Ford Fiesta 1.4 dizel mi-Opel Corsa 1.3 Dizel mi

Kodla Büyü

computeredi

Aktif Üye
Ford Fiesta 1.4 dizel mi-Opel Corsa 1.3 Dizel mi,
ya da arkadaşlar bunların lpg lisi ni mi tavsiye edersiniz,
tek ölçüt: ekonomik olacak.

fiesta dizel 2010 model ekonomi açısından güzel ama araba 68 beygir, yokuş olan yollarda araba devrin almış olarak çıkmazsa tıkanıyor.ama dış-iç görünüş olarak süper araba direksiyon ve pedal sistemi de çok hafif sürücüyü yormaz düz yolda da gayet güzel ama yayla yollarında sıkıntılı.

2008 model opel 1.3 dizel kullanıyorum.çok ekonomik araba. istanbul şehir içi ortalama 4.5-5.5 lt mazot tüketiyor.aracın performansı da yeterli bence .saate120 km kadar sorunsuz hızlanıyor. aracım şu an 40.0000 km de herhangi bir mekanik sorun da yaşamadım.Öncelik ekonomiklik ise kesinlikle tavsiye ediyorum.

ford tan uzak dur bence konforlu ama 60.000 km den sonra sorun vermeye başlıyor ve baya masraf yapıyor, parçasıda çok pahalı, ben Ford fiesta 1.4 dizelide kullandım, abimde de opel corsa 1.3 dizel vardı, opel corsa daha iyidi bence...

ford araçların genel anlamda parçası ucuz fakat fiesta modeli istisna. marka modelden bağımsız olarak yeni nesil dizel araçların 2. eli risklidir. turbo denen parça, ilk sahibi iyi bir dizel kullanıcısı değilse sizi üzebilir. sıfır alınacaksa dizel, 2. el alınacaksa sorunsuz bir kitle donatılmış lpg li araç tavsiye olunur.

absli dizel getz al hocam..
hepsine 10 basar..
88 beygir..
yakıtı da parçası da ucuz..
5 yıl da servis garantisi var..

Fiestanın yeni modelleri çok güzel..
Sıfıır alacaksan Fiesta al derim hocam :wink:

hocam hepinize çok teşekkür ederim güzel yorumlarınız için,
2004-2008 arası düşünmüştüm malum öğretmen bütçesi :)
ben de araştırdım ve sordum, iki aracın dizeli kullanışlı ama ford yuksek km de biraz daha fazla sorun cıkarma olasılığına sahip aracmış, lpg de ise kessinlikle ford dediler, sebebi ise corsanın cogu aracı 1.2 ve bu araçlara kolay kolay uyum sağlamıyormus. ist de yaşıyorum geçen sene 1.6fsi golf um vardı çok memnundum iyi alıcı cıktı sattım fakat şimdi hergün ort 50km yol yapıcam uygun arac olmalı diyerekten derinlere inerek araştırıyorum.

dizel alıcam gibi olursa makul km de fiesta ya da temiz corsa almayı düşünüyorum ama bir yandan da lpg mi alsam diyorum ve içinden çıkamıyorum :(

umaykut' Alıntı:
absli dizel getz al hocam..
hepsine 10 basar..
88 beygir..
yakıtı da parçası da ucuz..
5 yıl da servis garantisi var..

Walla arkadaş doğru söylemiş...
Hyundai fiyat-performans bakımından daha iyi...
Getz olur hatta biraz yukarı çıkarsan i20'lerde güzel...

Arkadaslar dizel yaris dizel corsa arasinda kaldik, ikisinin de fiyatlari 3 asagi bes yukari ayni.2011-2012 model 30 bin km civari. fiyatlari da ayni hemen hemen, kullananlardan veya tecrubeli arkadaslardan yorum bekliyorum simdiden tesekkurler

corsa Dizel ve ENJOY paketse hele de 90 beygirse her anlamda size yetecektir- performasn-eknomi -konfor-işlevsellik-ferahlık ve bagaj olarak fiestadan da - yaristen de -getzden de iyidir..dış görünüş göreceli bi kavram ama -alaşım jantlı -karartılmış camlı -sis farlı bi corsa bence göze de hitap eder. :D

spider23' Alıntı:
corsa Dizel ve ENJOY paketse hele de 90 beygirse her anlamda size yetecektir- performasn-eknomi -konfor-işlevsellik-ferahlık ve bagaj olarak fiestadan da - yaristen de -getzden de iyidir..dış görünüş göreceli bi kavram ama -alaşım jantlı -karartılmış camlı -sis farlı bi corsa bence göze de hitap eder. :D

haris mi corsa mi derken,gecen oto pazarinda dizel clio hb gordum. kullanan varmi arkadaşlar.

Geri