focus lastik tercihi ?

Kodla Büyü

blackpeace123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
forumda lastikle ilgili topicler var ama araç olarak focus 1 kullanıyorum.

Michelin Energy saver, Lassa Impetus Revo ve yokahoma düşünüyorum. focusu daha yeni aldım. içeri ses almasını pek istemiyorum. Michelin Energy saver yumşak diyorlar ama yokahamayı da övenler az değil. sizce hangisini seçmeliyim.

zaqwert' Alıntı:
petlas al yerli yumuşacık pamuk gibi
:+1: bende petlas almayı düşünüyorum en uygun petlas 4 lastik alınca 1 bi bedava olmıs oluyo bu arada netteki liste fiyatlarıyla lastikçilerdekiler farklı oluyo lastikçilerde daha ucuz :) gidip lastikçiden sor hocam

bende focus 1 var 4 adet toyo aldım 2yıldır kullanıyorum çok memnunum 2 yıl önce 4 tanesini 440 a almıştım tavsiye ederim

bu arada ankara şehir içi kullanıyorum, michelinde güzeldir ama stabilize yolda kullanacaksan petlas al derim

en sessiz lastik nokian dır. Dunlop ve nokian tavsiye ederim.
hmp.gif

hocam ben de focus 1 kullanıyorum. önceki lastiğim michelin energi saver idi. gayet güzel ve konforlu idi. 4 adet petlas aldım. ancak memnun kalmadım. hem çok sesli hem de az bi ıslaklıkta ve ya hafif bi yokuşta pati çekmeye kalkıyo. diğer markaları bilmiyorum. bu arada kışlık olarak da bu sene 4 adet sawa aldım. hiç bilmediğim bi markaydı. karambole aldım. ama son derece kullnışlı bir lastikmiş. yaklaşık 20 cm karda dağ yolunda kullandım (bilenler için tokat -almus arasında kullandım).

turanza ER30 , ses yapar, serttir ama adından da anlaşılacağı üzere taş gibi lastiktir. Uzun ömürlüdür ve bizim bozuk yollarımıza uygundur - ıslak zemin performansı en iyi lastiktir, tavsiye ederim,

Bu yazdıklarınızdan hangisi en iyisidir bilmiyorum ama petlası önermiyorum arkadaşlar... Fiyat olarak diğerlerine nazaran düşük ama kalite olarakta düşük malesef

blackpeace123' Alıntı:
excalibur27' Alıntı:
bende focus 1 kullanıyorum michelin den hiç şaşmadım çok memnunum.

çok yumşak olduğu için hemen yıpranıyor diyorlar. hem yumşak, konforlu hemde uzun ömürlü bulabilir miyim_?

hocam ben yaklaşık 3 yıl 50.000 km kullandım o haliyle de muayeneden de geçtim. sonrasında değiştirdim kış gelmeden. bence yeteri kadar uzun ömürlü michelin.

Geri