FORMATÖRLÜK ÇİLESİ BİTECEK Mİ Bİ GÜN

Kodla Büyü

zysimsek

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ARKADAŞLAR BU FORMATÖRLÜĞÜ HALA SAVUNAN BT ÖĞRETMENLERİNİ DÖVMEK İSTİYORUM :++:

Re: FORMATÖRLÜK YÜZÜNDEN KAFAYI YİCEM...

o zaman Allah sizi o okuldan kurtarsın diyelim hocam. En çıkar yol bu gibi görünüyor. Bu arada formatörlük zorunlu mu sizde?

vallaha formatörlük idareye bağlı bir şey. bu yıl ilk defa formatör oldum. çok mutluyum :) bundan daha iyisi olamaz. müdür gibiyim okulda:)
ama bu uzun sürmez onuda biliyorum. idare değiştiği zaman benim durumda değişecektir :(

sadece 15 saat derse girip 4 okul gezerek formatörlükten kurtulabilirsiniz..Bu forumda %80 oranında kişi bence zorunluluktan dolayı yapıyor.Bunun geriye kalan kısmın bi kısmı da diğer branştaki arkadaşların derse girmek istemeyen öğretmen arkadaşlar.Zorunlu değil mahkemeye dava açarsanız kazanma ihtimaliniz yüksektir.

30 saat derse girmek mi - 6 saat derse girip formatörlük yapmak mı? sorusuna cevabım tereddütsüz 30 saat derse girip - suya sabuna dokunmamak olurdu.

Ancak şimdiki seçenekler arasında formatörlük ten iyisi yok. 3 senedir bu görevlendirmeler yapılıyor, rahatmısın- rahatım, huzurlumusun - değilim.

:+1:
oziie' Alıntı:
30 saat derse girmek mi - 6 saat derse girip formatörlük yapmak mı? sorusuna cevabım tereddütsüz 30 saat derse girip - suya sabuna dokunmamak olurdu.

Ancak şimdiki seçenekler arasında formatörlük ten iyisi yok. 3 senedir bu görevlendirmeler yapılıyor, rahatmısın- rahatım, huzurlumusun - değilim.

zysimsek' Alıntı:
HER YERDE ZORUNLU DEĞİLMİ YA ? BEN ÖYLE BİLİYORDUM ADANADAYIM ZORUNLU EVET
zorunlu değil aslında ama formatör olmadığımız zaman sıkıntılar daha çok artıyor. bir nevi zorunlu olmuş oluyor yani. o zaman şele edelim 15 gün e olsun 15 gün f. :mrgreen:

Daha once calistigim yerlerde basvurular oyle aceleye getiriliyordu ki, haberim bile olmuyordu, basvuramamistim bile. 1 donem formator olayim da goreyim nasil bir sey diyordum hep, hic nasip olmamisti.

Istanbulda ise direk gorevlendiriliyor herkes zaten, zorunlu. Dediginiz gibi belki mahkeme ya da ilce formatorunun sizin formatorluge uygun olmadiginizi belirtmesi sayesinde formatorlukten kurtulunabiliyormus sanirim (forumdan okudugum)

Boyle rezillik olmaz yaaa, nefret ettim formatorlukten. Ikili ogretim var okulda, herkes yarim gun calisiyor, biz tam gun. Siniflarda pc, projeksiyon var, hic bos kalmiyor siniflar, tamir icin de mecburen sinifta ders islenirken ugrasmak zorunda kaliyorsun. Cocuklar sinifta, ogretmen de, bben ise masanin altinda, toz toprak icinde kaliyorum. Cocuklarin gozunde de tamirci olarak gorunuyoruz. Ogretmenler odasina girer girmez nasilsin bile demeden teknik sorunlarindan bahsetmeye basliyorlar direk. Ogretmenler odasina girmek istemiyorum, kimseyi gormek istemiyorum artik.

Dersi bos olan siniflar oluyor bazen, bosta olan ogretmenler ya da mudur yardimcilari girmek istemiyorlar. Idare bana soyluyor. Ben de giriyorum bazen, ogretmeni olmayan siniflarin dersine. Ozellikle 4-5-6 larda iyi oluyor. Bilgisayar dersleri yok cunku. Hem bir seyler ogretiyorum, hem de ogretmen oldugumu hissediyorum biraz da olsa. Gorevin degil, girme diyebilirsiniz ama kucuk cocuklarla ders islemeyi seviyorum.

ocelote' Alıntı:
Daha once calistigim yerlerde basvurular oyle aceleye getiriliyordu ki, haberim bile olmuyordu, basvuramamistim bile. 1 donem formator olayim da goreyim nasil bir sey diyordum hep, hic nasip olmamisti.

Istanbulda ise direk gorevlendiriliyor herkes zaten, zorunlu. Dediginiz gibi belki mahkeme ya da ilce formatorunun sizin formatorluge uygun olmadiginizi belirtmesi sayesinde formatorlukten kurtulunabiliyormus sanirim (forumdan okudugum)

Boyle rezillik olmaz yaaa, nefret ettim formatorlukten. Ikili ogretim var okulda, herkes yarim gun calisiyor, biz tam gun. Siniflarda pc, projeksiyon var, hic bos kalmiyor siniflar, tamir icin de mecburen sinifta ders islenirken ugrasmak zorunda kaliyorsun. Cocuklar sinifta, ogretmen de, bben ise masanin altinda, toz toprak icinde kaliyorum. Cocuklarin gozunde de tamirci olarak gorunuyoruz. Ogretmenler odasina girer girmez nasilsin bile demeden teknik sorunlarindan bahsetmeye basliyorlar direk. Ogretmenler odasina girmek istemiyorum, kimseyi gormek istemiyorum artik.

Dersi bos olan siniflar oluyor bazen, bosta olan ogretmenler ya da mudur yardimcilari girmek istemiyorlar. Idare bana soyluyor. Ben de giriyorum bazen, ogretmeni olmayan siniflarin dersine. Ozellikle 4-5-6 larda iyi oluyor. Bilgisayar dersleri yok cunku. Hem bir seyler ogretiyorum, hem de ogretmen oldugumu hissediyorum biraz da olsa. Gorevin degil, girme diyebilirsiniz ama kucuk cocuklarla ders islemeyi seviyorum.
Boş derselere girerek çok yanlış yapıyorsunuz bence..
Bir işi 1 kere yaparsan hep yaparsın - o yüzden keşke sana ilk sorduklarında girmiyorum deseydin - 2. sefere sormazlardı daha da.

DERSE GİRMEK MESELE DEĞİL EN AZINDAN ZAMAN GEÇİYOR BOŞ BOŞ SAATLERCE OKULDA DURMAK ADAMI DELİ EDİYOR YA BEN ÇILDIRIYORUM VALLA ARKADAŞLAR SADECE BENMİ KAFAYI YEMEK ÜZEREYİM HERKES MEMNUN MU BU REZİL FORMATÖRLÜKDEN ... ADINI BİLE DUYUNCA ARTIK MİDEM BULANIYOR..

ben çok rahatım ya..3 sene müdür yardımcılığının ardından ilaç gibi geldi..5 saat ders+sıfır yorgunluk+sıfır sorumluluk..okul idaresiyle de alakalı tabii ama ben çok memnunum..hatta müdürüm bile diyo ki, özlem ben de formatör olabilsem o zaman 1 dk müdürlük yapmam, keşke kafam seninki kadar rahat olsa diyo :D

formatör olsanız da olmasanız da teknik problemlere ister istemez bakacaksınız.Okul okul gezmektense 18 saat ek ders hiç yoktan iyidir.Yalnız bazı kuralları uygulamanız lazım.

1-Vazifemiz olmayan işlere burnumuzu sokmamak.Devamsızlıkları ben girerim gibi:)
2-PC sistemlerini ve güvenlik ayarlarını sağlam kurmak
3-Kendini ağırdan satmak.
4-Teknik işlemlerde 'hocam basit' sözünden kaçınmak.
5-Öğretmenlerin işlerini yapmak yerine bir defalık göstermek ve öğretmek.

Şartlar itibariyle en rahat formatörlerden birisiyim ama yinede derse girmeyi tercih ederim, formatörlüğün ucu açık nereye çekersen oraya gider eğer yumuşak yüzlüysen. Ben biraz cins olduğum için arasıra müdürle kavga dövüş olsakta çok rahatım kim hangi üslupla hizaya geliyorsa bende o üslubu kullanıyorum buda içimi rahatlatıyor. Öyle uyarı kınama vs. vs. korkumda yoktur.

Üstteki arkadaşada katılıyorum kesinlikle, formatörlük yapıyorsan bazı kuralların olması gerekiyor. Bu kurallardan en önemlisi her işe atlamamak olmalı, müdürün bile dese bazı işlere hayır demek mecburiyetindesin.. Okulda diyelimki bazı öğretmen tipleri vardır sizinle pek muhabbet etmez ama işi düşünce bir anda yanınızda biter, benim onların işi olduğunda hep bir bahanem oluyor :)

Gerçi yapılması gerekeni aslında hepimiz az çok biliyoruz ama kimimizde idare korkusu, kimimizde yumuşah yüzlülük, kimisindede ciddi anlamda yalakalık var. Sonuçta başkaları yapınca bazı ayak işlerini bizdende bekliyorlar benimde o kafamı bozuyor. Hocam şu okulun formatörü yapıyormuş yok bize daha önce gelen formatör yapıyordu lafına sinir oluyorum o formatöre dümdüz sövüyorum bu kadar eşek mi olunur diye. Böyle eşeğe semer vuranada kızmıyorum.

Öğretmenlik zor bana göre formatörlük daha çekici.. ben durumumdan memnunum 6 ay zorluk çektim sistemi oturttuktan sonra tavrını başta koyduktan sonra herkesle aran iyi oluyor..

oziie' Alıntı:
ocelote' Alıntı:

Boş derselere girerek çok yanlış yapıyorsunuz bence..
Bir işi 1 kere yaparsan hep yaparsın - o yüzden keşke sana ilk sorduklarında girmiyorum deseydin - 2. sefere sormazlardı daha da.
belki haklisiniz hocam. Istemedigim sinifin bos dersine girmiyorum, soyluyorum girmem diye, tamam diyor idare. zorlayamazlar sonucta, zorunlulugum yok.

formatörlük iyidir. dersler gitti zaten. bence formatörlük kadrosunu almaya bakalım.

eses' Alıntı:
sadece 15 saat derse girip 4 okul gezerek formatörlükten kurtulabilirsiniz..Bu forumda %80 oranında kişi bence zorunluluktan dolayı yapıyor.Bunun geriye kalan kısmın bi kısmı da diğer branştaki arkadaşların derse girmek istemeyen öğretmen arkadaşlar.Zorunlu değil mahkemeye dava açarsanız kazanma ihtimaliniz yüksektir.

+1

formatörlük bitmez, biteceği varsa da bizim bt öğretmenleri izin vermez :D çünkü herkes parayı seviyor

formatör yapmaktan başka çareleri yok ki nihai bir çözüm şu olabilir 657 tarihten silinirse ki çalışıyolar o zaman hadi bye bye :)

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
formatörlük bitmez, biteceği varsa da bizim bt öğretmenleri izin vermez :D çünkü herkes parayı seviyor

Hocam parayı sevmekle alakası yok. Emeğinin karşılığı.

Burada ilçede 4-5 okul gezsem ( hepsinin II. kademede seçtiğini varsayıyorum) 30 saat olmuyor.

Hadi o okullara gidip sadece girsem dert değil, benzin parası da dert değilde, 4 okul demek 4 müdür 4 yardımcısı en az 50 öğretmen 10 hizmetli......vsvsvs. bela demek.

ee ölümü görüp sıtmaya razı oluyoruz bunun tam karşılığı. + tercih + ihtiyaç meselesi

selametle

zysimsek' Alıntı:
ARKADAŞLAR BU FORMATÖRLÜĞÜ HALA SAVUNAN BT ÖĞRETMENLERİNİ DÖVMEK İSTİYORUM :++:

kardeş kendini döv. çünkü istemiyorsan dilekçe ver yapma bu işi. formatörlüğün zorunlu olduğu nerede yazıyor. hakkınızı arayamıyorsunuz. yazdığınız şeye bakın..

çoğu memnun bu işten...baksanıza çoğu savunuyor..yok başka ne yapabiliriz, okul okul gezeriz...zorunlu değil ki.... okul zorunlu tutttu napalım :x

çoğumuz keyfimizden yapmıyoruz bu işi kimiside para için demiş ya para için olsa öğretmenlik mi yapılır. kimse meraklı değil müdürlemüdür yardımcılarıyla yüz göz olmaya adam gibi dersimiz olsada girip sınıfa kapatsak kapımızıda dersimizi anlatsak. kim ister her tenefüs yatıyorsunuz ne iş yapıyorsunuz gibi kelimelerle karşılaşmayı (ben gereken cevabı verebiliyorum orası ayrı) okulda akşama kadar beklemeyi... aman kendi derdimizi kendimiz anlamıyoruz diye düşünüyorum neymiş "formatörlüğü savunanları dövmek istiyormuş" birini döveceksen ve bu dövme ile çözülecek bir sorunsa çık bakanı döv müsteşarlarını döv

eeeee' Alıntı:
çoğu memnun bu işten...baksanıza çoğu savunuyor..yok başka ne yapabiliriz, okul okul gezeriz...zorunlu değil ki.... okul zorunlu tutttu napalım :x
halen memnuniyet diyorsunuz ya helal olsun. siz memnun değilsinizde ne yaptınız anlatın bizde yapalım

Geri