Flash belleğimi, google drive yada one drive ile sürekli nasıl senkronize yapabilirim

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar flash belleğimi evde taktığım anda google drive a senkronize olmasını istiyorum. Ama flash belleğimin yolu E- F - G sürücü olarak değişebiliyor. Bu sürücü yolu değişimi olmadan örneğin flash belleğimin ismi ile dosyalarımı internet üzerine otomatik nasıl senkronize edebilirim.
Tabiki bu iş meb ağında olsa daha da güzel olur. one drive okulda çalışıyor deniliyordu. Ama bu sürücü yolu bulma özelliğini sanıl çözerim

onedrive çalışmıyor ama Google drive ile çalışıyor. Ben bunu kullanarak dosyalarımı 3 yerde eşitliyorum. Gdrive, Bilgisayar, Flaş bellek.

onedrive çalışmıyor ama Google drive ile çalışıyor. Ben bunu kullanarak dosyalarımı 3 yerde eşitliyorum. Gdrive, Bilgisayar, Flaş bellek.
Biraz ayrıntılı anlatırmınız öğretmenim. Flaşta nasıl kullnıyoruz. Hatta bir video linki varsa da süpeerr olur.

Flash belleğe gerek duymuyorum. Kendi bilgisayarımda onedrive aktif. Klasöre dosyayı atıyorum iş bitiyor. Lazım olan dosya varsa flasha alıyorum bilgisayarımdan kullanıyorum. Başka bilgisayarda onedrive'ı zaten online kullanıyorum program ile kullanmıyorum. Açıyorum tarayıcıdan oturumu, alacağım dosyayı alıp çıkış yapıyorum. Hiç ihtiyaç duymadım açıkçası flash'ı onedrive üzerinden senkronize etmeyi.

Bizim söyle bir sorunumuz var. Zümreler ortak google drive kullnıyor. herkes evinde pc üzerinden sorunsız paylasım dosya alma yapıyor ama okula gelince bağlan vs akıllı tahtadan sorun. Söyle kendini google dirve ile güncelleyen bir flaş olsa süper olur. taktın tahtaya senkronixe et dediğinde etsin.

Biraz ayrıntılı anlatırmınız öğretmenim. Flaşta nasıl kullnıyoruz. Hatta bir video linki varsa da süpeerr olur.
Video var mı bilmiyorum. Programı bilgisayarınıza kurun. Sağda ve solda alanlar yer alacak. Eşitlenmesini istediğiniz klasör ve drive o seçin. Eşitleme yöntemini seçin. (Bu kısım önemli. Nasıl bir eşitleme istiyorsanız onu seçin.) Analiz edin. Neyin eksik neyin fazla olduğunu size gösterecek. Onaylayın. Bitti.

Programı açınca çözersiniz diye düşünüyorum. Kolay bir arayüzü var.

MEB ağında çalışıyor mu peki hocam. Google drive sync calismaz iken bu çalışıyor mu

ben de gmail drive kullanarak sınavlarımı eşzamanlıyorum ama şöyle bir sıkıntı var: Gdrive programı meb hattında sunucuya erişim sıkıntısı yaşadığından dolayı eşzamanlama yaptığınız klasördeki bir dosyayı açınca okulda yeniden dosyanın güncel halini drive'a kaydedemediği için dosya 0 kb boyutunda oluyor ve bozuluyor. Bunu birçok kez yaşadım ve eşzamanlamadan vazgeçme kararı aldım.

meb ağında denendi ve kimilk doğrulanamıyor. malesef
sshot-1.png

Geri