Ford focus

Kodla Büyü

bormut

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar focusta hangisi daha donanımlı ya da donanım sırası nasıl gidiyor.

collection mu ? trend mi ? titanyum mu ? comfort mu ? en donanımsızdan en donanımlıya kadar sıralamsı nasıldır ? biliyormusunuz?

bide yeni 2006 ve üstü focus arıyorum olan varsa duyurulur.

2006 yılından sonraki en donanımlı titanyum, baz model trend,collection ortası

2006 dan önce ise en donanımlı ghia, baz model comfort, ortası ise collection...

yani ghia ismi titantum olarak, comfort ise trend olarak değişti. ama yıl konusunda çok emin değilim 2007 de de değişmiş olabilir

2005 te focus II kasalar çıktı 2007 + da makyajlanarak son haline kavuştu trend modelide focus II de kullanılmaya başlandı.
focus çok güzel tercih ben yeni aldım her yönden memnunum 8)

teşekkürle arkadaşlar. bide yeni focus alan arkadaşım tup uyumu filan nasıl sizce

aracı alalı 2 ay oldu lpg de bi sıkıntı yaşamadım aldığım kişide hiç yaşamadığını söylemişti şimdilik bi dert yok.. çevreden focus içinde tüp uyumunun iyi olduğu genelde söylenen bişeydir.. yakıt da bana göre ideal 15 tatilde kayseride 23krş şehir içi yakıt tüketimi şehirlerarasındada 120km + hızda 20 krş gibi değerlerde focus un çok fazla tüketimi var sözlerinin haksız olduğunun bi göstergesi

focusun tüm 100 beygirlik modelleri lpg ile son derece uyumludur. ama yeni kasaların bazılarında kullanılan 115 ti-vct motorlar lpg ile sorun yaşatabilmekte. buna dikkat etmek lazım. ayrıca focus aynı segmentteki diğer araçlar kadar yakar, fazla bir yakıtı yoktur.

titanium-collection-comfort. Trend comfort oldu.

2011 comfort var bende. Tüp taktırmadım. Araba oturaklı .

hocam tüp uyumu tamamen sans işi bence. ama fordda tüp genelde uyumlu oluyormus. benim eski arabamda forddu tüp taktırdım sıcak havada hiçbir sorun yok ama sogukta bezdirdi . ama bu genel değil tabiki.

Yeni ford alacaksanız LPG taktırınca garanti dışı oluyor. Bilginiz olsun.

Tüp işini es geçin bence, dizel bir araba alın kafanız rahat olsun.

illa ki focus olması şart mı?

Focus kullanıcısıyım ve focus hakkında bilgi konusunda baya araştırmalarım oldu;
1999-2008 arası en full model olarak GHIA geçer,
2008 sonrasında model isimleri en doludan boşa doğru > titanium > collection > trend > comfort

Tüp olarak focusların yeni kasalarında 100bg lik ve 115bg lik 2 motor seçeneği var. 115 bg lik motorun tüp uyumunda sorun yarattığı ve sürekli yüksek devir kullanımında motorda sorunlar oluşturduğu ( piston ..vs ) söyleniyor. O yüzden tüp düşünüyorsanız 100bg lik modelini tavsiye ederim. Bu motor tüpe tam uyumludur. Kafanız rahat kullanırsınız.

teşekkürler arkadaşlar dizel 2007 filan bulursam . peki dizel alacağım araba kaç km ye kadar olmalı sizce

geçen bir ustayla konuştum dizel motorlar benzinliler kadar uzun ömürlü değildir dedi(gerçi tüpte benzinlinin ömrünü azaltıyor) o yüzden mümkün olduğunca az km bence 100 binden az olmalı.

hocam bende 2006 ghia var.2 yıldır kullanıyorum.allaha şükür şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.98 binde.dizel.full + full.
28500 ;)

2005 yeni kasa ghia'ya biniyorum fullll, bu segmentin en konforlu arabası bence (son kasa corollalarda rahat).

hocam bende 2007 focus var trend lpg li brc hiç bir sıkıntı yok çok şükür bir yıl oldu alalı 25000 km yaptım bir yılda
yakıt uzun yolda 200 şehir içi 230 civarı memnunum yani

arkadaşlar 2008 58000 km de trend stil paket dizel focusun fiyatı kaç civarındadır. Bide sitil paket ne oluyo ilk defa duydum.

bormut' Alıntı:
arkadaşlar 2008 58000 km de trend stil paket dizel focusun fiyatı kaç civarındadır. Bide sitil paket ne oluyo ilk defa duydum.
hocam trend, focusun en düşük özellikli donanıma sahip modeli.
trend de çelik jant ve sis farı yoktur.
trend stil paketinde ise çelik jant, sis farı ve deri direksiyon kılıfı vardır.
dediğiniz araba 26000 tl civarı gider

bende de 2011 focus comfort var. Cumartesi günü BRC taktırmak için randevu aldım. Benzin canımdan bezdirmeye başladı çünkü. 2011 kasaya LPG taktıran arkadaş var mı acaba??

kullandığınız araç 100 bg focus. 10 yıldır kullanılan zetec motor. lpg ile son derece uyumludur. iyi bir usta bulun, sorunuszca lpg takılır ve kullanılır.

Bende de 2010 1.6 focus comfort var lavota lpg taktım cok sorunsuz performans da cok iyi ama marka önemli değil tüpte takan usta önemli...33 lt lpg ile 360 km gittim bu hafta...

2011 focus comfort'um var. Yaklaşık 1,5 ay kadar önce LPG (BRC) taktırdım. Çok şükür şu ana kadar hiç bir dorun yaşamadım. Aksine maddi yönden çok rahatladım. 50 TL gaz ile şehir içi 190 km civarı yapıyorum. benzinle bu değerleri görmek hayal. Düzgün bakımlarını yaptırdıktan sonra bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum

Geri