ford focus mu opel yeni astra mı?

Kodla Büyü
tuncay2744' Alıntı:
erhnhtms' Alıntı:
yakın zamanda iki aracıda inceleyen birisi olarak; (astra j sedan 1.3 cdti business - focus III 1.6 tdci style içindir yazacaklarım)
- ikiside dizel ikiside sedan ikiside yeni kasa c sınıfı ikiside hemen hemen aynı fiyat
1. iki motorda kendini kanıtlamış sağlam ve tutumlu motorlar ama performans olarak focus katlar tabiki 115 hp- 270 tork(overboost 285) nere 95 hp 190 tork nere birde motorun güçsüzlüğü yetmiyormuş gibi yaklaşık 100 kg daha ağır astra ve lastikleri daha büyük 1.3 motora işkence resmen hatta insanlık suçu :scared:
2. iç mekana gelince astra malzeme kalitesinde bir adım daha iyi gibi geldi bana ama arka kısım kesinlikle daha dar hem diz hemde omuz baş mesafesi açısından(boy :182) astranın arkasında en fazla 1 saat yolculuk edebilirim. bagaj hacimleri hemen hemen aynı c sınıfı sedan için ikisininde iç hacim ve bagajı ufak bana göre.
3. eskiden focus dizeller çok ses alırdı hem yalıtım malzemesini artırmışlar hemde 6. vites sayesinde dış sesler baya azalmış. astrada zaten böyle bir sorun yok.
4. vergi açısından astra yıllık yaklaşık 300 tl avantajlı
5. bahsettiğim araçlar için focus donanım olarak daha dolu yani f/p daha yüksek focusta
6. arabanın şekli-şemali görecelidir bence focus daha kaslı ve agresif duruyor bana göre daha güzel ama tabi bu kısım tamamen zevk meselesi.

naçizane görüşlerim bunlar hangisini alırsanız alın güzel arabalar sonuçta sağlam, ikinci elde de fazla değer yitirmeyen arabalar ve pazarlıkla 57bin gibi alınabiliyor. ha bu arada jetta 1.6 tdi comfortline'ı 66bin yerine 59-60bine verseler ikisinede dönüp bakmam o ayrı.

hocam tesekkur ederim tarafsiz bi yorum olmus dediklerine aynen katiliyorum.
onceki arabam Astra ydi, simdi ise Focus. Kesinlikle terfi ettigimi dusunuyorum.
performans acisindan kiyaslanamaz bile :+1:

hocam görüşleriniz için teşekkürler. birde dizel araçlarda 7-8 binlik bir fark var benzinli araçlara göre.
dizel yerine benzinli alıp LPG takılsa nasıl olur. bu konudaki görüşünüzüde paylaşırmısınız.

easytr' Alıntı:
lpg iyi montaj yapılacaksa ve motora uyumlu ise tadından yenmez. ama usta yerine kasaba düşerseniz sanayiden çıkamaz illallah dersiniz. dizel araçlar alırken pahalı oldukları gibi satıştada bu farkını pozitif olarak karşılarlar.

hocam performans düşüşü ne kadar olur acaba.

easytr' Alıntı:
hersoy' Alıntı:
easytr' Alıntı:
lpg iyi montaj yapılacaksa ve motora uyumlu ise tadından yenmez. ama usta yerine kasaba düşerseniz sanayiden çıkamaz illallah dersiniz. dizel araçlar alırken pahalı oldukları gibi satıştada bu farkını pozitif olarak karşılarlar.

hocam performans düşüşü ne kadar olur acaba.

kaliteli ve iyi işçilikle yapılmış sistemlerde performans düşüşü olmaz. motor arıza ışığınız yanmaz. arabada lpg olduğunu unutursunuz. lpg son derece ekonomik ve çevreci bir yakıt. ama ustalık çok önemli. ben 3 yıl kullandım hala özlerim lpg'yi.

tşkler

Geri