.

Eokul nakil ekranında "Okul çalışanının öğrencisi" şeklinde bir seçenek var, o seçenek üzerinden alınıyor.
Ben bu şekilde aldımdım.

çalıştığım ilçe ile ikamet ettiğim ilçe farklı, haliyle cocugumum okul kaydı ikamet ettiğim ilçedeki en yakın okula çıkıyor, benim sorum ise şu ; çalıştığım ilçedeki herhangi bir okula kayıt alabiliyormuyum?

Evet

çalıştığım ilçe ile ikamet ettiğim ilçe farklı, haliyle cocugumum okul kaydı ikamet ettiğim ilçedeki en yakın okula çıkıyor, benim sorum ise şu ; çalıştığım ilçedeki herhangi bir okula kayıt alabiliyormuyum?
Herhangi bir okula değil de, çalıştığınız iş yerinin kayıt bölgesindeki bir okula aldırabilirsiniz yanılmıyorsam. Eokulda "Her ikisi de çalışan velilerin iş yeri adresi okul kayıt bölgesi içerisinde" şeklinde bir nakil seçeneği var, bunu kullanarak alabilirler.
Nakil seçeneklerinin tamamı aşağıdaki gibi, bu seçeneklere göre değerlendirebilirsiniz.
Adresi, kayıt bölgesi içerisinde olan öğrenci

Doğal Afet Nedeniyle Nakil

GSB ile MEB İş Birliği Protokolü 5.Madde 6. Fıkra Kapsamında Öğrenci

Her ikisi de çalışan velilerin iş yeri adresi okul kayıt bölgesi içerisinde

Kardeşi okulumuz öğrencisi

Mevsimlik Tarım İşçi Öğrencisi

Misafir Öğrenci (OGM-17.10.2019 tarih ve 20222797 sayılı yazı)

Okul çalışanının öğrencisi

Okul değiştirme yaptırımı alan öğrenci

Özel eğitime ihtiyacı olan öğrenci

Özel öğrenci yurtlarında kalıyor

Şehit, harp malûlü ve muharip gazi öğrencisi

Yabancı Uyruklu Öğrenci Nakli (TEGM-24.10.2019 tarih ve 20955757 sayılı yazı)

6284, 2828, 5395 sayılı Kanunlar kapsamındaki öğrenci

Geri