Formatör Eylül Ek Ders

Kodla Büyü

muratci

Aktif Üye
Formatör görevlendirmesi okula bugün gelen yazıya göre 15 Eylül'den itibaren başlamış. Memuru konuyla ilgili bilgilendirmek için ek dersin 15 inden itibaren tam ek ders şeklinde hesaplanması gerektiğini söyledim. Müdürün talimatıyla Ekim ayından itibaren formatör gibi ek ders ücreti alacaksınız dedi.
Daha önceki okulumda yazıyla gelen formatörlük başlangıç tarihine göre hesaplanıyordu. Bununla ilgili kesin bilgisi olan var mı? Bu kararı vermek müdürün insiyatifinde mi?

hocam olmaz öyle şey. Hangi tarihte görevlendirildiyseniz o tarihten itibaren tam ücret almaya başlarsınız. Müdürün gözüne batmıştır aldığın ücret kendine göre keyfiyetlik yapıyordur. Görevlendirme yazısını müdürünüze gösterir ve o tarihten itibaren tam ücret almanız gerektiğini belirtirsiniz güzellikle. Baktınız olmadı. Sizden sorumlu şube müdürüne çıkarsınız :)

Ayrıca siz 15 eylülden itibaren okulda bulunmaya başladınızmı? formatörlük görevini yapmaya başladıysanız o zaman ücreti ödemek zorunda.

15 Eylül den itibaren formatörlük başladığında normalden 40 Tl düşük alınmış olur.

Geçmişte formatörlük onayları bazen 2 ay sonra bile onaylandığı oluyordu. valilik bekletiyordu 2 ay.

Bu böyle olunca ilçeler okullara onay zamanı değil farmatörlük işlerine formatörün başladığı zamanı başlangıç almalarını söylemişlerdi.

Fakat bu konuda yine risk i sevmeyen idareler formatörlere sorun çıkarmışlardır. Risk alanlar ise formatörleri madur etmemişlerdir bunun sonucunda da yasa dışı hiç bir durum oluşmamıştır.

Ekimden itibaren tam ekders olayını size uygularlarsa siz sadece formatörlük işlerine başladığınız tarihi yazarak dilekçe yazınız. Hatta 1 eylülde formatörlük işlerine başladığınızı dahi belirtiniz.

Elinizde bu dilekçenin kayıt numarası bulunsuz yani memura verin dilekçeyi kayıt etsin elinizde bulunsun.

Müdür isterse 1 eylülden itibaren tam ekders bile verebilir benim demek istediğim 40 tl farkta 1 - 15 eylül arası farktır.

çünkü ben dahil bir öçok okul formatörü 1 eylülden itibaren lab ı ve okulun pc lerini adam etmeye çalışıyoruz.

Hayır... 20 sinden itibaren okulda başladık. Lise...
O durumu göz önünde bulundursa bile 20 sinden itibaren tam ek ders ödenmesi gerekmez mi?

muratci' Alıntı:
Hayır... 20 sinden itibaren okulda başladık. Lise...
O durumu göz önünde bulundursa bile 20 sinden itibaren tam ek ders ödenmesi gerekmez mi?
göreve başlama tarihiniz 20 ise, bu tarihten sonrasını vermesi gerekiyor. dediğim gibi güzellikle ifade edin. olmadı sizden sorumlu eğiticiye telefon edin. Onun okulu aramasını ve bu şekilde ödenmesi gerektiğini ifade etmesini isteyin.

bana da 20 sinden itibaren vericeklerdi ben yazıyı gösterdim 15 inde itibren düzelttiler müdürler keyfi hareket ediyor. arkadaşlar hakkınızı arayın. 20 sinde bile başlasan 15 inde hak ediyorsun yazıda 27 sinde geldiğine göre.
hangi idareci kaç saat kendi ek dersini kesmiş. bize gelince sanki ceplerinden veriyorlar.

Arkadaşlar 20 sinde göreve başladık.müdüre sorsan hangi tarihte okulda bulunuyorsan o tarihten itibaren formatörlük başlar der,20 sinden önce okulda değildik.malesef 20 sinden itibaren alacağız.

arkadaşlar ben formatörlük dilekçesini 17 eylülde verdim onayım ise dun yanı 4 ekimde geldi.eylül 17 de fiilen formatörlüğe başlamama rağmen müdür bey onay tarihinden itibaren ek dersimi alabiceğimi söyledi.

ilçe muhasebe müdür yard tarafından 2. kez aranmış bugün, aynı şeyi söylemişler. Ekim ayından itibaren formatör ek dersi alınabilir diye. Dilekçe vericem okul müdürlüğüne pazartesi bakalım...

hocam ben eylül 15 den itibaren ekders aldım görevlendirme kağıdımda eylül 15 den itibaren göreve başlamıştır yazıyordu.üstelik ben bunu ayın sonunda öğrendim buna rağmen ayın 15 den itibaren ek ders aldım

ozleycanla' Alıntı:
hocam ben eylül 15 den itibaren ekders aldım görevlendirme kağıdımda eylül 15 den itibaren göreve başlamıştır yazıyordu.üstelik ben bunu ayın sonunda öğrendim buna rağmen ayın 15 den itibaren ek ders aldım

dün böyle dedim ama bugün müdürün gözüne batmış 4 ekimde öğrenmiştik formatör olduğumu o günden itibaren olacaktı biz yanlış yaptık bu ay düzelticez diyo ama bunu bir söyleşi var içler acısı yazıklar olsun bilgisayar öğretmeni olduğum güne hakkımızı bile arıyamıyoz.kafalarına göre verip alıyolar...

formatörlük valilik onay tarihim; 26 eylül ancak postadaki aksaklık nedeniyle 21 ekimde yazı okula geliyor ancak ben okul açıldığından beri formatör olarak çalışıyorum müdür yardımcısı yazının eline ulaşığı tarih olan 21 ekimden itibaren ekders yazacağını söylüyor sizce ne yapmalıyım??

Geri