flutter da bu hata ne anlama geliyor.

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar flutter da uzaktan eğitim kursuna başlamasına başlayacağım ama aşağıdaki resimlerdeki hatayı geçemedim bir türlü.
Geliştirici seçeneklerim açık ve yukarıda xiomi mi 5s plus cihazımı da görüyor sanki.

Edit : bu resimdeki hata çözüldü. @zulfikar1985 hocama teşekkür ederim.
sil 2 android.png

Bu hata hala devam ediyor. run veya debug yaptıktan sonra alıyorum.
sil android.png

Son düzenleme:
Hocam, anladığım kadarıyla android cihazınız(sanal yada bağladığınız cihaz) ile ilgili bir hata. Hatada bahsettiği gibi "flutter doctor" çalıştırdınız mı? Çalıştırdığınızda sonuç nedir?

flutter komutu için ortam değişkeni belirediniz mi? Yani komut istemcisine herhangi bir dizinden flutter komutu verdiğinizde çalışıyor mu yoksa "komut bulunamadı" gibi birşeyler diyor mu? Eğer bulunamadı diyorsa aşağıdaki adımları takip ederek çizebilirsiniz.

Sırasıyla uygulanacak adımlar This PC(My Computers yada Bilgisayarım) sağ tuş yapıp Properties(Özellikler)’e tıklayın.
Advanced system settings(Gelişmiş sistem ayarları) seçeneğine tıklayın.
Environment Variables…(Ortam Değişkenleri) butonuna tıklayın.
User variables for … altında yer alan Path değişkenine çift tıklayın.
Ardından flutter dizinizi yeni bir satıra girin ben flutter sdk’sını c:\flutter dizinine attığım için c:\flutter\bin olarak giriyorum yolu.
OK butonuna tıklayarak değişikliklerin kaydedilmesini sağlayın.

flutter komutu için ortam değişkeni belirediniz mi? Yani komut istemcisine herhangi bir dizinden flutter komutu verdiğinizde çalışıyor mu yoksa "komut bulunamadı" gibi birşeyler diyor mu? Eğer bulunamadı diyorsa aşağıdaki adımları takip ederek çizebilirsiniz.
Teşekkür ederim hocam. bilgisayar ismimde ş harfi olduğu için problem kaynaklanıyormuş. Bilgisayar ismimi değiştirdim. Kurulumları tekrar yaptım. sorunum çözüldü. emulatör de çalıştı. Cevap için teşekkürler.

Geri