Ford Fiesta

Kodla Büyü

ygencay

Aktif Üye
2004 model Ford Fiesta 1.4 Comfort
Klima, sis lambası, park sensörü, hidrolik direksiyon, çift hava yastığı vs.
Araba 60000 km'de
Tek elden kullanılmış ve kesinlikle en küçük bir sorun yok.
Üzerinde BRC marka sıralı sistem tüp var(1500 tl)

Pazarlıksız 16000 istiyor,
Arkadaşlar bu arabayı almak istiyorum, fiestanın duyduğum tek olumsuz tarafı arka koltukların dar olması, özellikle kullanan arkadaşlar bunun haricinde olumsuz tarafları var mı? Ayrıca bu araba bu fiyat eder mi?

hocam bendede 2004 TDCİ var aslında genelde memnunum ama bu tamamen kişinin beklentisi ile alakalı aslında.. ewt dediğiniz gibi arka koltuklar hatta ön koltuklar baayğı küçük oda doğal olarak direk komforu etkiliyo ayrıca asfaltta giderken çok sessiz bi araba değil ben focusa binmiştim arada bayağı fark var ofocusun temizini bulması biraz zor olduğu için fiesta aldım geçen sene 17 000 TL ye almıştımki sizinkinde BRC var fiyatı ii bence

bence 5 milyar daha kat f
2007 Fiat linea 1.3 multijet 30.000 km bulursun
hem dizel olur
hem vergi çok az olur
hemde büyük bir bagajın olur.

o araba bekarsan olabilir ama evliysen biraz küçük bagajdada tüp var birde ön konsol üzerine geliyor muşgibi oluyor ama yol tutuşu iyidir.

fiesta alacaksan dizel al hocam...onun dışında aynı paraya daha güzel araçlar alabilirsin..ben fiesta 2006 dizel kullanıyorum..yakıt yönünden çok iyi..yol tutuşu da sınıfına göre iyidir..

ya da kimseyi dinleme..kafanı karıştırırlar..al gitsin...şimdiki aklım olsa arabaya 10 liradan fazla vermezdim

babamda 2004 Ford Fiesta Dizel var. Sürüş zevki olarak falan beni tatmin etti. arka koltukların dar olması o segment arabaların çoğunda var. O kadar problem yaratmıyor. Babam iki sene önce 18binliraya dizelini aldı.

ben de 2003 fiesta kullanıyorum, küçük ama park ederken avantajlı deneyimi az olalar için:), ben seviyorum ilk arabam olduğu için sanırım. Alırsanız size de hayırlı olsun şimdiden hocam..

sqlmy_3' Alıntı:
fiesta alacaksan dizel al hocam...onun dışında aynı paraya daha güzel araçlar alabilirsin..ben fiesta 2006 dizel kullanıyorum..yakıt yönünden çok iyi..yol tutuşu da sınıfına göre iyidir..

Hocam dizel arabayı acemiler çabuk yıpratıyor, eşimde yeni öğreniyor araba sürmeyi, özellikle tüplü arıyordum zaten.

aynı modelin benzinlisini 14.5 aldım. Fİyatı iyi. LPG de var. km si de az. Bence kaçırma temizse.

Bende 2003 benzinli var tüp taktırdım 5 aydır kullanıyorum fiyat gayet güzel al bence hocam :)

2005 Tdci 110 bin km, 3 senedir kullandığım fiestam var, tek derdim sıkıntım ses olayı (Gerçe alıştım artık) Özellikle 100 km/h hızı geçtikden sonra eğer müzik kapalıysa bana göre yol sesi dayanılmaz oluyor. çözüm; Yüksek ses ayarı (teyipde öyle bir özellik var; hızınla doğru orantılı olarak sesi de artıyor) veya 90 km/h geçmemek.

Bahsi geçen araç 2004 model. Fiestalar o kasadan sonra iki kere daha görünüşünü (kasasını,kaportasını) değiştirdi. 2001'den öncesi - (2001 ile 2005 arası) - (2005 ile 2008 arası) - (2008 - ... ) Ben olsam iki kasa eski bir araç almazdım ve hele bu kadar yol sesini araç içine alan bir arabaysa bir kere daha düşüünür alternatifleri değerlendirirdim. ille de fiesta diyosanız da en az 2006 model olmasına( Kasası makyajlı - cd çalar vb.) dikkat ederdim...

Maksadım fikir vermek, arabayı kötülemek değil, kaldı ki aynısından bende de var..

ford araçların en bilinen iyi özelliği segmentindeki tüm araçlardan yol tutuşu olarak üstün oluşudur.
ford araçların en bilinen kötü özelliği ses yalıtımı çok iyi değildir. ama toyota gibi araçlaradan pek farkı yoktur. japon araçlarda çok ses alır
yedek parçası ve servisi ucuzdur, ustası boldur...
aracın tüpte kaç km yaptığını, motor arıza ışığının yanıp yanmadığını öğrenin...

Piyasada filo araçlarında çok kullanılan bir model. Bende fiesta almayı düşünüyorum fakat en önem verdiğim şey km si. Yetkili serviste km si silinip silinmediği anlaşılırmı bir aracın?

hocam yetkili servis anlayabilir. onun dışında beyaz ve gri renklerden uzak durursanız firma arabası olma ihtimali düşer. birde aracın direksiyonu, fren ve gaz pedalı, vitesi km si hakkında bir önbilgi verebilir.

Ben de 2005 diesel modeli var. şirket arabası olmadığı sürece tavsiye ederim. mutlaka kontrol ettirin. ses almasıı ve özellikle beygir gücünün zayıflığı dışında sorun yok. Benzinli gibi değil dizel, daha hassas kullanmak gerekiyor. bunlarda TDI turbo 2000 devirden sonra devreye giriyo, 2000 devire kadar araba zorlanıyor. Yakıt avantajı var tabi. Çok kullanılmış olması direksiyon simidi vites kolu gibi yerlerden anlaşılabilir.

Geri