Formatörlük Kalkıyor..

Kodla Büyü
sitelerdeyim' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
formatörlüğe maddi açıdan hat safhada ihtiyacım olmasına rağmen zümremizin uyanması ve harekete geçmesi açısından kalkmasını isterim. formatörlük ve formatörlükten gelen ek ders kalkarsa işte o zaman kıyamet kopar bence. çünkü adana formatörlük görevlendirmeleri yapılmayınca nasıl kıyametin koptuğunu biliyorum. onun haricinde yaprak kımıldamıyor adanada.

Hocam ders gelmeyecek(ise) formatörlük en azından yaptığımız işin karşılığını almak demek.

Ek ders alamazsam, çıplak maaşa talim edersem, diplomamı yakasım geliyor. Ek ders en azından bir teselli oluyor.

Formatörlüğün kalkması çok btciyi, çok okulu, idareyi, öğretmenleri mağdur eder. Fatih projesine harcanan paranın %1'i ile lablar yenilenebilir.
işte bunu kastediyorum. benim de hepimiz gibi çok ihtiyacım var maddi olarak. işte bunu elimizden alırlarsa kıyamet kopar. uyanırız ozaman. :++:

ya yeter Allah aşkına hiçbişeyin değiştiği yok bu siteye her girdiğimde saçma sapan duyumlar..kimsenin umrunda değiliz

Evet hep duyumlar üstünden haraket ediyorsunuz . Neden toplanıp ankaraya gidemiyoruz.
neden bu kadar korkak bu BT ciler anlamadım gitti.....

sefatetik' Alıntı:
Evet hep duyumlar üstünden haraket ediyorsunuz . Neden toplanıp ankaraya gidemiyoruz.
Öğretmenleri örgütlemeye talip bir insansınız, bt öğretmenlerinin Ankara'da toplanamama sebebini korkaklık olarak yorumluyorsanız forumu baştan aşağı bir daha okuyun, anlamadığınız yerleri not alıp bilen arkadaşlara sorun lütfen :wink:

Bizim zümrenin elinden formatörlüğü aldıkları gün burada çığlıklar atılmaya başlar. Nitekim Antalya iptal etti çıkan gürültüyü gördük. Bilişimciler duygusal insanlardır ekderslerini ellerinden alırsanız ancak o zaman tepki verirler.

netame' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
Öğretmenleri örgütlemeye talip bir insansınız, bt öğretmenlerinin Ankara'da toplanamama sebebini korkaklık olarak yorumluyorsanız forumu baştan aşağı bir daha okuyun, anlamadığınız yerleri not alıp bilen arkadaşlara sorun lütfen :wink:
bir de siz yorumlayın bakalım ne imiş nedeni birde çözüm lütfen

Arkadaşlar ''formatörlük kalkıyor'' başlığı bence doğru bir yorum değil.Milli Eğitim Bakanlığı İnsan kaynakları genel müdürlüğünün 21.11.2011 tarih ve 3163-78102 sayılı genelgesi doğrultusunda valilikler tarafından yapılan tüm geçici görevlendirmelerin süresi dolanların yenilenmeyerek sona erdirilmesini emrettti.Dolayısıyla formatörlükte geçici görevlendirme olduğu için bitti.Örneğin Antalya'da 19 mart itibariyle süresi biten görevlendirmeler yenilenmeyerek sona erdirildi.
Burada il milli eğitimler bir konuyu gözden kaçırıyor genelgede geçici görevlendirelerde rahatsızlık veren noktalar:
a)normu olduğu halde atama yapılmayarak geçici görevlendirme ile idare edilmesi
b)geçici görevlendirme ile ayrılan personelin yerine ücretli öğretmen istihdam edilmesi veya o personelin derslerinin boş geçmesi vs.
Aslında bu durumlar okul formatörlüğünde yok.Nedenine gelince1) formatörlük bir kadro olmadığından geçici görevlendirmeden başka görev verilme şansı yok.
2)formatör olan arkadaşların varsa derslerinin boş geçmesi söz konusu değil.
Anlıyacağımız bu görevlendirmelerin iptallerinin(yenilenmemeleri) son derece yersiz ve dayanaksız bir uygulamadır.
Bakanlıkça yapılması gereken:
1)Bilişim dersleri zorunlu hale getirilmeli(insanlar öğretmen olmanın mutluluğunu yaşayabilmeli)
2)Formatörlük kadrosu oluşturulmalı(dileyen arkadaş başvurmalı)
Not:bazı arkadaşlar teknik md.yrd.olmaktan bahsediyor eğer böyle birşey olursa
1)yaz tatilleri elden gider
2)iş yükümüz 2-3 kat artar.
Saygılarımla

üç maymun' Alıntı:
netame' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:
bir de siz yorumlayın bakalım ne imiş nedeni birde çözüm lütfen
yorumladık hocam merak ediyorsanız önceki mesajlarımızı okursunuz, kendimizi tekrar edip durmanın gereği yok

hardeniz' Alıntı:
inşallah tamamen kalkar hatta lügatımızdan bile çıkarırlar. gerçekten bizleri diğer branşçıların hizmetlisi gibi kullanıyorlar. ingilizceci gelir dyned diye kafa ütüler,sınıfçı gelir projeksiyon öğrenci gelir ödev çıkaramıyorum.(hani yüm çocuklar bilgisayar kullanmayı biliyor ya öyle okula geliyorlar ya işte o çocuklardan bizde yok maalesef)inanın dersim bittiğinde eve gitmeyi özledim. boş dersim olduğunda geç kalkmayı özledim.ne olur kaldırın şu formatörlüğü
ben de özledim..pencereden imrenerek bakıyorum dersi bitince giden öğretmenleri...offffffffffffffffffff

Bence bu bİlişimciler üzerinde denenen pilot uygulama sonrasında diğer öğretmenleride saracak.

25 saat derse ek ders vermeyecez dediklerinde diğer öğretmenler de bizim gibi tepkisiz kalacaklar.

Antalya birinci uygulama alanı.

Bence formatörlük kalsın. maaşlarımızla geçiniriz. formatörlüğe bel bağlamak bana saçma geliyor.

only61' Alıntı:
formatörlük kalksın 09:00 - 15:00 çalışma saati olsun.. 25 saat ek ders alalım...odamız olsun...görev tanımımız olsun..haaa bi de her okula norm kadromuz olsun...

:alkis: :alkis: :alkis:
bunlar gerçekleşirse ben de o zaman yazcam foruma
HAYALDİ GERÇEK OLDU diyee :D

hipopotam' Alıntı:
okul formatörlerini kapsamıyor ayrıca eğiticileri zaten her zaman bakanlık görevlendirirdi bir deli bir kuyuya taş atar kırkk akılllı çıkaramaz döner dolaşır kendide inanmaya başlar misali benimde aldığım duyum
kadro verecekleri yönünde +5 saatte teknik hizmetlerden ek ders alacakmışız. yani 18+5 toplam haftalık 23 saat vede derse girmeyecekmşiz. artıkın.
Antalya'da görevlendirmeler iptal edildi. Delinin attığı ttaş bu sefer okul formatörlerine geldi hocam?

only61' Alıntı:
formatörlük kalksın 09:00 - 15:00 çalışma saati olsun.. 25 saat ek ders alalım...odamız olsun...görev tanımımız olsun..haaa bi de her okula norm kadromuz olsun...
ağzından bal damlıyor hocam :D :mrgreen:

sefatetik' Alıntı:

Ankaraya gittik de ne oldu.
Biz İstanbuldan gece otobüs kaldırırken, Ankaradakiler yayıyorlardı. Toplasan 5-10 kişi vardı.
Bana Ankara demeyin artık.

hipopotam' Alıntı:
okul formatörlerini kapsamıyor ayrıca eğiticileri zaten her zaman bakanlık görevlendirirdi bir deli bir kuyuya taş atar kırkk akılllı çıkaramaz döner dolaşır kendide inanmaya başlar misali benimde aldığım duyum
kadro verecekleri yönünde +5 saatte teknik hizmetlerden ek ders alacakmışız. yani 18+5 toplam haftalık 23 saat vede derse girmeyecekmşiz. artıkın.

bu doğru mu?

Arkadaşlar bu sıkıntımızla ilgili AKP iletişim merkezine mesajlar atabiliriz. Ben az önce uzunca bi mesaj attım. Daha önce de başka bi konuda atmıştım 1 hafta 10 gün içinde cevap veriyolar. Bir çok arkadaşımız atarsa sesimizi buraya duyurabiliriz ve mutlaka başbakanın kulağına gider bu sıkıntımız.

AKİM ==> http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/

osiris' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:

bu doğru mu?
doğru hocem.

hipopotam' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
2500 tl maaş versinler ek ders istemiyoruz :)...
yetmez kanka şu anda zaten zurnatörsen o kadar alıyorsun. boşa kürek çekme

1.'Sİ 2500 olunca hep öyle kalacak değil... memuruz sonuçta...

2.'si maaşımız o kadar emekli olunca alacağımız ücrette öğretmen olarak emekli olacağımızdan 2 kat daha fazla olur...

biliyorsunuzdur taban aylığımız çok düşük... 880 TL gibi bişey ve emeklilik aylığıda bu ücret üzerinden hesaplanıyor...

3.'sü her ay ek ders yattı yapmadı eksik yattı derdindense 2500 tl direk almak daha iyidir...

4.'sü herşey para değildir espri olsun diye söylemiştim maksat ortam yumuşasın diye ama maalesef sinirimizi boşaltacak yer arıyoruz ve haklısınızda sizlere eyvallah diyorum :)...

osiris' Alıntı:
hipopotam' Alıntı:

bu doğru mu?

:verymad: bukadar olur.....

Arkadaşlar formatörlük nedir. Biz öğretmen miyiz tamirci mi? Neden diğer bölümler kendi cihazlarını tamir etmiyorlar. Piyasa bir format in fiyatı belli.Bizi sömürüp üzerine yatıyorlar.

maydinbil' Alıntı:
Arkadaşlar formatörlük nedir. Biz öğretmen miyiz tamirci mi? Neden diğer bölümler kendi cihazlarını tamir etmiyorlar. Piyasa bir format in fiyatı belli.Bizi sömürüp üzerine yatıyorlar.
:++:

kalksın yahu ne olacak. işten de atsınlar tam olsun...
nasılsa dersimiz gereksiz.
hizmetli kadrosuna alırlar olur biter...

ferdierdem55' Alıntı:
Arkadaşlar bu sıkıntımızla ilgili AKP iletişim merkezine mesajlar atabiliriz. Ben az önce uzunca bi mesaj attım. Daha önce de başka bi konuda atmıştım 1 hafta 10 gün içinde cevap veriyolar. Bir çok arkadaşımız atarsa sesimizi buraya duyurabiliriz ve mutlaka başbakanın kulağına gider bu sıkıntımız.

ben defalarca attım sorunlarımızı anlattım. hep aynı cevaplar. çalışmalar devam ediyor. çalışamalar sonlanmadan açıklama yapamayız şeklinde.

amdturion' Alıntı:
ferdierdem55' Alıntı:

ben defalarca attım sorunlarımızı anlattım. hep aynı cevaplar. çalışmalar devam ediyor. çalışamalar sonlanmadan açıklama yapamayız şeklinde.
Kimi kime şikayet edecez hocam.. Bu durumun sorumlusu başka bi partimi acaba.. :x

Geri