focus 1.5 tdci titanyum powershift mi yeni megan 1.5 dci otomatik icon mu

Kodla Büyü

kalimero

Aktif Üye
focus 1.5 titanyum powershift mi yeni megan 1.5 otomatik icon mu megan daha elektronik donanım bakımından focusa göre daha iyi ama motor daha güçsüz tork düşük meganda sizce hangi araba alınır kullanan arkadaşlar yorumlar lütfen

Focus her türlü tokatlar hocam. Donanıma çok takılmayanlardanım. Tercih meselesi elbette ama ben konfor ve performans taraftarı olmuşumdur her zaman

focus reno mu bidaha tövbe r12 ve broadway den baskası yalan

focus kullanıcısı olarak focus derim. eğer ki fiyat aynı ise. megane fiyat olarak daha rahatsa (4-5 bin tl gibi) alınabilir. renault gelişmesine rağmen hala çok sürüş güvenliği veremiyor. yeni kasa megane de kullanmışlığım vardır. focus ta ise mutlaka şanzımana baktırın derim sallama, silkeleme, titreme, ses vs. sorunlar çıkaraabiliyor powershift dikkatli olmak lazım. Şanzıman nedeniyle satan çok var.

Merhaba. Otomobil meraklısı bir insan olarak benim yorumum şu : Focus alt yapı olarak çok güzel bir araç. Fakat powershift şanzımanı hakkında sürekli şikayet alan bir durumda. Konfor açısından alınan şikayetler değil. Mesela şuan benim kullandığım araç 308 e-hdi robozite otomatik şanzıman . Evet konfor sorunu var biraz kullanmasını bilmeyenler için. Fakat dayanıklı bir şanzıman. powershift için bunu diyemiyoruz. Magane edc si çift kavrama. 1.5 dcı ile uyumu iyi diye biliyorum ama oda powershift kadar olamsa sorunlarla boğuşan bir şanzıman. Sıfır almayacaksınız garantisi devam eden bir araç öneirirm. edc nin eksik olduğu çok durum var. çift kavramalı şanzımanlar 2. elde her zaman ?????? dolu olur. Size önerim tam otomatik dizllere yönelmeniz.
Teşekkür ederim.

Şanzıman sıkıntısı dusunmek istemiyorsan bence honda al, haa ben focus powershift kullanıyorum gayet de memnunum, cihan hocanın dediği gibi çift kavramaların hepsinde tork konvertorluye göre problem riski fazladı ama konfor ve performans olarak da iyidir, seçim sizin.

benimde gönlüm focustan yana ama megan teknolojik donanımları daha fazla güç olarak focus meganı döver elbette şanzıman focus denedim çok hoşuma gitti ama megan deneyemedim geçişler süperdi sarsıntı falan yok seri gazı köklediğinizde farkında olmadan 100 ü çoktan geçmiş oluyorsunuz yorumlarınıza teşekkürler 2 el düşünüyorum dediğiniz gibi garantisi devam eden bir araç bulmalı

focus otomatik kullanan biri olarak gönül rahatlığıyla alabilirsin derim hocam. şanzıman her arabada sorun ne yazıkki. DSG sorunlu, EDC sorunlu, Powershift sorunlu. hepsinden şikayet yüzlerce var. bence şikayetlere pek takılmamak gerekiyor. şanzımanına güvenilir biryerde baktır öyle al. Performans, Konfor ve güvenlik anlamında renault fordun yanına yanaşamaz

Focus 1.5 titanyum tercihim olurdu. Focusun megandan tek geri kalır yani iç hacim ve bagaj. Focusun sürüş dinamikleri çok daha iyi magane'dan. Yakıt konusunda malum reno motorları çok iyi özellikle dizelde fakat çok fark olmayacaktır fordun dizelleride tartışmasız iyiler. powershift ise güçlü dizeller için sanırım en iyi seçenekler arasında. Yine çift kavrama ve çift şanzıman miline sahip. Alt takım sağlamlığı ve sorunsuzluk bakımından bakıldığında yine focus birinci planda olacaktır. Donanım farkı olarak pek bir fark yok eğer opsiyon eklemeleri yapılmayacaksa.

Geri