ford focus mu opel yeni astra mı?

Kodla Büyü

hersoy

Site Gezgini
mrb arkadaşlar araba almayı düşünüyorum da focus ile astra arasında kaldım.
siz olsanız hangisini neden tercih ederdiniz...

1.3 le ilgili takıntın yoksa opel derdim kullanıyorum ve memnunum tavsiye edilir. ama 1.3 motoru biraz araştır dizel alacaksan tabi sonra hayıflanma

Re: Ynt: ford focus mu opel yeni astra mı?

Dizel focud çok başarılı. Az yakar çok kaçar. Gücü oldukça tatmin edicidir. Astranın focusa göre tek artısı tasarımı.

Opelin ici daha kaliteli duruyor. Tasarim olarakta opel bence. Ama beles verseler fordu alirdim.

bir çok otomobil firmasına ait araç kullandım. ancak volkswagen grubundan aldığım hazzı güveni sağlamlığı hiç birinden alamadım. VW-SEAT-SKODA
Ford çok yakar. Opel hakettiğinin %40 fazlasına satılıyor. Sadece piyasaları iyi...

kıyaslamasını bile yapmaayın yeni focus derim ben.

bende değiştirme düşüncesindeyim öncelik tabiki turbo dizelden yana.
opel biraz sert bi arabadır, 1,3 dizeli pek keyif vermiyor ama yakıt ve vergi avantajı var(karşı yorum mutlaka yazılacaktır ama şimdiden yazıyorum önce focus dizeli yolcu ve yüklü yokuşa vurun aynı şartları 1,3 opele uygulayın anlarsınız.). focusun 1,6 dizel motoru çok iyi hem çok güçlü hem ekonomik. donanım ve konfor bakımından neredeyse aynılar, kasalarıda yeni değiştirdiler, focusun tek eksi yanı yol sesi biraz daha fazla alıyor.
ben focus tan yanayım ama ülkemizde focus trendler şirket aracı olarak çok kullanılıyor. Diyelim 5 yıl sonra satmaya kalktığınızda piyasada zibil gibi focus trend olacak ve sizin aracınız bu şirket araçlarıyla kıyaslanacak yani fiyat oldukça düşecektir.

yeni focusa bindim hem içi dar geldi hemde ön konsolda kullanılan malzeme oyuncak plastiği gibi resmen ayrıca dizel motoru içeri traktör sesi gibi giriyo ne yazık ki bu durumda kesinlikle yeni astra tercih edilir kanımca...

Bu forumdaki araba yorumlarini artik komedi diye okuyorum. Opel sabipleri Opel, Ford sahipleri Ford iyi demis. Acaba kac kisi hem astraya hemde focusa uzun sure bindi de gercekci yorum yapiyor :?:

o zaman gidip ford ve opel mühendislerine soralım 8)

araba arabadır, müneccim veya mühendis olmaya gerek yok, tabi kullanan daha iyi bilir ama en azından yorumlarda öyle kafadan sallama değil bence.

selamlar

ben ne opel ne ford sahibiyim ww polom varama iki arabaya da bindim şahsi fikrim yukarıda yazdığım gibi opelden yana...

Re: Ynt: ford focus mu opel yeni astra mı?

Ha birde yeni focusların orta konsolu eskiden sony müzik setleri cardı onlara benziyor sanki:grin:

yeni kasa focusu begenmedim ferah değil bagaş çok ufak kesinlikle opel şaşmam sıfır alcaksanız hee ikinci el alcaksanız 2011 titanyum focus sedan eyw tercihim olur.

yakın zamanda iki aracıda inceleyen birisi olarak; (astra j sedan 1.3 cdti business - focus III 1.6 tdci style içindir yazacaklarım)
- ikiside dizel ikiside sedan ikiside yeni kasa c sınıfı ikiside hemen hemen aynı fiyat
1. iki motorda kendini kanıtlamış sağlam ve tutumlu motorlar ama performans olarak focus katlar tabiki 115 hp- 270 tork(overboost 285) nere 95 hp 190 tork nere birde motorun güçsüzlüğü yetmiyormuş gibi yaklaşık 100 kg daha ağır astra ve lastikleri daha büyük 1.3 motora işkence resmen hatta insanlık suçu :scared:
2. iç mekana gelince astra malzeme kalitesinde bir adım daha iyi gibi geldi bana ama arka kısım kesinlikle daha dar hem diz hemde omuz baş mesafesi açısından(boy :182) astranın arkasında en fazla 1 saat yolculuk edebilirim. bagaj hacimleri hemen hemen aynı c sınıfı sedan için ikisininde iç hacim ve bagajı ufak bana göre.
3. eskiden focus dizeller çok ses alırdı hem yalıtım malzemesini artırmışlar hemde 6. vites sayesinde dış sesler baya azalmış. astrada zaten böyle bir sorun yok.
4. vergi açısından astra yıllık yaklaşık 300 tl avantajlı
5. bahsettiğim araçlar için focus donanım olarak daha dolu yani f/p daha yüksek focusta
6. arabanın şekli-şemali görecelidir bence focus daha kaslı ve agresif duruyor bana göre daha güzel ama tabi bu kısım tamamen zevk meselesi.

naçizane görüşlerim bunlar hangisini alırsanız alın güzel arabalar sonuçta sağlam, ikinci elde de fazla değer yitirmeyen arabalar ve pazarlıkla 57bin gibi alınabiliyor. ha bu arada jetta 1.6 tdi comfortline'ı 66bin yerine 59-60bine verseler ikisinede dönüp bakmam o ayrı.

erhnhtms' Alıntı:
yakın zamanda iki aracıda inceleyen birisi olarak; (astra j sedan 1.3 cdti business - focus III 1.6 tdci style içindir yazacaklarım)
- ikiside dizel ikiside sedan ikiside yeni kasa c sınıfı ikiside hemen hemen aynı fiyat
1. iki motorda kendini kanıtlamış sağlam ve tutumlu motorlar ama performans olarak focus katlar tabiki 115 hp- 270 tork(overboost 285) nere 95 hp 190 tork nere birde motorun güçsüzlüğü yetmiyormuş gibi yaklaşık 100 kg daha ağır astra ve lastikleri daha büyük 1.3 motora işkence resmen hatta insanlık suçu :scared:
2. iç mekana gelince astra malzeme kalitesinde bir adım daha iyi gibi geldi bana ama arka kısım kesinlikle daha dar hem diz hemde omuz baş mesafesi açısından(boy :182) astranın arkasında en fazla 1 saat yolculuk edebilirim. bagaj hacimleri hemen hemen aynı c sınıfı sedan için ikisininde iç hacim ve bagajı ufak bana göre.
3. eskiden focus dizeller çok ses alırdı hem yalıtım malzemesini artırmışlar hemde 6. vites sayesinde dış sesler baya azalmış. astrada zaten böyle bir sorun yok.
4. vergi açısından astra yıllık yaklaşık 300 tl avantajlı
5. bahsettiğim araçlar için focus donanım olarak daha dolu yani f/p daha yüksek focusta
6. arabanın şekli-şemali görecelidir bence focus daha kaslı ve agresif duruyor bana göre daha güzel ama tabi bu kısım tamamen zevk meselesi.

naçizane görüşlerim bunlar hangisini alırsanız alın güzel arabalar sonuçta sağlam, ikinci elde de fazla değer yitirmeyen arabalar ve pazarlıkla 57bin gibi alınabiliyor. ha bu arada jetta 1.6 tdi comfortline'ı 66bin yerine 59-60bine verseler ikisinede dönüp bakmam o ayrı.
hocam tesekkur ederim tarafsiz bi yorum olmus dediklerine aynen katiliyorum.
onceki arabam Astra ydi, simdi ise Focus. Kesinlikle terfi ettigimi dusunuyorum.
performans acisindan kiyaslanamaz bile :+1:

easytr' Alıntı:
focus gibi güçlü motor varken 1.3 astra diyenlere bişey diyemem. hadi başka özelliklerini konuş tamamda 1.3 dizel motor c segmentinin yüz karasıdır, nesini övüyorsunuz anlamadım doğrusu. focus...

+100

easytr' Alıntı:
opel forda göre marka imajı düşük arıza maliyeti yüksek bir araç. focus tavsiye ederim.

kahkahayla gülmek lazım :puhaha: fordun imajı yüksek olsa nolur.
bana göre her segment her modelde opel öndedir. sadece SUV olarak KUGA, ve D segmenti olarak mondeo ön plandadır.
diğer model tercihlerinde kesinlikle opel.....

benzinli olacaksa astra alırdım ama sadece tipinden dolayı, şekli hoş olmuş yeni astra nın.
Dizel olacaksa focus alırdım.

easytr' Alıntı:
survivor_0019' Alıntı:
easytr' Alıntı:
opel forda göre marka imajı düşük arıza maliyeti yüksek bir araç. focus tavsiye ederim.

kahkahayla gülmek lazım :puhaha: fordun imajı yüksek olsa nolur.
bana göre her segment her modelde opel öndedir. sadece SUV olarak KUGA, ve D segmenti olarak mondeo ön plandadır.
diğer model tercihlerinde kesinlikle opel.....

jeep ve d segmentinde fordun üstünlüğünü zaten kabul etmişsin ekstra bişey yazmıyorum. gelelim b segmentine. fiesta ve corsanın satış rakamlarına bak, tipine bak kullanana sor yine ford ön plana çıkar. c segmentinde ise yukarıda bir arkadaş açıklamış, astradan focusa bindim terfi ettim yazmış. ben iki aracıda kullanmış birisi olarak yazıyorum. firmaların,bankaların tercihi bile focus olmuştur, sebebini araştır, firmalar her zaman fayda-maliyet ilişkisine dikkat eder. focus piyasada astradan çok fazla sayıda satan ve memnuniyet yüzdesi yüksek bir araç. dizel motoru ile astraya fark atmış durumda. benzinlidede astranın motoru gibi magnezyum subaplı lpgye uyumsuz bir motoru yok. astra gibi elektroniği zayıf bir araç değil. ben bilmeden konuşmayı sevmem. marka fanatiğide olmadım hiç. focus dediğiniz araç volvo s40 ile birebir aynıdır bilmiyorum ne kadar biliyorsunuz.

sayın hocam son kasa mondeo ve focus 3 te kullanılan 1.6 125 hp lik benzinli motor magnezyum subapa sahiptir. :-1:

Geri