Formatör öğretmenleri kıskanmasınlar!

Kodla Büyü

yuci81

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Aşağıdaki yazıyı, daha önce paylaştığım Müdür Yardımcılarının istekleri isimli benim yazmadığım konuya cevap olarak M.A adlı bir kişi yazmış (muhtemelen forumdan biri). Paylaşmak istedim.

Formatör öğretmenleri kıskanmasınlar!
17 Nisan 2012 Salı günkü Serbest Kürsü köşenizdeki, “Bu adaletsizliği düzeltin lütfen!” başlığı altında dile getirilen şikayete cevap vermek istiyorum.
Çok komik gerçekten;
1. Kimse zorla müdür yardımcısı olmuyor, üstelik bunun için deli gibi ders çalışıp, sınava giriyorlar. Öğretmenlik yapmak istemedikleri için müdür yardımcısı oluyorlar. Kendi seçimleri yani.
2. 7:30-18:30 saatleri arasında, okulda duran müdür yardımcısı tanımadım bugüne kadar. Aralarında görev paylaşımı yapıp, sırayla erken çıkıyorlar okuldan ya da geç geliyorlar. Kendi işlerine göre okulu ayarlıyorlar.
3. Haftada en az 6 saat derse girmeyi bırak, en çok 3 saat derse girseler yeter. O da kâğıt üzerinde yani.
4. Müdür yardımcısı nöbetini odasında tutuyor, öğretmenler gibi elinde düdük bağırıp çağırmıyor. Bir mesele için gelen çocuğu da önce sınıf öğretmenine gönderiyor. Böyle nöbeti insan her gün tutar.
5. Hafta sonu kurs için geliyor, ek dersini alıyor. Akşamları da kırk yılda bir, bir sorun olacak da gelecek.
6. Resmî olarak dersi boş olan sınıflara girmek müdür yardımcısının görevi ama tabii ki onların yerine derse ya sınıf öğretmeni, ya nöbetçi öğretmen, ya da stajyer öğretmen gönderiliyor.
7. Sorumluluk üzerinde gibi görünse de, bütün sorumluluk öğretmenlerin üzerinde.
Bu yazılanların hepsi kağıt üzerinde var olan şeyler. Formatör öğretmenleri neden bu kadar kıskandıklarını hiç anlamadım. Sanki onların cebinden alıp bana veriyor devlet... M.A.

Kaynak : http://www.turkiyegazetesi.com/makaledetay.aspx?id=533611

Geri