Focus, Megane, Corolla?

Kodla Büyü

kurtulus

Aktif Üye
Arkadaşlar merhaba. Sıfır dizel araba almayı düşünüyorum. Fakat kararsız kaldım. Sizce Focus Titanium 1.6 HB mi, Megane 3 1.5 DCi Dynamique mi, ya da Corolla 1.4 Comfort mu? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam corolla yı tek geçerim bu saydıklarınızın arasından ama tabii ki zevk ve tercih meselesi tabii fiyatlar ne alemde bu rabaların 37-38 falandır heralde
ben olsam o paraya 2008 model volvo s40 alırım :)

hocam bu arabaların hepside 40 civarı. Volvoyu bende tek geçerim ama sıfır araba istiyorum. Özellikle dizel motor olunca titiz davranıyorum. Tavsiyen için teşekkürler

Arabanı inceledim hocam, 2,5 sene önce epey temizmiş :D
Megane kullanmışsın zaten konforunu ve kullanımını sen de elbette bilirsin. Nacizane ilk tercihim megane, illa marka değişikliği dersen uzakdoğuya gitme derim ben...

tarihlere takılmayalım hocam :lol: Arabam max. 1000 liraya eskisinden daha temiz olabilir. Tavsiyen için teşekkür ederim

alman yada japondan şaşma hocam. bunlar arasından tabiki corolla, 2. seçenek focus...

Hocam Toyota diyorum ben..Ben de 99 model var, eski biraz ama alırken de çok araştırdım, az çok takip ettiğim kadarıyla da Toyotalar için sanayi yüzü görmez derler..Aldığımdan beri benim de rutin bakımları haricinde herhangi bir problemim olmadı şükür..Ayrıca toyotanın yol tutuşu, kalitesi bir adım önde bence diğerlerinden..

Sayın hocam, bende 2008 model Megane II Wagon 1,5 dci Privilegé var. Renault, dizelde gerçekten de çok ekonomik ( yol bilgisayarı, hız sabitleyici açıkken 90 km/s hızla giderken ortalama 4 lt., 88 km/s ile giderken ortalama 3,7 lt. gösteriyor ). Megane'ların iç mekan işçiliği gerçekten de çok kötü, aldıktan sonra anladım. Bundan sonra araba alırsam ne alacağımı değil, ne almayacağımı kesinlikle söyleyebilirim, o da Renault. Sizin yerinizde olsam öncelikli olarak Ford alırdım. Ardından da Toyota. Umarım alacağınız arabayı kazasız, belasız ve de cezasız kullanırsınız. :)

hocam neden skoda octavia düşünmüyorsun yeni kasası süper olmuş bence düşün alanlar çok memnun her açıdan

gozturkgs' Alıntı:
hocam neden skoda octavia düşünmüyorsun yeni kasası süper olmuş bence düşün alanlar çok memnun her açıdan
hocam hiç bakmadım octavia'ya. Skoda ismi Aynı Acer bilgisayar gibi geliyor bana. görüntü hoş ama içi boş gibi sanki.

hocam bende 2010 megane III dynamique dizel var yani en fullu Aracın özelliklerini sıralarsak;
1. 4.8/100 km yakıt tüketimi ortalama 90 km de
2. 1.5 105 beygir dizel motor 300 n/m tork
3. aklına gelebilecek bütün sensörler (yağmur,ışık,park)
4. hız sabitleyici
5. bluetooth (cep telefonunu sisteme entegre ederek rahatça telefonu kontrol edebiliyorsun)
6. eller serbest (eskidende olan kartlı sistemin ileri versiyonu, bu sefer kartın sadece üzerinde olması yeterli kapıyı açıp arabayı start/stop düğmesi ile çalıştırabiliyorsun)
7. aracı kapatıp çıktığında dikiz aynalar kapanıyor.
8. 440 lt bagaj hacmi
9. çift yönlü tam otomatik dijital kamera
10. 3d sound destekli cd çalar ve müthiş bir fm radyo ben şahsen arabada radyo dinlemeyi bu araç sayesinde sevdim. v.s, v.s, v.s
Şimdi toyota,opel ve WV daha sağlam olabilir bu renault çürük manasına gelmesin. Bende alırken corolla, golf,jetta ve megane 3 arasında gittim geldim Diğer araçların hiç birinde bu özelliklerin hepsi bir arada değil sadece megane 3 de var bu özelliklerin % 70'ine yaklaşan da ise fiyat 50.000'e dayıyor. Düşün taşın kimsenin etkinde kalmadan sen karar ver hadi hoşçakal...

şu anda 2006 dizel focus um var güzel ama, ilk aracım 1991 model toyota idi ve süperdi. ben olsam toyota yı tercih ederdim.

kurtulus' Alıntı:
gozturkgs' Alıntı:
hocam hiç bakmadım octavia'ya. Skoda ismi Aynı Acer bilgisayar gibi geliyor bana. görüntü hoş ama içi boş gibi sanki.
hocam bence önyargılı olma Skoda ismi Wolkswagenin almasıyla çok düzeldi. Çok sağlam araba yapmaya başladılar. Bence toyotadan daha sağlam. Git gör test sürüşü felan yap kararını öyle ver...

1- corolla

2- focus

3-megane

sizin verdiğiniz üç arabada benim tercih sıram bu hocam.

isbb80' Alıntı:
hocam bende 2010 megane III dynamique dizel var yani en fullu Aracın özelliklerini sıralarsak;
1. 4.8/100 km yakıt tüketimi ortalama 90 km de
2. 1.5 105 beygir dizel motor 300 n/m tork
3. aklına gelebilecek bütün sensörler (yağmur,ışık,park)
4. hız sabitleyici
5. bluetooth (cep telefonunu sisteme entegre ederek rahatça telefonu kontrol edebiliyorsun)
6. eller serbest (eskidende olan kartlı sistemin ileri versiyonu, bu sefer kartın sadece üzerinde olması yeterli kapıyı açıp arabayı start/stop düğmesi ile çalıştırabiliyorsun)
7. aracı kapatıp çıktığında dikiz aynalar kapanıyor.
8. 440 lt bagaj hacmi
9. çift yönlü tam otomatik dijital kamera
10. 3d sound destekli cd çalar ve müthiş bir fm radyo ben şahsen arabada radyo dinlemeyi bu araç sayesinde sevdim. v.s, v.s, v.s
Şimdi toyota,opel ve WV daha sağlam olabilir bu renault çürük manasına gelmesin. Bende alırken corolla, golf,jetta ve megane 3 arasında gittim geldim Diğer araçların hiç birinde bu özelliklerin hepsi bir arada değil sadece megane 3 de var bu özelliklerin % 70'ine yaklaşan da ise fiyat 50.000'e dayıyor. Düşün taşın kimsenin etkinde kalmadan sen karar ver hadi hoşçakal...

hocam süper açıklama olmuş teşekkür ederim.

iş bayağı dallanmaya başladı. Farklı marka modellerle kafam karışmaya başladı. Tavsiyeleriniz için teşekkürler

hocam kullananlardan tavsiye istiyorum. Dizel motorda Corolla mı, megane mı, focus mu daha başarılı? Yani hangisi ne zaman sanayiye gitmek isteyecek? Masraf ne zaman başlayacak merak ediyorum. Malum kredi ile bu arabayı alacağım Kredi bitmeden servise girmek istemem.

Hocam arabayı sattım. Allah alana hayırlı uğurlu etsin. Tavsiyeleri biraz daha hızlandırırsanız çok mutlu olurum

benim sıralamam şu şekilde

megane çünkü bu araçların arasındaki en donanımlısı
corolla motoru en sağlam olsa gerek
focus sona kalan da bu

Geri