Ford Fusion- Ford Fiesta- Clio Hatcback - Pegeot 207

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ford Fusion- Ford Fiesta- Clio Hatcback -Pegeot 207

bu dört arabadan hangisi alınır arkadaşlar

kriterler

1- yakıt tüketimi (benzin - gaz)
2- bagaj hacmi
3- dayanıklılık
4- 20 000 TL üst sınır

Ford fiesta dizel; yakıt tüketimi iyidir, bagaj hacmi bahsettiklerinizle aynı sayılı fusion hariç, dayanıklıdır. Ayrıca seridir de :)

fiesta tip olarak hepsinden iyi.. yakıt olarak da.. bende fiesta 1.4 TDCI modeli var.. 32.000 TL'ye aldım. yağmur, far sensörü, hız sabitleyici, mp3 çalar, park sensörü, yol bilgisayarı, 4 kapı otomatik, kendiliğinden kararan iç dikiz aynası, elektrikli ısıtılabilir yan dikiz aynaları vs herşey var. alırken teknolojisine de bir gözat, donanımına falan.. yeni fiestaların ilk sürümünde hatalar çıkmıştı ama şimdilerde çıkanlar sorunsuz..

Yeni Fiestaları bende beğeniyorum ama 2. el benzinlisini bulamadım ya da kimse satmıyor

aslında benim amacım fusion -207 clio karşılaştırma

fusion al hocam bence en iyisi o aralarında.
207 ve clio pek tavsiye edilmiyor. ben kendim anlamam ama mayıs ta bende araba aldım baya bir araştırdım clio ve peguet pek tavsiye etmediler..allah hayırlısını versin..birde hocam millete pek bakmayın hangisi hoşunuza giderse onu alın çünkü herkes farklı şeyler diyor...

ben clio da fusion da kullandım. benim 2004 2006 yılları arasında clio symbol vardı. bekardım o zaman. o arabayla ev taşıdım. o bagaj koltukların altına kadar uzanıyor. bagajı ve arka koltuklarla beraber fusiondan daha geniş. ama büyük parçalar için(örneğin bisiklet) koltukları yatan bi model yani fusiona geçtim. 2006 model sıfır fusion aldım. benzinli fusionımı 1 buçuk yıl kullandım. fazla yakmıyordu. hiççççç sanayiye gitmedim. 10 bin bakımı kampanyası vardı. yağ filtresi hava filtresi yağ değişimi dahil 70 80 TL ödemiştim yetkili serviste. taş gibi arabaydı ama nedense tipine bir türlü alışamadım gitti. beyaz olduğu için biri ambulans dedi soğudum gitti. sonra eski model bi mazda kullandım. şu anda 2005 model citroen C4 üm var. 110 beygir araç triptonic vitesli her özelliği var. bagajı yeter de artar. çok havalı, bastın mı gidiyor. kötü anları arada servise 50 100 veriyoz. bide benzini içiyo. ama harcadığım para değiyo sürüş zevki için. şimdi de honda civic düşünüyorum. sen ne sordun ben ne anlatıyom. neyse böyle işte.

clio kullandım çok konforsuz bu fiestalarıda yenisini bilmemde eskisinden alacaktım bi ara tamircim yaramaz dedi vaz gectim
aslında her arabanın iyi kötü yanları var bence şoför koltuğuna bi otur hangisi hoşuna giderse onu al

Fusion zaten Pegeot motoru kullanıyor yakıt tüketimi olarak hemen hemen aynı. Ancak Fusionun kasa diğerlerinden sağlam. bagaj olarak clio sybol ile Fusion aynı diğerleri küçük, Fusionun avantajı arka kmoltukların yatarak yer genişlemesi yapabilirsin.
İkinci elde bu arabaların hiçbirinde satışta problem yaşamazsın. Eğer alacağın araba temiz olur ve sen de temiz kullanırsan 2-3 yıl hiç değerini kaybetmeden satarsın.

Benim tavsiyem Fusion, eğer uzun yolda çok kullanacaksa Dizel almanı tavsiye ederim.

Serkan Hocam Sabiha Köstem'de adınızı çok duymuştum Halefinizdim saygılar.
Bİr kere Benzin+Gaz olayında bagajdan çok büyük kayıp yaşarsınız. Saydığınız araçların hepsi zaten küçük bagajlı.
Ayrıca ben size dizel şiddetle tavsiye ederim. Seçenekler arasında en mantıklı olanlar fiesta 1.4tdci ile Renault Clio H.back 1.5 dci olacaktır. Hem en az LPG ekonomiktirler. Hem de bakım masrafları öyle abartıldığı gibi fazla değil.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler

ama ekonomik yanı da önemli

seçenekteki araçlardan en uygun olanı sanırım fusion

içimden geçen de o ama aklıma takılmıyor değil ucuz olduğu

fusion kullanan arkadaşlar araçlarından bahsederse iyi olur aslında

tekrar teşekkürler

2 sene bursa şehir içi trafikte ticari olarak 2004 dizel fiesta kullandık. arabanın girmediği çukur kalmadı. Haldır huldur sokak arası yollarda bozuk yollarda sabah 8 akşam 5 hiç durmadan çalıştık ve hiç servise gitmedik. bunu clio ve pegeoutun sağlayacağına emin değilim. Yalnız arabanın süspansiyonu biraz serttir bilginize. şehir içi konfor azalır ama araç virajlarda daha az savrulur. fusionun aerodinamik yapısının sorunlu olduğunu ford da ürün geliştirmede çalışan birinden duymuştum tavsiye etmiyor

Fiesta kullanan biri olarak fiesta tavsiye ederim. Biraz küçüktür. Çok geniş aileler için sıkıntı çıkartabilir. Tabi senin ailen ne kadar geniş?, ne kadar genişler? bilmiyorum. 4 kişilik bir aile için idealdir diyebilirim.

Geri