FORMATÖR ÖĞRETMEN GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİM

Kodla Büyü
arkadaşlar bu haber memurlar.biz de yayınlandı:
"İnsan Kaynakları Genel Müdürü 8 Haziran’a kadar okul türlerin belirlenmesi beklenmekte ardından Talim ve Terbiye Kurulunun yeni seçmeli dersler ile ders saatlerini belirlenmesinin ardından okulların yeni norm kadroları tespit edilecek sonra il içi ve il dışı atamaların yapılacağını anlattı" şimdi dersler ve yönetmelikler belirlenirken istifamızı verirsek bir etki meydana getirebilir derslerimizi geri alabiliriz yoksa bizim için öğretmenlik=formatörlük olarak sürekli devam edecek...

Arkadaşlar hangi branş olursa olsun şu andaki bilişim teknolojileri öğretmenliği ve formatörlükten iyidir. Okuldaki hizmetli bile formatörlerden daha değerli bunu bilmeyen mi var. Okuluyla ve çevreyle sıkıntı yaşadığından Bimere en çok şikayet bilişim öğretmenlerinden gidiyor diye duymuştum. Teknoloji tasarım öğretmenlerinin bile dersleri tam giriş çıkış saatleri belli kimseyle yüzgöz olmuyorlar. Yıllardır insanlarla ve saçmalıklarıyla uğraşmaktan o kadar bıktım ki formatör olmuyorum. O kadar yüksek puanla üniversiteyi kazandığım halde Beden Eğitimi öğretmeni olmak için üzerine para veririm.Allah yardımcımız olsun.

Onurlu öğretmenlik ve kaybettiğimiz haklarımızı geri almak için verilen istifayı tebrik ediyorum. :alkis:

mamostecelal' Alıntı:
formatör öğretmen görevinden istifa etmen ciddi bir karar.tüm bilişim öğretmenleri sahiplenirse ses getirebilecek bir eylem olacak

ne olacak, boşa çıkan sınıf öğretmenlerini formatör yapacaklar. önceden yatıkları gibi. kursa giden sınıfçıların hepsi şimdi il ilçe memlerde formatörlük yapıyor

Arkadaşlar "formatörlük görevlendirmesi görev yeri değişikliği dışında iptal edilemez" diye bir ibare hatırlıyorum, yanlış mı?
İdareye "...görevimden istifa ediyorum" şeklinde dilekçe vermem yeterli mi?

bazı arkadaşlar Bilişimciler dışındakilerin formatör olacağından dem vurmuş..

Ya arkadaşlar

Olurlarsa olsun, bize ne

Hatta olsunlar ki daha rahat edelim. Biz de sıkıştıralım, internet gitti diyelim nerede diyelim falan

………….. …….. İLKÖĞRETİM OKULU MÜDÜRLÜĞÜ’NE
............

... .... .......... tarih ve ........... sayılı valilik oluru ile görevlendirildiğim Bilişim Teknolojisi Formatör Öğretmen görevinden istifa ediyorum.
Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.

tarih

…….. ……. …………
Bilişim Teknolojileri Öğrt.
bu bizim verdiğimiz dilekçe örneğidir ve onlar reddetdikçe vereceğimiz dilekçe olmaya devam edecektir ta ki haklarımızı alana kadar....

ARKADAŞLAR HER OKULDA FORMATÖR VAR YOKSA 15-20 SAAT DERSE GİRMEK İÇİN 3 OKULA GİTMEYE RAZIYIM AMA NASIL OLACAK ? ? ?
FORMATÖRLÜK ÇEKİLECEK ÇİLE DEĞİL ONCA YIGINLA İNSANIN ÇİLESİ DERDİ FORMATÖRLERİN ÜZERİNDE . . .

GÖRÜNÜME ALDANMA!

BOŞUNA DEMEMİŞLER ÖNEMLİ OLAN KALP GÜZELLİĞİ DİYE. İSİM BİLGİSAYAR HAVALI BİR NEVİ.DIŞARIDAN ÇOK RAHAT AMA HERŞEY GİBİ; GÖRÜNTÜ İLE İÇERİK FARKLI.
BU HALK ÖĞRETMENLERİ YATIYOR BİLİYOR ÖĞRETMENLERDE BİZİ ÖYLE.

biz ne kadar istifa etsek de çok ses getirmeyecek biliyorum... HERKESİN İSTİFA ETMESİ gerekiyor.. herkes, parasından dolayı yapıyoruz dese de PARASI BATSIN DİYORUM..HUZUR İSTİYORUM HUZUR........

arkadaşlar cesur olmalıyız ve öyle hareket etmeliyiz biz "bir şey degişmez,böyle gelmiş böyle gider,ne yaparsak boş vb. " cümleler ile hareket edersek kimse bize "siz gerçekten sorun yaşıyorsunuz, bunlara haklarını verelim" demez, ve hiç birimiz digerlerinin de istifa etmesini beklememeliyiz çünkü aykırı sesler daima çıkacaktır, ve sonunda yine birlik olamadan dağılacağız... istifa edecek arkadaşlar bu hareket yavaş yavaş ta olsun yürür yeter ki biz birer ikişer bu işe sahip çıkalım ve tepkimizi gösterelim...

İlk dönem formatördüm, ama yaşadıklarımı kendime yakıştıramadım ve ikinci dönem istifa ettim... evet teknoloji rehberlerine ihtiyaçları olabilir ve biz de yardımcı olabiliriz eminim ki üstesinden de çok güzel geliriz fakat; yardımcı olmaya çalışırken gordugumuz muamele, tavır ve davranışlar haketmediğimiz türden oluyor maalesef...

görev tanımı, sınırları çizilmediği sürece yapılacak iş değil..

evet ne oldu bu dönem, kredi çekmiştim zor ödüyorum, zorlanıyorum, okulda en az kazanan benim, 3 gün okula gidiyorum, müdürün yüzünü daha az görüyorum, öğretmenler odasına uğramıyorum felan :) kardayım anlayacagınız... Zira formatörken sınıf kullanıldıgında öğrt. odasına çakılı kalıyordum, sen yine mi burdasın? otur valla ne güzel!! gibi söylemlerle karşılaşıyordum..

ayrıca sınıfımda kalorifer peteği olmadıgı için tüm kış dondum, mecburen öğrt odasındaydım ama kim anladı ki halimden...
Belki sizler anlarsınız... :)

ben de bu yıl formatörlük yapmadım valla çok rahattım dersime girdim çıktım,kimsenin ağız kokusunu çekmedim.Seneye Allah kerim.ben de akibetimizi merak ediyorum..Hayırlı olur inş.

ben ilk kez bu sene formatör oldum bir daha asla istemiyorum. Alsınlar ek derslerini ne isterlerse yapsınlar.

Ne yazık ki arkadaşlarımızın çoğu yapılan ankette de formatörlük istiyorlar, çalışma saatleri 9-15 felan filan, yahu şimdi 9-15 yapıp siz o kadroya geçtikten sonra yani öğretmenlikten vazgeçtikten sonra çalışma saatlerini yine 8-17 yapmayacakları ne malum ....

bizim meslekte tutarsızlık var hocam..hep bu yüzden... nesinden memnunsunuz formatörlüğün desek de, çoğu savunuyor..gereksiz tartışmalar yaşanıyor forumda... yani formatörlüğü istemeyenler azınlıkta... dersim olsa da olmasa da seneye kesinlikle istemeyeceğim ben de... (dilekçe yazmama rağmen, red cevabı gelse de)..tekrar tekrar göndericem seneye, umrumda diil artık milletin derdi...

biz ne diye girdik KPSS ye?
-öğretmenlik için...

kararnamemizde ne yazıyor, hangi bölümden mezunuz? öğretmenlik... Öğretmenlik yapmayı istememizden daha doğal ne olabilir ki? dersimizi savunmamız bundandır... elbette dersin bu hali iş görür değil, ben de bu yuzden ihtiyaca cevap verebilecek bir eğitim-öğretim yılı geçirdim... Öğretim programı güncellenmelidir. O zaman bakalım bir de dersimiz gerekli mi değil mi?

Ders gereksiz olunca formatorluk kaçınılmaz oluyor...
bence formatörlüğü isteyenler kendi ünvanlarına ters birşey talep ediyorlar... Bu arkadaşların çok daha fazla çaba sarfetmeleri lazım (normal şartlarda) çunku unvanları dışında birşey talep ediyorlar, branş değiştirmek gibi birşey...

Benim okulumda sadece 5 saat bilişim teknolojileri dersim var. Formatorluk istemiyorum deme hakkım var mi? veya istemezsem 15 saat maaş karşılığını dolduracak dersi nerden bulucam veya benim yerime formator olmayı aç gözle bekleyen fen öğretmenimizi formator yapabilirler mi? bu sorularıma bi fikri olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.

sizin ilçenizde uygulama nasıl bilmiyorum ama benim okulumda ben olmadıgım için başkası formatör olamadı...
5 saat dersinize girersiniz, eger ilçede desr varsa size başka okulda 15 saate tamamlamak için ders bulurlar,
yoksa il bazında (diğer ilçelerde) ders bulunur mu onu bilmiyorum...

Ders yoksa 5 saat derse girer sadece maaşınızı alırsınız, ek derssiz...

bizim istifa ettim dememiz bir şey değiştirmiyor. okul müdürünün olur valiliğin iptal yazısını almadan asla görevinizden ayrılmayın. okul idaresi ile sorunu olanlara duyurulur.

Geri