"Formatörlük MEBBİS e İşlenmez" mişş

Kodla Büyü

SoNMeZ

Seçkin Üye
Seçkin Üye
iki gündür yaşanan karmaşa... tek tek yazdım ama yine de karmaşık.

okulumuza gelen "28 aralığa kadar MEBBİS bilgilerindeki eksiklerin ve yanlışların düzetilmesi" konusundaki yazıya dayanarak formatörlük görevlendirmelerinin MEBBİS de görünmediği için ilçe mem e telefon ettim. halen devam eden görevlendirmeyi mebbis e işleyebileceklerini ama geçmişteki görevlendirmeler için il mem de atamaya başvurmam gerektiğini söylediler. üstelik de kendi okulumuzda yapılan görevlendirmeler için buna gerek olmadığını, sadece farklı okullarda görevlendirilenler için mebbis e işlenmesi gerektiğini söylediler. ben de farklı illerde işlendiğini söyledim. o zaman il mem e bir dilekçe yazın dediler. zaten okulumuza gelen yazıda da bilgilerinin güncellenmesini isteyen personelin şahsen il mem e bir dilekçeyle başvurması gerektiği yazıyordu. ben de bir dilekçeyle formatörlük onay yazılarını da ekleyerek il mem e gittim. bizim formatörlük hakkında bi işlemimiz yok dediler. dilekçeyi alsak bile olumsuz cevap veririz dediler. yaparsa ilçe yapar zaten siz doğrudan il mem e dilekçe yazamazsınız, biz bu dilekçeyi alırsak soruşturma da geçirebilirsiniz dediler. (halbuki okulda gelen yazıda doğrudan il mem e başvurulsun demişler.) farklı illerde formatörlüğün mebbis e işlendiğini söyledim. benden kim- hangi ilde işlemiş diye isim istediler. Allahtan bir arkadaşımın ismi geldi aklıma onu söyledim. bilgilerine baktılar ve "haa evet önceki görev yerinde işlenmiş" dediler. ve son olarak onlar işlemiş ama bu onların doğru yaptığı anlamına gelmiyor dediler :D biz bir işlem yapmıyoruz bununla alakalı deyip dilekçemi de tekrar elime verdiler..

ben de şimdi tekrardan aynı dilekçeyi okula verip gönderilmesini isteyeceğim. olumsuz bir cevap gelirse de en azından resmi bir cevap almış olurum.

bnm haberim bile yok. mebbis'e işleniyor mu gerçekten formatörlük.. ben hiç işletmemiştim..

Ben işletmedim, işleteni de anlamıyorum neden bu kadar uğraşıyorsunuz. Yarın öbürgün biryere başvurursunuz, tayin durumu falan olur, "Siz geçici görevlendirmedesiniz başvurunuz geçersizdir" der mebbis.

aynen bende görevlendirme yapılan süre tayin için sayılmadığından formatörlüğü işletmeyi düşünmedim mebbis e işletmenin bi yararı var mı?

Antalya mem otomatik olarak işledi, hatta mebbisten öğrendik diye biliriz olurların alındığını.

bizde de işlendi yozgat neden her yerde farklı oluyor bu uygulamalar bu nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya.....

işlenmesinin bir faydası yok hatta zararı var. tayinlerde görevlendirmeler hizmet süresine eklenmiyor. Bence işlettirmeyin..

işli...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    32.6 KB · Görüntüleme: 938
faydası mı var zararı mı bilemem ama kendi görevim dışında bir görev yapıyorum fakat MEBBİS e baktığımda hiçbirşey yapmıyor görünüyorum. üstelik görevlendirlemeler yapılana kadar 1 ay valilikten onay bekliyoruz sonra da çıkıp sizinki kendi okulunuzda olunduğu için görevlendirme sayılmaz diyorlar.

3 dönem eski görev yerimde, 2 dönem de yeni görev yerinde kendim gidip işlettim. 2011 in 2. döneminde işletmeye gittiğimde (ilçe de) yeni butonunun aktif olmamasından dolayı işletemedim. bana dilekçe yaz bizde il e yollayalım dediler. bende dilekçe yazdım bekliyorum... yer bursa

Arkadaşlar 2012 'ye ait Formatör görevlendirilmeniz MEBBİS'e işlendi mi :?:
Benim ki işlenmemiş de :(

Geri