Formatörlüğe Karşı Çıkan Sayın Arkadaşlar...

Kodla Büyü
rusensahin' Alıntı:
odin' Alıntı:
Birçok arkadaş rusensahin gibi düşünüyor. Tek laf: Madem tamirci olacaktın neden 4 SENE okudun.
Çözüme gelince olay burada yazıp oturmakla olmuyor. Eylem yapılıyor. 200 kişi ile kim duyar sesimizi. Birlik olup sokaklara akmadıkça, birbirimize destek vermedikça hiçbir hakkımızı alamayız. 13.000 bt öğretmeni ve 40.000 böte öğrencisi kızılaya yürüsün bakalım ne oluyor. Türkiye yerinden oynar. Bakan o zaman sorar bu insanlar neden mutsuz diye.

Hocam birincisi öğretmenlik yaparken bile tenefüs aralarında herkes öğretmen odasında çayını yudumlarken biz yine tamircilik yapıyorduk. Bizim mesleğin lanet olası kaderi bu. İkincisi ise biz kızılayın ortasında kendimizi de yaksak bu hükümet ve bakan kılını bile kıpırdatmaz. Bunu artık anlayın adamlar işlerine geleni yapmakta profesyonel...
Beden eğitimi öğretmenleri eylem yaptık dersimiz iki saat oldu diye boşunamı kasılıyorlar. Yürekli olalım da tekrar eylem yapalım

ben derslerimiz olsun yeter diyorum... (kasa kasa müdür 16 saate çıkardı benim dersleri) Formatör olalım ders boş iş diyenin de kendine göre haklı yanları var diyelim... ancak görevlendirme görevlendirme nereye kadar her gelen geçiciyiz diye ilk bize vuruyor... aha formatör olarak her sene başı mecbur el yüz eğiyoruz... adam görevlendirmiyor dediği an bu benim hakkım diyemiyorsun... hakkımız yok hukukumuz yok çıkarılmış bir yönetmelik var ama çoğu okul müdürlerinin baskısı altında diğerleri de kişisel ilişkilerle idare ediyor. derse girmek istemek ayrı konuşulur kötü yönleri iyi yönleri ancak asli olarak atamamız öğretmen ve devlet hakları buna göre tanımış... bize dersi unutun diyenler için formatörlük gibi bir kadro daha hayal diyorum... ve ben ne olacaksa olsun ben artık kalıcı bir kariyer istiyorum...

Geri