Formatör olarak ilk gün..

Kodla Büyü

yağmur07

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İlk defa formatör oldum. Bugün de ilk günüm. Herkes gitti. Ben 5 e kadar beklicem burda.. Çok sıkıcıymış.. Şimdiden pişman oldum.. Bi de hayırlı haber aldım bugün idareden:) Haftada bir gün beni kaymakamlığa ya da milli eğitime almayı düşünüyolarmış.. Zaten 2 okula gidiyorum. Sizce böyle bir şeye itiraz edebilir miyim??

itiraz hakkın yok milli eğitimin malısın seni istediği gibi kullanır

kaymakamlığı bilmem ama şu ikinci okul meselesi düşündürücü..

Formatörsen neden iki okula gidiyorsun ki. Maaş karşılığı şartı yok formatörlere. Görevlendirildiğin okulda ne kadar ders varsa ona girersin hocam.

zaman geçmiyo sabahtan beri.. Bize gelen yazıda formatöre başka görev verilemez yazıyor.. Bunu kullanamaz mıyım??

ilk dönem formatör değildim diğer okula görevlendirme yapıldığında. Maaş karşılığını da geçmiyor toplam ders saatim..

Komtan temele sorar.
-Temel sağ taraftan düşman geldi ne yaparsın.Temel
-Vururum onu komtanım
-Yukardan geldi.
-Vururum komtanım
-Arkadan geldi
-Vururum komtanım
Önden geldi deyince komutan.Temel sinirlenir.
-Komutanım bu ülkenin tek askeri benmiyim der.

Ne desem olmayacak. İlk defa formatörlük yapıcakmışsınız. Branşınız ne hocam?
Birde nasıl başlarsa öyle devam. Bugünün birde yarını var.

yağmur07' Alıntı:
ilk dönem formatör değildim diğer okula görevlendirme yapıldığında. Maaş karşılığını da geçmiyor toplam ders saatim..

Artık diğer okulu bırakabilirsiniz hocam.
Sadece kendi okulunuzdaki derslere girersiniz.
Tabi illa gitmek istiyorum derseniz gidersiniz.

Kendi okulunuzda ve diğer okulda kaçar saat dersiniz var?
Ekders alabiliyorsanız keşke olmasaydınız formatör.

haftasonu seni çalıştıramazlar ona kafanı takma. 2 okul görevlendirebilirler beni geçen sene 4 okula görevlendirmişlerdi.

İki toplamda 11 saat dersim var.. Diğer okulu mesele etmiyorum aslında.. Milli eğitim ya da kaymakamlığa da gitmemi istiyolarmış heralde 1 gün falan.. Müdür yard. söyledi bugün bana.. ben esas buna itiraz etmek istiyorum..

Hocam şube müdürü ile görüşün yazıda ikinci okula görevlendirilmez diyorsa onu gösterin, kaymakamlıkta ise aslında valinin emrini çiğnemiş olursunuz malum o sizi o saatlerde okulda görevlendirmiştir illerde böyle denir bu duruma ama ilçede kaymakam ne derse o olur kaymakamlığa gidin :)
idare ile bi şekilde anlaşıp 9-4 calışma konusunda ikna etmeye çalışın göreviniz olmayan şeylere yardım ederek falan...

Hocam normalde valinin verdiği görevi yerine getirmemiş oluyorsunuz başka bir yere giderek bunu söyleyin resmi yazı isteyin görevlendirme için...

bence haklısınız keyloger hocam teşekür ederim.. Yeri geldiğinde bunu hatırlatıcam.. Demek böyle bozuluyomuş idare ile formatörlerin arası. Daha ilk günden moralimi bozdular.. Mutlaka bi sorun çıkartıyolar.. oysa bizim hiç problemimiz yoktu..

Bazen hani hava kapalıdır da yağmur yağacak gibidir. yağmaz bir türlü. insanın içi daralır. bir yağmur şırıltısı duymak ister insan. yağmur berekettir de aynı zamanda. Sokaklar temizlenir. hava temizlenir. bazen mis gibi de bir koku gelir...

Havanın ne olacağı da belli olmaz aynı zamanda. Güneşli hava yağmura kara dönüşür. Bakmışsınız her yerde kar var bir güneş açmış gözlerinizi alamaz, bakamazsınız. İçinizden kardan adam yapmak gelir. Dikkat de etmek gerekir ayaza soğuğa...

Hayırlı olsun formatör öğretmenlik göreviniz. Bilişim öğretmeni ve ve formatör öğretmen olmak zordur demicem kişiye, mekana hatta zamana(Hep daha iyi olmasını umut ederizde) göre değişir. Herkesi memnun etmek zordur baştan inandırın kendinizi. kendinizde dahil buna. Zaten bu forumu takip ediyorsanız yakın zamanda daha tecrübeli bilinçli bir formatör öğretmen olacaksınızdır yada zaten öylesinizdir.

Devlet memuru devletin malıdır. Devlet memuru istediği gibi kullanır. Vazife kutsaldır. Emir demiri keser falan filan

Hocam şaka bir yana siz kararlı olun ezdirmeyin kendinizi. Haklarınızı bilin cevap vermeyi öğrenin. Allah yardımcınız olsun.

evt katılıyorum @bilogret hocama bazı okullarda demicem bazı idarecilerle hiç çekilmez, bazıları ile ise çok iyidir, tabi aynı şey idareciler içinde geçerli bazı formatörlerle hiç çekilmez bazılari ile güzel olur. iş karşılıklı anlayış ikili ilişkiler ve görevlerini eksiksiz yapmanda bence, arayı düzeltmekde bazen işin olmasa da yardımcı olmaktan geçer...

Size çevrenizdekiler, burdakiler vs vs herkes birşeyler mutlaka söyleyecektir. Muhtemel sorunlarınızı tespit etmek ile başlamak ön yargı oluşturacağı için kanımca yanlış. bunları ilk günden düşünmemenizi tavsiye ederim.

Eğer siz nasıl görevlendirildiğinizi(hangi yazının hangi ilgili yazılarının hangi ilgili mevzuatı vs vs-bunları okuyarak başlamınızı tavsiye ederim) görevlendirme yazınızı şimdilik yanınızdan ayırmayınız. Hakkınızın yenmesini istemiyorsanız, öncelikle hakkınızın ne olduğunu öğrenin ondan sonra hakkınızı savunun(aylıktan kesme alan ve ağır cezada davası devam eden biri olarak diyorum bunları) öncelik her zaman yazılı metin. Devletin dili yazılıdır. Bunu size er yada geç mutlaka biri hatırlatacaktır.

BİTEFO Mevzuatını bu forumdan ayrıntılı olarak yorumları ile bulabilirsiniz. Bazen uygulamalar ilden ile değişiklik gösterebilir. Her zaman bilgi alabileceğinizi bir ilçe en azından il koordinatörü- il eğitici formatörü olduğunuda unutmayın.

bizim idare ile aramızda hiç bi sorun yok zaten.. Ama ben ortalık malı gibi bi gün oraya bi gün buraya gitmek istemiyorum. Bunu da kibarca söylemeyi düşünüyorum. Ama anlayış göstermezlerse o zaman da napıcamı bilmek için haklarımızı bilmemiz lazım.. şu anda 2 okula gidiyorum. ayrıca kaymakamlığın internet kafelerini denetliyorum.. ve formatör oldum kendi isteğimle..çünkü boş günlerimde saçma sapan şeyler için okula çağırıyorlardı. Büyük şehirde oturduğum için evden okula zaten 1 saatte gidiliyor.. Biz okul formatörüysek okulda durmamız gerekiyor diye düşünüyorum..

sıkma canını en kısa sürede tayin iste. Başka bir ilçede formatör ol yeni geldiğin için kimseye görünmezsin.

bizde ders tamamlama iptal onayları geldi. formatörlükten dolayı az evvel. sizede onay gelecektir sanırım hocam kolay gelsin

only61' Alıntı:
itiraz hakkın yok milli eğitimin malısın seni istediği gibi kullanır
öylede gidersin bişeyden anlamaz şekilde devam edersin seni geri yollarlar bir daha çağırmamak üzere
:puhaha:

keyloger' Alıntı:
Hocam şube müdürü ile görüşün yazıda ikinci okula görevlendirilmez diyorsa onu gösterin, kaymakamlıkta ise aslında valinin emrini çiğnemiş olursunuz malum o sizi o saatlerde okulda görevlendirmiştir illerde böyle denir bu duruma ama ilçede kaymakam ne derse o olur kaymakamlığa gidin :)
idare ile bi şekilde anlaşıp 9-4 calışma konusunda ikna etmeye çalışın göreviniz olmayan şeylere yardım ederek falan...

hocam sakın 9-4 çalıayımda sizin işinizi yapayım demeyin 1 saat sonra çıkın ama idarecinin işini yapmayın. çünkü o bir saatten dolayı bakmışsınız idareciler tüm işlerinizi size yıkmış. malum bizde herkes işini başkasına yaptırtmayı pek sever. baştan tavrınızı koyun kimseyede eyvallah etmeyin. görevinizde belirtilenden fazla hiçbişey de yapmayın bence.siz neden başkasının işini yapacaksınız ki bırakın herkes işini yapsın.

bende mebmağduru arkadaşa katılıyorum.okuldan 1 saat erken çıkmak için görevim olmayan işleri asla yapmayı tercih etmem.zaman zaman yardımcı olmak bambaşka birşeydir.bu elbette insanlık görevimizdir.ancak idareciler bomboş oturuyorken de siz sırf erken çıkabilmek için ekder,e-okul,devamsızlık gibi sizi hiç ama hiç ilgilendirmeyen işleri yapıyorsanız bence çok yanılırsınız.boş durun hocam birşey olmaz.açın mebbisi orda videolu ders anlatımları var onları izleyin.web tasarmı yapın kendinizi geliştirin.zamanla insan vaktini değerlendirmeyi öğreniyor zaten.2 okula gitme meselesine gelince formatörlük onayınız geldiyse diğer görevlendirme onayınız iptal olmuş demektir zaten.onu bir araştırın

Geri