flash disk iki bilgisyarda açılmıyor,okuldaki tüm bilgisayarlarda açılıyor!!!

Kodla Büyü

gülin_26

Üye
arkadaşlar bir öğretmen arkadaşın flash diski okuldaki tüm bilgisayarlarda açılıyormuş ama sadece 2 bilgisayarda açılmıyormuş. ki bu bilgisayarlarda asıl açılması gereken yani işini görecek bilgisayarlar..bu iki bilgisayara flash diskimi takınca çift tıklıyorum herşey gidiyo,bilgisayar kilitleniyo, ya da masaüstü açılıp kalıyo, diğer bilgşisayarlarda problemsiz açılıyo diyor. öğlen arası bakıcam ..sizce sorun ne olabilir,virüsle ilgili bir şey mi,ama neden sadece o iki bilgisayarda açılmıyor ya da vo iki bilgisayarda açabilmek için ne yapmalıyım

O bilgisayarlarda başka usb aygıtlar kullanılıyor ve usb gücü yetersiz kalıyor olabilir. Not:Yazıcı(usb bağlantısı olsa bile) gibi gücünü usb'den almayan aygıtlar usb gücünü kullanmazlar, onların ayrı güç kaynakları vardır.

Usb girişleri fiziksel hasar görmüş olabilir.

Virüs olsa şimdiye kadar diğerlerine de bulaşmış olurdu sanırım.

Bilgisayarların donanım ve işletim sistemleri aynı mı?

Taktığınız flash belleklerin ışıkları o 2 bilgisayarda ne durumda?

Daha fazla bilgi olsa daha kesin konuşabiliriz.

Kolay gelsin.

hocam anladığım kadarıyla flash diski görüyor ancak açarken yani çift tıklayınca takılıp kalıyor

nedenben' Alıntı:
hocam peki sağ tık7aç deyince ne yapıyor o zaman da mı açılmıyor

hocam çift tıklayınca ya da sağ tuş aç diyince okuldaki iki bilgisayarda (sunumun yapılacağı bilgisayarlar) görüntü ya tamamen gidip bomboş masa üstü geliyor,ya da bilgisayar kafayı yiyip kilitleniyor..

bu arada bu bahsettiğim bilgisayarlarda başka flash diskler çok rahat çalışıyor sadece o flash diskte problem çıkıyor.

Hocam ilginç bir durum. Ağ bağlantınız varsa dosyaları bu şekilde alın derim.

Ayrıca flash disk ömrünün son demlerini yaşıyor da olabilir, dosyalarınızın yedeğini alın derim.

Kolay gelsin.

hocam bi keresinde bi bilgisayarda ben de benzer bi sorn yaşamıştım

bilgisayar belli bi marka flash diski görmüyordu iki tane denedim ikisi de aynı marka olduğu için anlayamadın sonradan başka marka bi flash disk deneyince gördü

yani bilgisayarın alerjisi vardı sanki o marka flash diske :D

hazır forum kalbalıkken birdaha sorayım arkadaşlar:
okulda tüm bilgisayarlarda açılan bir flash disk,sadece iki bilgisayarda açılmıyor.
çift tıklayınca ya da sağ tuş yapınca masa üstü geliyor,bilg. kilitlenip kafayı yiyor. ya da flash disk açılsa bile içindeki bir dosyaya tıklayınca kafayı yiyor??neden?ve ne yapmalıyım?

benim de elimde adı sanı olmayan bir flash disk var okuldaki IBM ler açıyor EXperler açmıyor sebebini bilmiyorum üzgünüm

Biraz garip olacak ama flash diskin markası nedir? Belki bu duruma göre internette extra sürücü bulunabilir. Bir de açmayan bilgisayarlarda xp service pack 2 yüklü mü?

hocam flash disk: toshiba
birinde sp2 yüklü de diğerini bilmiyorum. bu arada aynı marka başka flash disk açılıyor.

saçma olacak ama ben artık virüsle ilgili bir durum diye düşünüyorum.saçma diyorum çünkü bütün bilgisayarlarda kaspersky var.
yine de yarın bu flash diskin içeriğini sağlam çalışan bir flash diske aktarıp onu bu bilgisayarlarda denicem sorun içerikten mi kaynaklanıyor diye,pürüzlü flash diski de biçimlendirip öyle boşken denicem bakalım

Geri